MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRO Foortic - Gun (Original Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRO Foortic - Gun (Original Mix) (/temat-electro-foortic-gun-original-mix)



Foortic - Gun (Original Mix) - Foortic - 27.01.2016

Siemka, dawno temu wstawiałem demko tego oto projektu... Skończyłem go już jakiś czas temu, ale nie było jakoś czasu aby go wypuścić... W sumie postanowiłem że go udostępnię bo za każdym razem jak odpalałem projekt i coś zmieniałem, więc pewnie to błędne koło by się ciągnęło i ciągnęło...
Z chęcią wysłucham waszych opinii dotyczących tego oto utworku...



Pozdrawiam :D


RE: Foortic - Gun (Original Mix) - KBK - 27.01.2016

Ten Square chyba trochę za ostro daje na początku. w 0:45 jest takie dziwne uderzenie, zlimitowałbym to trochę i rzucił jakies echo/delay. Melodia w bridge'u nawet ciekawa. Po 3 minucie powtórzyłeś to co na początku, Outro nawet ładne, uspokajające całość, może zbyt szybko się urywa. Popracuj trochę nad miksem i efektami :)


RE: Foortic - Gun (Original Mix) - Foortic - 27.01.2016

(27.01.2016, 19:32)KBK napisał(a): Ten Square chyba trochę za ostro daje na początku. w 0:45 jest takie dziwne uderzenie, zlimitowałbym to trochę i rzucił jakies echo/delay. Melodia w bridge'u nawet ciekawa. Po 3 minucie powtórzyłeś to co na początku, Outro nawet ładne, uspokajające całość, może zbyt szybko się urywa. Popracuj trochę nad miksem i efektami :)

Z miksem to jest ciężko jak się odsłuchu nie ma dobrego... Ale i tak uważam że jest nie najgorzej :D

Mimo wszystko dziena za porady ;)


RE: Foortic - Gun (Original Mix) - KBK - 27.01.2016

Znam ten ból, niestety dlatego polecam kupić na początek jak masz mniej kasy słuchawki AKG K99, na pewno będziesz zadowolony :)
Buduj dalej bo pomysły masz niezłe ;)


RE: Foortic - Gun (Original Mix) - ProCkers - 27.01.2016

Kick z bassem się kłócą na początku :) Podciąłbyś częstotliwości kicka które grają najgłośniej, na subbasie żeby kickowi zrobić miejsce :) No i mocny sidechain do tego tylko niezbyt długi. Ogólnie Intro jest dosyć puste, coś bym tam jeszcze wrzucił bo jest nudno :D Nawet jak na Intro :P Później w 44 sek ten impact jest za głośno :) W breaku znowu jest pusto, coś mógłbyś tam dołożyć, jakiś pad, supersaw, perkę, nie wiem :D Bo dwa dźwięki na krzyż to trochę słabo :D Refren jest niezły :) I tu znowu, perkę bardziej byś rozbudował :) W drugim dropie pad jest paskudny i tonacyjnie zbytnio nie pasuje.

Pomysł fajny tylko wykonanie średnie :) Pracuj dalej! Powodzenia! :)


RE: Foortic - Gun (Original Mix) - Foortic - 27.01.2016

(27.01.2016, 19:58)ProCkers napisał(a): Kick z bassem się kłócą na początku :) Podciąłbyś częstotliwości kicka które grają najgłośniej, na subbasie żeby kickowi zrobić miejsce :) No i mocny sidechain do tego tylko niezbyt długi. Ogólnie Intro jest dosyć puste, coś bym tam jeszcze wrzucił bo jest nudno :D Nawet jak na Intro :P Później w 44 sek ten impact jest za głośno :) W breaku znowu jest pusto, coś mógłbyś tam dołożyć, jakiś pad, supersaw, perkę, nie wiem :D Bo dwa dźwięki na krzyż to trochę słabo :D Refren jest niezły :) I tu znowu, perkę bardziej byś rozbudował :) W drugim dropie pad jest paskudny i tonacyjnie zbytnio nie pasuje.

Pomysł fajny tylko wykonanie średnie :) Pracuj dalej! Powodzenia! :)
Ale na początku jest sam kick... Bez linii basowej... Ta stopa jest taka jakby coś a'la Big room'owa.
Przerobiłem ją ze zwykłego kick'a w sposób który opisałem w dziale "Inne" czyli poprzez korekcję...

