MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
OTHER Burning Car - 6-ty Dzień - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: OTHER Burning Car - 6-ty Dzień (/temat-other-burning-car-6-ty-dzie%C5%84)



Burning Car - 6-ty Dzień - Burning Car - 25.01.2016

Zapraszam do posłuchanie mojego nowego kawałka. Nie znalazłem na forum działu na numery tego typu, tak więc wrzuciłem go do "Other". Moim zadaniem jest ot Alternative Rock bądź też Industrial (jeśli Admin uzna, że kawałek powinien znaleźć się gdzie indziej, proszę o przeniesienie).




RE: Burning Car- 6-ty Dzień - L.G. - 25.01.2016

Bardzo dobre produksiwo, z charakterem i dobrym tekstem.
5/5


RE: Burning Car- 6-ty Dzień - Abigail Noises - 25.01.2016

Niestety większości słów nie rozumiem – to duży zarzut do produkcji, w której jest jakiś przekaz. Wokal jest tak stłamszony, że nie przebija się przez melo - brakuje mu miejsca w miksie. Ten filtr nałożony na wokal trochę przypomina mi śpiew członków grupy Ministry i właśnie ten Twój kawałek to bardziej industrial rock. Utwór mógłby także mieć większą separację – większość dźwięków taka lekko ''zamglona''... może to jest celowe, nie wiem. Tylko 3/5 - przez wokal, no szkoda trochę...


RE: Burning Car- 6-ty Dzień - Shabboo Harper - 26.01.2016

Jest szorstko, chrypliwie; w niektórych fragmentach zgrzytliwie. Industrialnie? Również; w utworze klimatyczne fx'y, specyficznie ułożone instrumenty o mocnej barwie plus Twój charakterystyczny wokal (w tym przypadku trochę nieczytelny) kreują dobry, zróżnicowany temat. Jedynie brakuje mi większej głębi w postaci solidnego bassu. Piano proste, "refleksyjne".Technicznie: jest... przestrzennie. :)


RE: Burning Car- 6-ty Dzień - Burning Car - 26.01.2016

@LG: Dzięki Lucjan za dobre słowa i wsłuchanie się w tekst.@
Co do "nieczytelności" tekstu (LG zrozumiał :) ): niestety śpiewanie po "naszemu" nastręcza troszkę kłopotów. Przy dość dużej ilości "wysoko" grających instrumentów nieraz ciężko jest wpasować nasze sz cz ś, ń itp. Nie słyszy się tego znająca dokładnie tekst i samemu ciężko nieraz to wyłapać (ale zwrócę w przyszłości na to uwagę). Pewnie łatwiej byłoby by "inglisz"- ale ja zostanę przy PL :)


RE: Burning Car- 6-ty Dzień - OProject - 26.01.2016

Instrumenty i synthy z dawa, czy nagrywales? :P Śmieszne nieraz że niektórzy fani metalu czy rocka mówią jaka to elektronika zła i niedobra hehe xd
Fajna ta gitara, melodycznie mi się podoba :P
Fakt wokal mógłbyś bardziej uwydatnić jakoś w miksie, nie wiem może rozjaśnić jakoś.
Może po prostu napisz tekst, to każdy bedzie wiedział :)


RE: Burning Car- 6-ty Dzień - Burning Car - 26.01.2016

Wszystko DAW. Chociaż myślę czasami nad kupieniem gitary albo basu (coś tam kiedyś grałem). Ale najbardziej chodzi mi po głowie perkusja - nie taka "żywa" tylko elektroniczna np.: Yamaha DTX450K Próbował ktoś z Was kiedyś "grać" w Daw-ie na takich garach?


RE: Burning Car- 6-ty Dzień - Soundmaniaq - 26.01.2016

kick z tym pogłosem daje kopa, chyba nie słyszałem wcześniej od ciebie takich klimatów, szepty w panoramie robią wkrętkę, twoja ciemna strona jest całkiem całkiem ciekawa. Dobry wałek


RE: Burning Car- 6-ty Dzień - Shabboo Harper - 27.01.2016

Burning Car, pozwoliłam sobie podkreślić, iż "wokal jest trochę nieczytelny" a nie tekst... ^^ Chodzi mi konkretnie o fragmenty zniekształcone filtrem a'la megafon (np. od 0:47); te po prostu wymuszają większy wysiłek słuchacza. Tekst zrozumiałam w pełni. Serio. ;)

Cytat:"Pewnie łatwiej byłoby by "inglisz"... "

Niekoniecznie... Każdy język cechuje charakterystyczna melodyka, akcent, intonacja...

Cytat:"... ja zostanę przy PL."

<takjest>


RE: Burning Car - 6-ty Dzień - Knifeman - 29.01.2016

ło panie dobry industrial :e jest bogato w paśmie, spanoramowane po mistrzowsku ale wokal nie jest w pełni czytelny - warto się czasem powstrzymać od wrzucenia kolejnej warstwy na koszt wokalu. Świetne przełamanie delikatności mocniejszym uderzeniem. Podsumowując - udany utwór.

4/5


RE: Burning Car - 6-ty Dzień - Burning Car - 2.02.2016

Dzięki Wszystkim za opinie. Widać muszę bardziej przykładać się do "umiejscawiania" wokalu w miksie. Nie jest to takie łatwe jak się doskonale zna cały tekst ale trzeba na to widać zwrócić uwagę.


RE: Burning Car - 6-ty Dzień - Ypsilon - 3.02.2016

Podbiłbym śpiew w okolicach 1 do 2 Khz, a głosniej tez by się przydało. Kawałek ciekawym, mozna się wkręcić nieźle.


RE: Burning Car - 6-ty Dzień - tommbeat@95 - 11.02.2016

bardzo dobre.... bo nie tylko Polskie ale ma to wszystko jaja. perca slaba to fakt z tylu tez za malo sie dzieje do tego o czym spiewasz, podspiewujesz. podkrecilbym EQ, wsadzil jakas solowe z mocnym distortion lub saturą - mogles dac CZADU by sie ku... bac. szacun ze jestes taki samodzielny <hehe>