MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Orionage - Hall - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA Orionage - Hall (/temat-electronica-orionage-hall)



Orionage - Hall - Orionage - 3.02.2016

Hej, wrzucam kawałek, który ostatnio skleciłem. Zastanawiam się, dlaczego tak wali po uszach, po odsłuchu.




RE: Orionage - Hall - migdau - 3.02.2016

Kolego, spora saturacja, też z nią przesadziłem ostatnio :) Tak poza tym, fajny numer, sample czy synth? (motyw główny)


RE: Orionage - Hall - Orionage - 4.02.2016

Hmm, ok. Wyłączyłem Limiter, dodałem Soft Cliper, zniosłem średnie częstotliwości i dodałem trochę pogłosu na wszystkie kanały. Dodatkowo przerzuciłem Stereo Shaper dla synth bass, który pojawia się w środku utworu bardziej na przód. Główny motyw leci na P6-KX-MODULAD-V2 - dobra stara darmowa wtyczka :)

Rezultat brzmi tak:



RE: Orionage - Hall - Mike Brenn - 4.02.2016

Motyw ciekawy, ale te motyw byłby dobry w Big Roomowym aranżu.


RE: Orionage - Hall - Orionage - 4.02.2016

Big Room? Idzie weekend. Przyjmuję wyzwanie : )

[Obrazek: DJ-Dog-The-Barking-Beats-2.jpg]


RE: Orionage - Hall - Shabboo Harper - 5.02.2016

Intro pierwszorzędne. Do 1:20 wykreowany moment „wyczekiwania” prześwietny w swym mroku „kontrolowanej” drapieżności. Potem jest jeszcze „surrealistyczniej”. Klimat w odcieniach Electro Gothic'u, przy „upiornej” wariacji organów, przy „zamyślonym” w swej sile Beacie- „mężnieje”. Finalna część prima... Orionage, czuję niedosyt w upiększeniu Background'u, np. w postaci patetycznego chóru. Utwór cechuje spooory potencjał... <takjest>


RE: Orionage - Hall - Abigail Noises - 19.02.2016

Motyw leada melodii znany ale fajnie jest to zaaranżowane – takie gotyckie. Problemem jest trochę separacja wszystkich dźwięków, które są w tle. Jednak to zawsze kłopot bo w backgroundzie słyszę dużo basu i efektowne długie pady. Ten kick za bardzo ''rozwala system'' :) ale jest zajebisty. Największe zastrzeżenia mam jednak do drugiej części od 1.23 s – perkusji brakuje kompresji a organy muszą według mnie iść bardziej na przód. Mogło być lepiej ale i tak podoba mi się i pomimo technicznych spraw daję mocną 4.


RE: Orionage - Hall - chafer - 20.02.2016

Jest dobrze. Fajnie patrzeć, jak się rozwijasz :) Kompozycja udana. Miks kuleje. ;) Czyżbyś używał kompresji sidechain? Mam wrażenie, że ustawiłeś ścieżki tak, aby bas (basowy pad) dusił kick? Kick w 2:42 jest znacznie głośniejszy niż we wcześniejszej części. Moim zdaniem powinieneś wyłączyć wszystkie ścieżki oprócz tych dwóch i ustawiać EQ tak długo, aż będzie dobrze. Nie bój się mocno obcinać częstotliwości - najważniejsze, aby oba instrumenty grały wyraźnie i dało je się odróżnić. Wtedy bas, nawet jeżeli nie będzie brzmiał soczyście samodzielnie, w miksie powinien sobie dobrze radzić.


RE: Orionage - Hall - shadowfinder - 25.02.2016

Bardzo ciekawy utwor, niebanalny. Chwala za kreatywnosc. Dzwieki tez dobre, technicznie jest OK. Daje 4!


RE: Orionage - Hall - Knifeman - 11.04.2016

Dobre vintage brzmienie, do 1:21 tak leci bo musi chyba :D Melodia w mainpracie miód. Odnoszę wrażenie że nie lubisz się zbytnio zastanawiać nad aranżacją. Mix w drugiej wersji wyraźnie lepszy.