MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA SadzikOTB - Muzyka z Krainy grzybów (+1) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA SadzikOTB - Muzyka z Krainy grzybów (+1) (/temat-electronica-sadzikotb-muzyka-z-krainy-grzybow-1)



SadzikOTB - Muzyka z Krainy grzybów (+1) - djOrzech - 23.01.2016

Witam :)

Po dłuższej nieobecności chciałem wam zaprezentować kolejne owoce mojej pracy!

Powróciłem do pseudonimu sprzed lat - SadzikOTB.

Napiszecie co myślicie ogólnie/odnośnie brzmień/miksu whatever...

Track nr 1: Muzyka z Krainy grzybów
Po obejrzeniu któregoś odcinka z tego kanału w mojej głowie zaszumiała pewna melodia. Oszukałem oryginał i się zabawiłem w FL Studio :) Tak powstała "Muzyka z Krainy Grzybów".
W filmiku najpierw leci oryginalny sampel wraz z wideo - wycięty do dalszych modyfikacji - jako inspiracja, później właściwy numer ;) [0:27]




Track nr 2: 12_2DEMO
Jeżeli skojarzycie nazwę utworu z faktem, że muzykę tworzę w FL Studio to bardzo łatwo możecie wywnioskować, że numer o tytule "12_2DEMO" to projekt stworzony przy testowaniu nowej wersji FL Studio o numerze 12.2.
Nie inaczej.
Zapraszam do odsłuchu i czekam na komentarze :)



Eksperymentuję z każdą muzyką. Jeśli ktoś jest zainteresowany stworzeniem czegoś wspólnie to zapraszam :) szmung@o2.pl.

Pozdrawiam, SadzikOTB aka djOrzech.


Brak prefixu, nieprawidłowa nazwa tematu, poprawiam

Wystawiono 10:06:41, dnia 23.01.2016, przez Knifeman



RE: SadzikOTB - Muzyka z Krainy grzybów/12_2DEMO - Zirds - 23.01.2016

Całkiem fajne :)
W pierwszym utworze trochę kick jest za słaby w basach, ale nadrabia tym, że brzmi jak klasyczny Linn Drum LM-2.

Co do utworu numer 2 się nie wypowiem, bo nie wiem jak brzmi oryginał i nie mam tej Twojej wersji z czym porównać...


RE: SadzikOTB - Muzyka z Krainy grzybów/12_2DEMO - djOrzech - 23.01.2016

Zirds - numer 2 to wymyslona przeze mnie melodyjka :)


RE: SadzikOTB - Muzyka z Krainy grzybów/12_2DEMO - Zirds - 23.01.2016

A to znaczy, że ja coś źle zrozumiałem. Myślałem, że to projekt (utwór) demowy - z tych ci zamieszczają jako "prezentacyjne", wykonane w FL Studio. ;)

Co do samego utworu to powiem Ci, że jest "poprawny" w brzmieniu. Pasowałby do jakiejś gry, jako muzyka np z wyboru auta czy mapy w grze wyścigowej.
Miks jest lekko przytłumiony i "głucho" brzmiący. Mógłbyś użyć jakiejś panoramy, poszerzania stereo plus podbicie niektórych barw w wyższych częstotliwościach..

3/5 (za całość)


RE: SadzikOTB - Muzyka z Krainy grzybów (+1) - djOrzech - 23.01.2016

Dzięki :) o taki komentarz mi chodziło.

P.S. Obydwa utwory znajdą się właśnie w grze którą tworzę ze znajomymi po godzinach ;)


RE: SadzikOTB - Muzyka z Krainy grzybów (+1) - Foortic - 24.01.2016

Hmmm pierwszy utwór brzmi jak z lat 90-tych.... I chyba tak miało być. Co do miksu to jest ok.
Drugi traczek spodobał mi się bardziej. Fajny hat mimo że tak popularny, tak "zwykły". Tak jak to Zirds stwierdził, potrzeba tu trochę panoramy... Ogólnie chyba jeszcze przydałby się jakiś wokal taki trochę z dupy żeby to ożywić...
Nic chyba więcej nie mam do powiedzenia...
Tyłka mi nie urwało ale przyznać trzeba że "dobra robota"
3,5/5 spokojnie można wg mnie dac


RE: SadzikOTB - Muzyka z Krainy grzybów (+1) - Shabboo Harper - 24.01.2016

SadzikuOTB,
"Muzyka z Krainy Grzybów": jest surowo, „z przytupem” w postaci suchego werbla; przestrzenne Pady oryginalne. Klimat a'la 80's; przystępny. ^^
"12 2 Demo": temat pogodny, z „momentami” w aranżu choć przy lekkiej „słodyczy” w nutkach jest też i trochę monotonny, szczególnie przy tak wszechobecnym dźwięku piano. Werbel ponownie zbyt „puszkowy”. W finalnej części (3:38) krótkie zniekształcenie Beat'u, według mnie, jest niepotrzebne. Utwór w krótszej formie byłby przyjemniejszy. ;)


RE: SadzikOTB - Muzyka z Krainy grzybów (+1) - Knifeman - 29.01.2016

1. jedynka trochę chyba stopa zżera resztę, ogólnie wszystko brzmi masywnie i elegancko się rozpływa. Oryginał blednie w oczach.

2. w dwójce tez jakiś problem z dołem pasma, tyle że dużo mocniej słyszalny. Melodia w sam raz, przyjemna i nie zajmująca.

4/5 Przy następnych utworach nie kompresuj tak mocno.