MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRO Bez nazwy - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRO Bez nazwy (/temat-electro-bez-nazwy)



Bez nazwy - Foortic - 7.02.2016

Siemka, w mojej głowie w końcu zrodził się jakiś pomysł więc chwile posiedziałem i coś wyszło...
Wrzucam wam demko do przeglądu takie bez mixu, niedopracowane... poprostu na szybko.
Co o tym myślicie ? Jest szansa na zrobienie z tego czegoś w miare ok ?
[zs]http://www6.zippyshare.com/v/hKKA3Etc/file.html[/zs]

:D


RE: Bez nazwy - Zirds - 7.02.2016

Skąd wy bierzecie takie melodie? Naciskacie na klawiszach co popadnie i zapętlacie? ;) Przecież ta melodia jest tragiczna. Reszta spoko. Przy wejściu perkusji jest coś strasznie przekompresowane. Stopa ma moc, ale nie ma basu w ogóle, a sam lead gra przy tym tak głośno, że boję się dać głośniej.


RE: Bez nazwy - Foortic - 7.02.2016

(7.02.2016, 16:44)Zirds napisał(a): Skąd wy bierzecie takie melodie? Naciskacie na klawiszach co popadnie i zapętlacie? ;) Przecież ta melodia jest tragiczna. Reszta spoko. Przy wejściu perkusji jest coś strasznie przekompresowane. Stopa ma moc, ale nie ma basu w ogóle, a sam lead gra przy tym tak głośno, że boję się dać głośniej.
Oo którą melodię Ci chodzi?


RE: Bez nazwy - Zirds - 7.02.2016

A ile masz tam melodii?


RE: Bez nazwy - Foortic - 7.02.2016

(7.02.2016, 16:51)Zirds napisał(a): A ile masz tam melodii?

W dropie inna w breaku inna


RE: Bez nazwy - Zirds - 7.02.2016

Nie no dobra.. ta pierwsza ;) W sumie ta druga też jest zrobiona jakbyś wpuścił kota na klawiaturę, ale lepsza jednak od tej pierwszej xd


RE: Bez nazwy - KBK - 7.02.2016

Powiem tak, lepiej wychodzi Tobie podkład niż sama melodia :) w 0:50 zaczęło się cos ciekawszego, początek brzmi tak jak powiedział Zirds :) Ciągnij dalej, powodzenia! :)


RE: Bez nazwy - Arytmica - 7.02.2016

(7.02.2016, 16:44)Zirds napisał(a): Skąd wy bierzecie takie melodie? Naciskacie na klawiszach co popadnie i zapętlacie? ;) Przecież ta melodia jest tragiczna. (...)

Niestety, ale muszę się zgodzić. Wolę przesłuchać 10 kawałków, w których mix jest tragiczny, które są nie spójne, ale które mają potencjał, klimat czy słyszalne zaangażowanie, niż 1 którego słuchanie mnie po prostu męczy. Z reguły nie wypowiadam się przez pryzmat mojego gustu, bo komentarze powinny służyć obiektywnej ocenie, ale muszę się przyznać, że nie lubię Melbourne Bounce (mam nadzieję że dobrze napisałem - wolę nazwę pompka), podobnie jak Big Room'u. Po prostu uważam te 2 gatunki jako muzykę mało ambitną i przeznaczoną tylko i wyłącznie na parkiet. Może nie 100%, ale zdecydowana większość brzmi jakby robił je 1 koleś. Niestety (lub może i "stety") dość nieudolnie połączyłeś oba te gatunki. Zirds jako pierwszy zaznaczył to, co było też moją pierwszą myślą. Zrobiłeś melodię na wzór innych przedstawicieli tego gatunku, nie przejmując się tym, czy jest chwytliwa, czy fajna.. byle by pasowała. Jakbym usłyszał coś oryginalnego, coś ambitniejszego, to nawet "pompce" dał bym 5 gwiazdek. Jak bym.. cóż. Z racji tego, że to demo, dam Ci 3, bo mam nadzieję, że odłączysz się od mainstreamowej pępowiny i zaczniesz działać trochę bardziej niezależnie :)

cheers!


RE: Bez nazwy - Shabboo Harper - 9.02.2016

Naturalnie nie jest to zbyt odkrywcze... lecz to Twoje "spojrzenie" w kierunku, w moim odczuciu, niesamowicie specyficznego brzmienia (Big Room/Melbourne); surowego, "bezdusznego", lekko "tyrańskiego" w sferze Beat'u. Twój koncept i chęć takowego
twórczego wyrażenia się... Toteż cierpliwie oczekuję pełnej wersji. Technicznie sugeruję "potraktować" melodie większą głębią i modyfikacją tonów; brzmienie owych jest zbyt stentorowe; Background lekko "przygaszony", delikatny w nader przyzwoitym aranżu. Więcej klimatycznych "wkrętów", nieregularnego użycia przestrzeni i... "czegoś" tylko Twojego, z charakterem. Niech ten track "opowie historie". Foortic, good luck <thumbup>