MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. Davv - Happiness ( w budowie) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. Davv - Happiness ( w budowie) (/temat-progressive-davv-happiness-w-budowie)



Davv - Happiness ( w budowie) - fonque - 18.01.2016

Hej. Kolejny Preview ode mnie. Postaram się w następne 2 tygodnie pokończyć poprzednie projekty, ale że kolejne pomysły wpadają to muszę się z Wami nimi podzielić.
O to wersja "Alpha" utworu Happiness


Oczywiście jak zawsze... Czekam na krytykę !!


RE: Davv - Happiness ( w budowie) - Shabboo Harper - 20.01.2016

Jest "zwiewnie", pogodnie; "sprężyście" w "mięciutko" aksamitnym Beacie. Chciałoby się rzec: "Don't Worry Be Happy" and... introduce MORE. <bubu>


RE: Davv - Happiness ( w budowie) - augenous - 20.01.2016

Bardzo fajnie się zapowiada. Jedyne do czego mogę się przyczepić to początek. Nie wiem czy na swoim sprzęcie słyszysz takie lekkie klikanie na wysokich. Co do głównej melodii hmm czekam na rozwinięcie :)


RE: Davv - Happiness ( w budowie) - KBK - 20.01.2016

Sory, ale od 20 sekundy ten motyw zalatuje Disco polo :D sam wstęp całkiem spoko, ale te stringo-dzwonki to bym chyba zmienił... sidechain b. ładnie współgra.


RE: Davv - Happiness ( w budowie) - Foortic - 20.01.2016

Hmmm bardzo miło się słucha... Ten miękki kick sprawia że utwór nabiera tak jak to Shabboo Harper uznała, "sprężystości"... Subtelna melodia w tle wypełnia te przerwy między synthem (sorki ze wtrące ale ja bym go zmienił... Ten o ile się nie mylę "BigSynth" według mnie jest troszkę taki "przeleciany". Dałbym coś takiego specyficznego, coś takiego czego nikt nie zna... Własny dźwięk,taki troszkę bardziej egzotyczny...) A te początkowe (nie wiem jak to nazwać) "Chord'y?" na Sidechainie... Suuuper
Czekam na pełną wersję bo ten previev, mimo że króciutki,JUŻ jest bardzo obiecujący ;-)
Pozdrawiam


RE: Davv - Happiness ( w budowie) - Foortic - 20.01.2016

(20.01.2016, 18:26)augenous napisał(a): Jedyne do czego mogę się przyczepić to początek. Nie wiem czy na swoim sprzęcie słyszysz takie lekkie klikanie na wysokich.
Augenous, te lekkie klikanie to tak jakby efekt uboczny Sidechain'u. Gdy się ustawi mocniejszy "głębszy" Sidechain to te klikanie czasami występuje. Sam ostatnio się zastanawiałem co to się dzieje... Ale zmieniając tą "głębię" Sidechain'u doszedłem właśnie do tego czemu tak się dzieje a nie inaczej.
Jak czaisz to supcio a jak nie to ja nie wiem jak to określić prościej... Może ktoś jak będzie trzeba wytłumaczy Ci to bardziej profesjonalnie ;-)


RE: Davv - Happiness ( w budowie) - augenous - 20.01.2016

(20.01.2016, 20:03)Rumpel14 napisał(a): Augenous, te lekkie klikanie to tak jakby efekt uboczny Sidechain'u. Gdy się ustawi mocniejszy "głębszy" Sidechain to te klikanie czasami występuje. Sam ostatnio się zastanawiałem co to się dzieje... Ale zmieniając tą "głębię" Sidechain'u doszedłem właśnie do tego czemu tak się dzieje a nie inaczej.
Jak czaisz to supcio a jak nie to ja nie wiem jak to określić prościej... Może ktoś jak będzie trzeba wytłumaczy Ci to bardziej profesjonalnie ;-)
Rozumiem, rozumiem :) Tutaj radziłbym lekko to skorygować to EQ jak się da, jak nie, to zostawić.


RE: Davv - Happiness ( w budowie) - Foortic - 20.01.2016

(20.01.2016, 20:30)augenous napisał(a):
(20.01.2016, 20:03)Rumpel14 napisał(a): Augenous, te lekkie klikanie to tak jakby efekt uboczny Sidechain'u. Gdy się ustawi mocniejszy "głębszy" Sidechain to te klikanie czasami występuje. Sam ostatnio się zastanawiałem co to się dzieje... Ale zmieniając tą "głębię" Sidechain'u doszedłem właśnie do tego czemu tak się dzieje a nie inaczej.
Jak czaisz to supcio a jak nie to ja nie wiem jak to określić prościej... Może ktoś jak będzie trzeba wytłumaczy Ci to bardziej profesjonalnie ;-)
Rozumiem, rozumiem :) Tutaj radziłbym lekko to skorygować to EQ jak się da, jak nie, to zostawić.