Masz chyba na myśli pad w breaku bo w dropie nie ma żadnego padu... Wgl przypomniałem sobie że chciałem w drugim breaku dodać kick i wzmocnilem Sidechain, ale nie pasowało i zapomniałem ten Sidechain dopasować...

Wgl już mam dość tego projektu bo już ze 40razy go edytowałem...
Ale postaram się poprawić... ;) :D


RE: Foortic - Gun (Original Mix) - Castiel - 27.01.2016

Aranżacja jest ok track nie zanudza.Melodia dość prosta ale energiczna jak na ten gatunek :P Z miksem nie jest źle:) ode mnie masz 4 na zachętę :)


RE: Foortic - Gun (Original Mix) - augenous - 27.01.2016

Mega prosto, ale chwytliwie. Brakuje mi jakiegoś wypełniacza w bridge'u. Kick słychać cały czas. Mi się podoba :D


RE: Foortic - Gun (Original Mix) - Zirds - 27.01.2016

Nie odnosząc się do miksu bo jak napisałeś masz problemy z odsłuchami.
Napiszę trochę o utworze: Barwy całkiem ładne, chyba już Ci pisałem, że podoba mi się przejście perkusyjne ;), Trochę denerwuje mnie ten Pulse (jak to nazwał KBK - Square) Synth, który sobie tak skaczę w utworze powodując lekkie pompowanie - jest za mocno wyostrzony w brzmieniu.
Sama melodia jak na takie produkcje jest szczerze bardzo oklepana, bo co można jeszcze dodać do Big Room'u?

3/5


RE: Foortic - Gun (Original Mix) - Foortic - 27.01.2016

(27.01.2016, 23:17)Zirds napisał(a): Nie odnosząc się do miksu bo jak napisałeś masz problemy z odsłuchami.
Napiszę trochę o utworze: Barwy całkiem ładne, chyba już Ci pisałem, że podoba mi się przejście perkusyjne ;), Trochę denerwuje mnie ten Pulse (jak to nazwał KBK - Square) Synth, który sobie tak skaczę w utworze powodując lekkie pompowanie - jest za mocno wyostrzony w brzmieniu.
Sama melodia jak na takie produkcje jest szczerze bardzo oklepana, bo co można jeszcze dodać do Big Room'u?

3/5

Owszem wypowiadałeś się do wersji demo. Mimo wszystko dzięki za wypowiedź. Postaram się załagodzić ten dźwięk albo wgl zrobić jakiś inny na jego miejsce... Mam nadzieję że się uda poprawić nie tylko to ale i też błędy/potknięcia wymienione przez wcześniejszych komentatorów...
Dzięki za uwagę ;)


P.S. To jest chyba bardziej Melbourne Bounce niż Big Room...


RE: Foortic - Gun (Original Mix) - Zirds - 27.01.2016

Wiesz, w ciągu roku powstaje z 10-15 nowych gatunków muzycznych, z których pozostaje może z 3-5 na następne lata...


RE: Foortic - Gun (Original Mix) - ProCkers - 28.01.2016

(27.01.2016, 20:25)Foortic napisał(a):
(27.01.2016, 19:58)ProCkers napisał(a): Kick z bassem się kłócą na początku :) Podciąłbyś częstotliwości kicka które grają najgłośniej, na subbasie żeby kickowi zrobić miejsce :) No i mocny sidechain do tego tylko niezbyt długi. Ogólnie Intro jest dosyć puste, coś bym tam jeszcze wrzucił bo jest nudno :D Nawet jak na Intro :P Później w 44 sek ten impact jest za głośno :) W breaku znowu jest pusto, coś mógłbyś tam dołożyć, jakiś pad, supersaw, perkę, nie wiem :D Bo dwa dźwięki na krzyż to trochę słabo :D Refren jest niezły :) I tu znowu, perkę bardziej byś rozbudował :) W drugim dropie pad jest paskudny i tonacyjnie zbytnio nie pasuje.

Pomysł fajny tylko wykonanie średnie :) Pracuj dalej! Powodzenia! :)
Ale na początku jest sam kick... Bez linii basowej... Ta stopa jest taka jakby coś a'la Big room'owa.
Przerobiłem ją ze zwykłego kick'a w sposób który opisałem w dziale "Inne" czyli poprzez korekcję...

Masz chyba na myśli pad w breaku bo w dropie nie ma żadnego padu... Wgl przypomniałem sobie że chciałem w drugim breaku dodać kick i wzmocnilem Sidechain, ale nie pasowało i zapomniałem ten Sidechain dopasować...

