MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Jak tworzyć własne sample... - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Jak tworzyć własne sample... (/temat-jak-tworzyc-wlasne-sample)



Jak tworzyć własne sample... - Foortic - 18.01.2016

Witam przychodzę z pytaniem odnośnie tworzenia własnych sampli perkusyjnych ( mam na myśli Kicki, clapy/snare'y, hihaty jakieś crashe, ride'y) jak je wykreować... Wiem że np z szumu na sylenth1 przy odpowiednim ustawieniu obwiedni może wyjść snare/clap. Że kick się tworzy chyba używając fali sinusoidalnej. Ale tylko to wiem...
Chciałbym się dowiedzieć jak robić tą perkusje. Zawsze to jakieś doświadczenie, frajda i przedewszystkim umiejętność tworzenia własnych sampli co jest według mnie dużym plusem...
Pomoże ktoś, wytłumaczy jak to się dzieje?
Od razu mówię że nie chodzi mi o podawanie tutoriali z yt... Gdyby mi zależało na nauce z nich nie pisałbym tego...
Chciałbym poprostu aby ktoś wytłumaczył :-D


RE: Jak tworzyć własne sample... - Afterthought - 18.01.2016

Ja tworze wlasne sample poprzez zabawe. Biore jakies gotowce i bawie sie automatyzacja, tonacja, zmieniam szybkosci equalizuje, nakladam roznego rodzaju efekty a czasem nawet nagrywam moim dennym mikrofonem z laptopa swoj glos (lecz akurat bardzo rzadko) i daje mi to duzo wiecej frajdy niz uzywanie wtyczek do tego przeznaczonych. Pewnie nie pomoglem ale moze pojdziesz po czesci tez tym tropem a wierz mi, ze na prawde warto :)


RE: Jak tworzyć własne sample... - Foortic - 18.01.2016

(18.01.2016, 22:18)Afterthought napisał(a): Ja tworze wlasne sample poprzez zabawe. Biore jakies gotowce i bawie sie automatyzacja, tonacja, zmieniam szybkosci equalizuje, nakladam roznego rodzaju efekty a czasem nawet nagrywam moim dennym mikrofonem z laptopa swoj glos (lecz akurat bardzo rzadko) i daje mi to duzo wiecej frajdy niz uzywanie wtyczek do tego przeznaczonych. Pewnie nie pomoglem ale moze pojdziesz po czesci tez tym tropem a wierz mi, ze na prawde warto :)

No to tą metodę ogarniam mniej więcej... Z takich zwykłych kicków wiem jak zrobić takie a'la big room czy tam EDM. Pisałem wcześniej w tym dziale temat o tym...
I szczerze mówiąc po takim "wydłużeniu" kick'a, następnie zgraniu do wav i w DAW'ie skróceniu go przez pokrętło "Out" można osiągnąć fajny kick. Nawet lepszy niż niektóre profesjonalne


RE: Jak tworzyć własne sample... - Afterthought - 18.01.2016

a o jakie sample konkretnie ci chodzi? duzo by pisac o kazdym z kolejna :P


RE: Jak tworzyć własne sample... - Foortic - 19.01.2016

(18.01.2016, 23:55)Afterthought napisał(a): a o jakie sample konkretnie ci chodzi? duzo by pisac o kazdym z kolejna :P

Chyba na kick'ach mi najbardziej zależy


RE: Jak tworzyć własne sample... - OProject - 19.01.2016

Ja tworze kicki np. na Fl Drumpad, oczywiscie masa efektów a potem layeruje 2 czy 3 takie i jakos dochodze do tego brzmienia :D
Snare też idzie zrobić, na Massive jest kilka szumów do wyboru to można dodawać np. do hatsów.
Ja zawsze perke biore z Drumazona, Nephetona czy Arturia Drum(cośtam) i oczywiscie tak je obrabiam i layeruje że brzmia inaczej.
Eq, kompresja, distortion, reverb, saturacja, wycinanie, automatyzacja filtrów, phaser do tego jakieś generowane dzwięki czy to z sytrusa, sylentha1, czy massive, oczywiscie jakies layery do tego itp.
Generalnie polega to na eksperymentowaniu ;)
Jest też kilka wtyczek do robienia kicków i perki: Korzenie kick, bigroom kick vst, drumpad, microtonic


RE: Jak tworzyć własne sample... - piral - 19.01.2016

Dodam, że do robienia kicka najprostszy wydaje się Kick Synth od Sonic Academy (sygnowany nazwiskiem Nicky Romero). Używa go bardzo dużo ludzi z obecnej sceny muzyki chociażby house.