Da się... Ale to odbije się na tych "Chordach". Zmieni to ich kolor który teraz jest supcio...
Ja bym to zostawił. Podczas wspolgrania reszty dźwięków wyczynem jest to usłyszeć.
Jak już to minimalnie Sidechain "spłycić" ale to już zależy od autora ;-)


RE: Davv - Happiness ( w budowie) - fonque - 20.01.2016

Tak Big Synthy to oklepany motyw, ale to preview i to roboczy także... Jeszcze można pozmieniać, ale przyznam szczerze, że wpadło mi to w ucho z tym dźwiękiem. A co do odpowiedzi @KBK - Szukałem, czegoś co mi tak jakoś zabrzmi jako przewodni "pluck" obok chorda i według mnie daleko temu to disco polo.. Po prostu każdy ma swój styl, ale dla mnie porównanie tego do disco jest nie na miejscu... A sidechain.. Są różne sposoby na jego zrobienie/zastosowanie. Chyba można by to lekko skorygować EQ (pobawię się tym), ale bardzo możliwe, że niestety odbije się to na barwie dźwięku. Zawsze jest sposób na ominięcie (np dorobienie jakiegoś pada.. ). Zobaczę jak mi to wyjdzie. Myślę, że w weekend wrzucę już coś bardziej rozbudowanego :)


RE: Davv - Happiness ( w budowie) - Foortic - 20.01.2016

(20.01.2016, 21:30)fonque napisał(a): A sidechain.. Są różne sposoby na jego zrobienie/zastosowanie. Chyba można by to lekko skorygować EQ (pobawię się tym), ale bardzo możliwe, że niestety odbije się to na barwie dźwięku. Zawsze jest sposób na ominięcie (np dorobienie jakiegoś pada.. ). Zobaczę jak mi to wyjdzie. Myślę, że w weekend wrzucę już coś bardziej rozbudowanego :)
Ja na Twoim miejscu nie korygował bym tego EQ, zmieni to napewno barwę, a obecnie ona jest bardzo ciekawa. Rozwiązania są dwa wg mnie. Albo tak jak powiedziałeś - pady, albo mógłbyś tą głębią Sidechain się pobawić chociaż wydaje mi się że pady lepsze...


RE: Davv - Happiness ( w budowie) - Patriczi - 24.01.2016

(20.01.2016, 20:03)Foortic napisał(a):
(20.01.2016, 18:26)augenous napisał(a): Jedyne do czego mogę się przyczepić to początek. Nie wiem czy na swoim sprzęcie słyszysz takie lekkie klikanie na wysokich.
Augenous, te lekkie klikanie to tak jakby efekt uboczny Sidechain'u. Gdy się ustawi mocniejszy "głębszy" Sidechain to te klikanie czasami występuje. Sam ostatnio się zastanawiałem co to się dzieje... Ale zmieniając tą "głębię" Sidechain'u doszedłem właśnie do tego czemu tak się dzieje a nie inaczej.
Jak czaisz to supcio a jak nie to ja nie wiem jak to określić prościej... Może ktoś jak będzie trzeba wytłumaczy Ci to bardziej profesjonalnie ;-)

Głębia tzn. w tym przypadku odpowiednie dostosowanie attack i release. Jeżeli używacie FL studio to przykładowo w wtyczce Gross beat właśnie ustawienie wcześniejszych parametrów rozwiąże ten problem :D


RE: Davv - Happiness ( w budowie) - Foortic - 24.01.2016

(24.01.2016, 19:59)Patriczi napisał(a):
(20.01.2016, 20:03)Foortic napisał(a):
(20.01.2016, 18:26)augenous napisał(a): Jedyne do czego mogę się przyczepić to początek. Nie wiem czy na swoim sprzęcie słyszysz takie lekkie klikanie na wysokich.
Augenous, te lekkie klikanie to tak jakby efekt uboczny Sidechain'u. Gdy się ustawi mocniejszy "głębszy" Sidechain to te klikanie czasami występuje. Sam ostatnio się zastanawiałem co to się dzieje... Ale zmieniając tą "głębię" Sidechain'u doszedłem właśnie do tego czemu tak się dzieje a nie inaczej.
Jak czaisz to supcio a jak nie to ja nie wiem jak to określić prościej... Może ktoś jak będzie trzeba wytłumaczy Ci to bardziej profesjonalnie ;-)

Głębia tzn. w tym przypadku odpowiednie dostosowanie attack i release. Jeżeli używacie FL studio to przykładowo w wtyczce Gross beat właśnie ustawienie wcześniejszych parametrów rozwiąże ten problem :D
Nie każdy w swoim Fl'u ma odblokowanego Gross Beat'a... Jeżeli ktoś ma to się niech cieszy a jeżeli nie to musi sobie radzić w inny sposób :D