MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
UPLIFTING KBK - The Moon - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: UPLIFTING KBK - The Moon (/temat-uplifting-kbk-the-moon)



KBK - The Moon - KBK - 19.01.2016

Zapraszam do odsłuchu.

Wszelkie uwagi mile widziane :)





RE: KBK - The Moon - augenous - 20.01.2016

Trance słucham już trochę czasu i powiem, że utwór jest bardzo dobry. Ładny motyw przewodni, kuszące piano, które prowadzi nas po dropie. Nie wiem jak to określić, ale jakoś w połowie wysokie częstotliwości były nie do zniesienia. Jeżeli chodzi o budowę, ja się nie znam, ale wydaje się być O.K. ;) Moim zdaniem czegoś tutaj zabrakło, ale czegoś malutkiego, co podkreśliłoby, że to "Moon" a nie "Spaceship". Daję pyszną czwóreczkę :)


RE: KBK - The Moon - Zirds - 20.01.2016

Za duży pogłos przez to się wszystko za bardzo kumuluje i środek za bardzo dudni.


RE: KBK - The Moon - OProject - 20.01.2016

O z miksem sobie nie poradziłeś do końca :P
Tak jak Zirds wspomniał, środek i bass przy ok. 100-300 strasznie zamula, wszytko się zlewa.
Musisz popracować nad separacją i powycinać niepotrzebne pasma.
Nawet samo zmniejszenie nieco pogłosów, basu, srodka i podbicie 7-10kHz mogło by coś poprawić.

Twój kawałek kojarzy mi się z utworami LG z forum, jak nie słuchałeś to posłuchaj i obczaj jak on miksuje.
Jeżeli chodzi o długość to troche krótko jak na trance :P

Miks na 2 aranżacja dobra, nie jest to typowy nowy aplifting trance więc ogólnie na plus dam ci 3, a jak poprawisz miks bo warto, nie można dobrego kawałka kaleczyć miksem to dam ci 4 :P
Do roboty, powodzenia


RE: KBK - The Moon - Foortic - 20.01.2016

No cóż... Co by tu powiedzieć... Dobra robota, dobry Trance. Przyjemnie się słucha. Z tym pogłoski może i faktycznie jest ciut przesadzone ale ogólnie jest naprawdę spoko. Czwóreczke mogę dać spokojnie B-)


RE: KBK - The Moon - KBK - 21.01.2016

Dziękuję za wszystkie opinie, to dla mnie bardzo pomocne :)

Posłuchałem waszych rad odnośnie miksu :)
Poprawiłem miks i delikatnie panoramę, obciąłem reverb i czestotliwosci szczególnie bas poniżej 1kHz. Czy uważacie, że jest poprawa?




RE: KBK - The Moon - Foortic - 21.01.2016

Dobra włączyło mi sie...
No i już jest trochę lepiej... Wyraźniej...
Już nie czuć tego zamulenia chociaż i tak wg mnie ono było nie duże...
Cóż więcej mówić...
Good job ;)


RE: KBK - The Moon - OProject - 21.01.2016

Jest lepiej, możesz zostawić albo jeszcze coś wymyślić. Jak dla mnie miks już na zadowalającym poziomie, choć wydaje mi się że za dużo podbiłeś basu na pianinku xd


RE: KBK - The Moon - KBK - 21.01.2016

Dzięki :)

OldScoolProject, mówisz, że niskie tony na pianinku powinienem usunąć? zostawić tylko od oktawy razkreślnej w górę? Wydaje mi się, że na solówce może bym zostawił a dalej z leadem wyciął co?


RE: KBK - The Moon - OProject - 21.01.2016

Ogólnie tak wyciął lekko pare dB przy 40-150Hz :P


RE: KBK - The Moon - Rafau - 21.01.2016

Ten squareowy roll ciut za głośno idzie. Kłuje w uszy to, że "loopy" grają na środku. Piano faktycznie za dużo dołu. Nie uciąć, a przyciąć. Leady za głośno. Poza tym mocno znośnie. :)


RE: KBK - The Moon - cinekkk1 - 22.01.2016

Kompozycyjnie nawet fajnie, melodycznie to widziałbym jakąś ciekawszą, bardziej skomplikowaną melodię. Z miksem nie jest źle, chociaż na pewno nie jest jeszcze idealnie, no i przydałby się ciekawsze brzmienia.


RE: KBK - The Moon - KiLeRrEu - 24.01.2016

Podkład ogólnie fajny ale Leady są za bardzo chaotyczne :P 4/5 jeśli poprawisz 5/5 :D