MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Forumowy battle - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Kosz (https://musicproducers.pl/forum-kosz)
+--- Wątek: Forumowy battle (/temat-forumowy-battle)



Forumowy battle - augenous - 6.02.2016

Jak widzę ostatnio jest tu tak cicho, że nawet świstu wiatru pomiędzy drzewami nie słychać. W takim razie proponuję/ogłaszam konkurs na remiks utworu KSHMR'a "Omnislash" - da się tutaj dużo zrobić. Przy okazji może nauczę się remiksować utwory?



Nagroda? A nie wystarczy Ci szacunek na forum i plusik ode mnie xD


RE: Forumowy battle - Foortic - 6.02.2016

A masz remixach packa? Wgl wiesz... Moim zdaniem nie za dużo da się tu zrobić... Gdy zmienisz drop albo break to utwór wg mnie straci sens... Takich piosenek się raczej nie remixuje. Przeważnie do remixu wybiera się utwory w których jest acapella, aby przedstawić dany track w inny sposób. :D
Ogólnie pomysł fajny tylko track nie do końca się nadaje ;)
Pozdro :P


RE: Forumowy battle - Arytmica - 6.02.2016

Z kolegą nade mną się nie zgadzam.
Fajny pomysł, a przerobić da się wszystko :)
Ps, co do packa..
wokal przed dropem da się wyciąć, a melodia.. cóż.
w końcu to forum producenckie więc to chyba nie problem :P

+ leci
cheers!


RE: Forumowy battle - Wizzardius - 7.02.2016

Też mi się pomysł podoba, ale niestety #Foortic ma racje. Dużo większe pole popisu byśmy mieli, gdybyśmy mieli do zremixowania utwór bardziej... no nie wiem brakuje mi słowa. Uniwersalny? Coś najlepiej z wokalem, takiego neutralnego, żeby każdy mógł dany utwór przedstawić w klimacie w którym czuję się najlepiej. Mam na myśli coś w stylu:


Hm?


RE: Forumowy battle - ProCkers - 8.02.2016

Mi również pomysł się podoba :) chętnie bym się w coś takiego pobawił :) I zgadzam się z Wizzardiusem, najlepiej użyć samej jakiejś fajnej acapelli i to zremixować, wtedy będzie największe pole do popisu :)

Roses akurat bardzo mi się podoba tylko masz acapelle? :D Od siebie mogę zaproponować Hardwell - Arcadia, mam nawet remix pack do tego więc mógłbym wrzucić :)


RE: Forumowy battle - Deonite - 14.02.2016


Remixowanie utworu bez acapelli jest trudniejsze, niż z, bo trzeba tu dać więcej swojej inwencji twórczej. Albo zmieniasz brzmienia sampli, albo układasza z nich melodię nieco inną od oryginalnej.

Jeśli chodzi o to, to wolę remixować z wokalem. Wokal z tego utworu nadawałby się na każdy gatunek. A także na wspomniany forumowy remix contest ;)


Nie ma to jak słowiański akcent w teledysku (Hardbass-Adidas) :D


RE: Forumowy battle - Wasp - 14.02.2016

ja bym proponował żeby zamiast remix packa była do zaaranżowania melodia z jakiegoś kawałka, w formacie .mid i niech każdy z do aranżuje resztę ścieżek
To byłby taki krótki kawałek z zapętloną melodią. 30 sekund wystarczy

Tylko jaka to by była melodia?
może melodia zagrana na pianinie prze roberta milesa?



a jeżeli chcecie remixować acapellę to niech to będzie 1 głosowy refren
bo on daje większe możliwości, a taki zaśpiewany na kilka głosów narzuca akordy.