Wgl już mam dość tego projektu bo już ze 40razy go edytowałem...
Ale postaram się poprawić... ;) :D

Wiem o co chodzi z tym kickiem, ale według mnie on zamula :) Mógłbyś zrobić podobnie jak w tym temacie z korekcją, tylko zrobić tak na dwóch kickach. Jeden byś przyciął tak żeby był sam klik a drugi sam sub :) I to razem spasował, zequalizował itp :) Będziesz miał wtedy większe pole manewru :)

Jeśli chodzi o pad, to tak chodzi o ten z breaka :)


RE: Foortic - Gun (Original Mix) - Foortic - 29.01.2016

(28.01.2016, 23:41)ProCkers napisał(a):
(27.01.2016, 20:25)Foortic napisał(a):
(27.01.2016, 19:58)ProCkers napisał(a): Kick z bassem się kłócą na początku :) Podciąłbyś częstotliwości kicka które grają najgłośniej, na subbasie żeby kickowi zrobić miejsce :) No i mocny sidechain do tego tylko niezbyt długi. Ogólnie Intro jest dosyć puste, coś bym tam jeszcze wrzucił bo jest nudno :D Nawet jak na Intro :P Później w 44 sek ten impact jest za głośno :) W breaku znowu jest pusto, coś mógłbyś tam dołożyć, jakiś pad, supersaw, perkę, nie wiem :D Bo dwa dźwięki na krzyż to trochę słabo :D Refren jest niezły :) I tu znowu, perkę bardziej byś rozbudował :) W drugim dropie pad jest paskudny i tonacyjnie zbytnio nie pasuje.

Pomysł fajny tylko wykonanie średnie :) Pracuj dalej! Powodzenia! :)
Ale na początku jest sam kick... Bez linii basowej... Ta stopa jest taka jakby coś a'la Big room'owa.
Przerobiłem ją ze zwykłego kick'a w sposób który opisałem w dziale "Inne" czyli poprzez korekcję...

Masz chyba na myśli pad w breaku bo w dropie nie ma żadnego padu... Wgl przypomniałem sobie że chciałem w drugim breaku dodać kick i wzmocnilem Sidechain, ale nie pasowało i zapomniałem ten Sidechain dopasować...

Wgl już mam dość tego projektu bo już ze 40razy go edytowałem...
Ale postaram się poprawić... ;) :D

Wiem o co chodzi z tym kickiem, ale według mnie on zamula :) Mógłbyś zrobić podobnie jak w tym temacie z korekcją, tylko zrobić tak na dwóch kickach. Jeden byś przyciął tak żeby był sam klik a drugi sam sub :) I to razem spasował, zequalizował itp :) Będziesz miał wtedy większe pole manewru :)

Jeśli chodzi o pad, to tak chodzi o ten z breaka :)

Ok już wszystko jasne ;)


RE: Foortic - Gun (Original Mix) - Amer - 3.02.2016

Poważnie Electro to to nie jest , raczej jakiś Minimal z fuzją Electrio House , Bigroom,Mellbourne Bounce
w dropie lead zabiera całe miejsce niedobrze ja wiem że ma być ubogo , no ale tak to przesada.


RE: Foortic - Gun (Original Mix) - Foortic - 3.02.2016

(3.02.2016, 13:50)Amer napisał(a): Poważnie Electro to to nie jest , raczej jakiś Minimal z fuzją Electrio House , Bigroom,Mellbourne Bounce
w dropie lead zabiera całe miejsce niedobrze ja wiem że ma być ubogo , no ale tak to przesada.
To zabiera całe miejsce czy jest ubogo?
Wyjaśnij co masz na myśli ;)


RE: Foortic - Gun (Original Mix) - Xorbolanid - 3.02.2016

kick za słaby na początku, albo to co koledzy wyżej mówili. leady za głośno (!) i efekty wejścia.
.
.
Tak, leady za głośne. Miks suaby jest. Efekty walą po uszach i te piszczałki (leady). Bo w dropie mi sie podoba lead.
I tak. To Melbourne. Tyle że Zirdsowi chodziło o Melbourne, tyle że Melbourne wywodzi sie z tego big rumu i ducz hałs.

Bardzo powtarzalny utwór. drugie przejście jakoś urozmaiciłeś. tylko nie wiem czy nie jest zbyt nuzące. Drugi drop to kopiuj wklej pierwszego? No niby jest piszczałka, ale oprócz niej? Outro jedynie lepiej odbieram.

I masz big rum:
[Obrazek: 5900191007411-golden-rum-500ml-original-rum.jpg]