MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HIP HOP Rumush - Mycelial Beat Tape Vol.1 [Experimental/Industrial Hip-Hop] - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HIP HOP Rumush - Mycelial Beat Tape Vol.1 [Experimental/Industrial Hip-Hop] (/temat-hip-hop-rumush-mycelial-beat-tape-vol-1-experimental-industrial-hip-hop)



Rumush - Mycelial Beat Tape Vol.1 [Experimental/Industrial Hip-Hop] - Rumush - 22.01.2016

Witam po dłuższej przerwie :)

Nie odwiedzałem forum już jakiś czas. Pracowałem nad różnymi materiałami i wczoraj wrzuciłem Beat Tape w klimatach Industrialno-Experymentalnych. Dostajecie cztery dwu-try minutowe instrumentale. Robiłem je z myślą o wokalu, mimo iż niektóre są zabałaganione. Zobaczymy czy ktoś się skusi.

Z chęcią usłyszę jakieś uwagi/propsy.






PS. Na szybko zobaczyłem 3-4 kawałki i muszę nadrobić w weekend moją nieobecność :)

EDIT: Nie udało się wrzucić playlisty. Dałem 4 oddzielnie.


zamykam, linki nieaktywne
Maciek

wystawiono o 20:01, 20 kwietnia 2016



RE: Rumush - Mycelial Beat Tape Vol.1 [Experimental/Industrial Hip-Hop] - Naukowiec999 - 23.01.2016

Dobre, dobre utwory. Lubie takie "brudne" klimaty. Chociaż w pierwszym instrumentalu mam wrażenie zbyt dużej różnicy przejścia pomiędzy intrem, a wejściem perkusji. I użycie tego intra (lub fragmentów intra) w późniejszym etapie piosenki dla mnie się trochę za bardzo gryzie. Za bardzo wtedy słychać brak doboru skali.


RE: Rumush - Mycelial Beat Tape Vol.1 [Experimental/Industrial Hip-Hop] - GY4 - 23.01.2016

Nie robisz prostej do odbioru muzyki.Jest to wymagajace.Widzialbym tutaj wokale...ale musialby byc to ktos kto wpasuje sie w klimat brzmieniowo i jesli chodzi o tresc.Ale zapewne masz tego swiadomosc:)Muzycznie ciezko mi ocenic ,bo troszke za "futurystycznie" jak dla mnie,ale jak najbardziej doceniam oryginalna stylowke i pomysly.Ma to trafic do okreslonej grupy odbiorcow.Jesli chodzi o mnie to najbardziej podszedl mi"Where are You"A jesli chodzi o sprawy techniczne,popracowalbym troszke tutaj nad czystoscia poszczegolnych dzwiekow,tak by nabraly wiecej charakteru.Pozdrawiam


RE: Rumush - Mycelial Beat Tape Vol.1 [Experimental/Industrial Hip-Hop] - Rumush - 23.01.2016

@Naukowiec999 W tym kawałku trochę dźwięków robiłem w SuperColliderze z 'losowymi' częstotliwościami i masz zupełną rację, że nie trzymałem się żadnej skali, ale mi to pasuje. Chociaż nie uważam, że mam jakieś wybitne ucho więc za jakiś czas i mnie może gryźć :D
@GY4 Cieszy mnie, że tak tę składankę odebrałeś. Sam coś kombinuje rapowo, ale dostęp do mica będę miał na jesień dopiero ale może jakiś szaleniec się znajdzie do współpracy wcześniej. A czystość dźwięku przy tym całym bałaganie efektów potrafi zaniknąć, ale na pewno będę działał w kierunku 'czystszego brudu' ;)

Dziękuję Wam za czas!


RE: Rumush - Mycelial Beat Tape Vol.1 [Experimental/Industrial Hip-Hop] - M.Barczyk - 24.01.2016

Ciekawe numery,ale jak już kolega wcześniej wspomniał na pewno nie dla każdego bo zdecydowanie nie są to hitowe utwory, z resztą bankowo nie takie było założenie tego materiału :-) Dźwięki kojarzą mi się trochę ze starymi grami, interesująca opcja z tym SuperColliderem, Flashback chyba najbardziej mi się podobał za sprawą ładnie brzmiących drumsów, stopa ma fajny punch, rozkminiłem, że ten utwór świetnie by się nadawał żeby odpalić go jako tło do czytania detektywistycznych opowieści/kryminałów :D Ode mnie czwóreczka za oryginalność i za obieranie takiego kierunku "pod prąd" no i zaintrygowałeś mnie tym SuperColliderem, sam chyba sprawdzę jak to działa :-)


RE: Rumush - Mycelial Beat Tape Vol.1 [Experimental/Industrial Hip-Hop] - Shabboo Harper - 25.01.2016

Rumush, metodycznie utrwalasz swój „image” w postaci właśnie tak zmyślnych, rzeczowych w Sound Designie tematów. Lubię industrialność, pewną dysharmonię Twych „eksperymentów”; wyrafinowane „smaczki”: sexy Bass w "Falshback'u"; „brudne” Synth'y w „Where are You?”; Hip-Hop'owy głęboko „drapieżny” chaos w „I'm Waitig” czy „Concretny” ;) Beat w „Beneath a Concrete Block”. To nieprzeciętna estetyka i... dobrze.


RE: Rumush - Mycelial Beat Tape Vol.1 [Experimental/Industrial Hip-Hop] - funkyfella - 27.01.2016

Moja wypowiedz podziele na 2.
- drumsy
- reszta.

Drumsy w moim uchu brzmią troche za sucho i tak oderwanie od reszty, zabrudzilbym je, wtopił w ten klimat bardziej, zaaranzowal tez.
Natomiast reszta, tworzy zajebisty klimat. Wszystko co piszczy, plumka, stuka, trajkocze - ekstra sprawa. Masz do tego rękę i ucho. Do tego to tworzy twój oryginalny stajl.

No i tyle :D


RE: Rumush - Mycelial Beat Tape Vol.1 [Experimental/Industrial Hip-Hop] - UF_Glomma - 27.01.2016

mocny lot.
ostatni mi dość wlazł choć troche bym go bardziej przeczyścił herzowo. klimat z kosmoxu na pewno nie jest toradiówa :) i też na pewno siedzisz w tym już chwile. z tymi harmoniami to przyznaj sie które arpegio w którym sytezatorze?? :)


RE: Rumush - Mycelial Beat Tape Vol.1 [Experimental/Industrial Hip-Hop] - Rumush - 28.01.2016

@Shabboo Miło mi, że 'image' jest wyraźny. Ale mam też nadzieję, że go trochę zaburzę nowymi projektami, gdzie nie mam wokalu w planie. Ostatnio dopiero zacząłem robić w 4/4 ponownie, a mam sporo rytmicznych szaleństw na dysku.

@funkyfella Planuje zrobić delikatny remix/rework, bo przy pracy nad kolejny tapem poczułem inspirację. Może uda mi się je bardziej 'wtopić'. A co do reszty, to serdecznie dziękuję :)

@UF_Glomma Zgadzam się z Tobą w 100%. Przesłuchałem sobie je po przerwie i miks zepsuł trochę zamysł, szczególnie ze nowy beat-tape brzmi o niebo lepiej/czyściej (przynajmniej tak mi się wydaje teraz :D). Zrobię remix i zobaczymy, czy siądzie bardziej. Trzeba oczyścić trochę portfolio.
A co do harmonii, ciężko nazwać to syntezatorem... to SuperCollier, taka bestia ukryta za obiektami i liczbami... a patch możliwe że nawet jest gdzieś zagubiony. To efekt eksperymentów z feedback loopem.