MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TECHNO Ixipe - It's Never So Bad That It Could Not Be Worse - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TECHNO Ixipe - It's Never So Bad That It Could Not Be Worse (/temat-techno-ixipe-it-s-never-so-bad-that-it-could-not-be-worse)



Ixipe - It's Never So Bad That It Could Not Be Worse - Ixipe - 6.02.2016

Wziąłem sobie ostatnie wskazówki do serca, czyli że nic nie lata po kanałach..
mix może jeszcze nie jest zbyt dobry ale jak na słuchawkach za 50 zł wg mnie jest całkiem nieźle :) a kawałek, co sądzicie?



RE: Ixipe-It's Never So Bad That It Could Not Be Worse - OProject - 6.02.2016

Słuchawki za 50zł, może kup sobie jakieś Superluxy tanie a dobre ;)
Dobre nawet, podoba mi się te tło.
Ja bym na ten piszczyk dał więcej reverbu :P
Hi haty są schowane, podbij im wysokie (8-10kHz)
Stope też jakoś odpicuj, no i trochę basu brakuje ;)


RE: Ixipe-It's Never So Bad That It Could Not Be Worse - droom - 6.02.2016

Poczatek hipnotyzuje, troszke stopa przytwarda, ale daje rade.
Tło rozmazane, nienachalne, melancholijne - podoba mi sie!
Swietnie dobrane brzmienia, wspolgraja idealnie.
Co prawda mamy łup łup, ale w swietnym klimacie darknes, takim jaki lubie.
Całości jeszcze czegos brakuje, moze raz jeszcze przydałoby sie ulozyc aranz, rozwinac breakdown, urozmaicic go czyms, nie wiem...
Tak czy inaczej - spoko techniawa.
Pozdrawiam
DrooM


RE: Ixipe-It's Never So Bad That It Could Not Be Worse - Ixipe - 6.02.2016

no to cóż... postaram się to popoprawiać, aczkolwiek może mi totalnie nie wyjść i projekt pójdzie się jeb... jak to czasem u mnie bywa.. czyli stopa, bas, haty, breakdown. A ten piszczyk właśnie miał reverb, nie wiem czemu tego nie słychać, może dlatego że moje 2 gb ramu tego się pozbyły :P


RE: Ixipe-It's Never So Bad That It Could Not Be Worse - Adamzzz - 7.02.2016

Dobry techniacz. Wszystkie dźwięki idealnie grają ze sobą. No może oprócz tego hihatu. No mój słuch jest nieco za wysoko i kłuje w uszy. Podbij im nieco tych niższych częstotliwości, tak jak pisze OProject i nie powinny wtedy tak mocno oddstawać. Reszta raczej okej. Także w ogóle szacun za zmiksowanie tego na tych słuchawkach xD
Ode mnie masz 5. Naprawdę mi się spodobało ;)


RE: Ixipe-It's Never So Bad That It Could Not Be Worse - Ixipe - 8.02.2016

poprawiłem kick, trochę haty ale nie słyszę zbytnio róźnicy na nich po tym zabiegu. Na break'a nie znalazłem pomysłu.. aranż wymyśliłem inny ale nie zrobiłem nic w tym kierunku bo sprzęcik tego już nie ogarnia, więc zostawiam jak jest... a szkoda bo ciekawe outro mi się w głowię urodziło :)



RE: Ixipe-It's Never So Bad That It Could Not Be Worse - augenous - 8.02.2016

Ciekawa aranżacja przestrzenna ^^ Miks całkiem ok, tylko pod koniec czułem, że niskie się kotłują jakoś tak 300-400 Hz. Nietypowe urozmaicenie głosowymi fx'ami. Utwór jest bardzo rytmiczny, bo ciągle powtarza się główny rytm, ale nie nudzi; ładnie operujesz efektami. Pracuj dalej nad nowymi produkcjami.


RE: Ixipe-It's Never So Bad That It Could Not Be Worse - Xorbolanid - 8.02.2016

Dobre techno, ale do poziomu z Erased Tapes daleko :P Jednak do klubu się nadaje. Mi pasuje.


RE: Ixipe-It's Never So Bad That It Could Not Be Worse - Alex fat - 11.02.2016

Bardzo fajnie to wyszlo , fajne polaczenie , szczeze mowiac jeszcze takiego nieslyszalem. Byc moze zamalo sledze co sie dzieje w swiecie muzycznym ;). pozdro


RE: Ixipe-It's Never So Bad That It Could Not Be Worse - Shabboo Harper - 16.02.2016

Mateusz, Twoje utwory cechuje charakterystyczny styl: przewlekłe raczej "smolite" brzmienie konkretnych w swej witalności dźwięków (!); jednorodny acz wciągający, poprzez różnej natury fx'y, aranż. Zawsze jest jakiś specyficzny klimat utrzymany w duchu "African Techno", jest wyrafinowana regularność, jest prześwietne "hipnotyczne" tempo lecz... według mnie, z każdym kolejnym projektem wszystko brzmi (powoli) podobnie. ^^


RE: Ixipe-It's Never So Bad That It Could Not Be Worse - Ixipe - 16.02.2016

Tak wiem, że wszystko brzmi podobnie... bo to przez to że ja bardzo mało słucham muzyki techno, nie wiem co jest w modzie, czym tak naprawdę jest techno... uwielbiam za to neurofunk, dnb... nie wiem czemu to techno tworzę. Doszedłem do wniosku po tym jak ten kawałek zrobiłem, że jeśli nie nauczę się robić własnoręcznie tego charakterystycznego basu (bo do tej pory break jest ze sampli w moich produkcjach) i co za tym idzie robić to co lubię naj, to porzucę to muzykowanie.. daje sobie czas do końca roku.


RE: Ixipe-It's Never So Bad That It Could Not Be Worse - Shabboo Harper - 18.02.2016

Cytat: "...jeśli nie nauczę się robić własnoręcznie tego charakterystycznego basu (...) i co za tym idzie robić to co lubię naj, to porzucę to muzykowanie.. daje sobie czas do końca roku."

Mateuszu, to przesadnie radykalne stwierdzenie - tak myślę. :( Zresztą czuję, iż zbyt mocno "wsiąknąłeś" w ten świat... Pamiętasz?

Cytat:"hmmm.. ja to dla swojej przyjemności lubię robić muzykę.."

Jeśli wolno mi coś jeszcze "rzec": tego się trzymaj (!) i niech tak będzie. <takjest>


RE: Ixipe-It's Never So Bad That It Could Not Be Worse - Ixipe - 18.02.2016

dnb da mi większy fun.. dlatego takie postanowienie...


RE: Ixipe - It's Never So Bad That It Could Not Be Worse - Knifeman - 11.04.2016

Mocno zdziczale, w połączeniu z pianinem już niepokojąco dziwne, szkoda ze w mainparcie nie przekreciłeś dobrze - byłby kawał dobrego acidu. Dla mnie mix nienaganny, może trochę basu brakuje.