MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
DUBSTEP SharpFire - Mansarda (+1) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: DUBSTEP SharpFire - Mansarda (+1) (/temat-dubstep-sharpfire-mansarda-1)



SharpFire - Mansarda (+1) - AAFire ! - 8.02.2016

Witam serdeczne, chciałbym poddać Waszej ocenie mój najnowszy kawałek oraz troszkę starszy :)
zależy mi na każdej opinii :) bardzo wszystkim dziękuję za poświęcony mi czas, pozdrawiam! :)

Tytuł: Mansarda



Tytuł: Machine




Ps. chciałbym dodać, że produkcją zajmuję się już jakiś czas lecz moje jedyne odsłuchy to głośniki z logitecha za 100 zł oraz słuchawki akg 518 dj, w najbliższym miesiącu rozważam zakup lepszego sprzętu, myślę, że wtedy podskoczy mój skill dotyczący mixu :)


RE: SharpFire - Mansarda (original Mix) +1 - augenous - 8.02.2016

Na wstępie chciałbym Ci przypomnieć, że do tytułów tematów nie dopisujemy "(oryginal mix)" - poczytaj sobie zasady ;)

Przyszło mi słychać już kilku różnych gatunków dubstepu i trochę się tego nasłuchało. Co do twojego tracka: od dubstepu oczekuję nieco więcej niż "siepaczki" - ale to są kwestie gustu. Przed pierwszym dropem słychać, że bass z kicka "rwie" utwór - spowodowane jest to brakiem kompresji, jak mniemam. Kick z początku jest zwodniczy, bo wydaje się, ze gra nierówno, ale potem wszystko się klaruje - nice. Popracuj trochę nad rozłożeniem dźwięków w panoramie. Ogólnie utwór nie jest zły, trzeba go troszeczkę dopracować ^^

Drugi utwór: ehh, 1:25-1:40 - wiem, że istnieje takie pokrętło jak "pitch" i zgodzę się na pewien zakres, ale tam słychać, że dźwięki zjeżdżają pod nuty (jeżeli w ogóle tamta melodia jest robiona na jakimś kluczu) - skrzywiłem się podczas słuchania - tak zawsze mam jak słyszę fałsze. Utwór nietypowy w swoim brzmieniu, jak i klimacie - mroczno, wojowniczym.

Nie ocenię tych utworów bo i jak? Razem? Swoją drogą nie potrzebujesz super-mega-niewiadomo-jakiego sprzętu, by tworzyć dobrą muzykę. Mam słuchawki studyjne za 130 zł i dają radę. Wystarczą chęci, dobre ucho i wyczucie rytmu.
Pozdrowionka :D


RE: SharpFire - Mansarda +1 - ak47soundsystem - 9.02.2016

Mansarda zaczyna się rasowo - Potem gdy budzi się wiertara (chyba trochę nie w tonacji) wszystko zagłusza. Taki sound jest dobry na jakiś pojedynczy dźwięk, ale nie do grania leada. Prosiaki ok 2:20 w miare ciekawe - ale za dużo / za mało innych pomysłów. Wiertarę dawkować i natroić do tonacji. Wymyślić więcej szajsu. Sampel wokalowy nie siedzi. Na końcu wesołe miasteczko... Ogólnie utwór nie angażuje, mnie męczy.

SharpFire
Wyliczanki na początku od ok 0:20 okej. Potem arabska mucha, dla mnie od czapy... Świry powracają, z nowymi latarkami... Zmiana kanału... Skynet atakuje.

Ten kawałek to nawet ma pewien potencjał, bo dużo się dzieje. Ale gdybyś to ogarnął, żeby była jakaś zagadka, jakaś klamra - łącznik - wiesz - struktura - to mógłby być ciekawy, bo dużo nadłubane.

Oba jednak moim zdaniem ogólnie kładzie miks i brak dynamiki (przekompresowany sound). Wszystko leci taką grubą równą strugą.


RE: SharpFire - Mansarda +1 - GoblinBob - 9.02.2016

Oczywiście typowych sampli okrzyków "HUAH!" nie zabrakło :P.
Mansarda:
Jedyne co mnie boli to to, że budowanie napięcia (build-up) jest mocniejszy i głośniejszy od dropu xD. Regulację głośności i cutoff do kicka w build-upie też by się przydał ;). Do basu zaczynającego się od 0:49, dałbym mniej pogłosu, żeby sama struktura i beat były przejrzystsze :). A syrenę przez większą część dropu, bym ściszył, i dał jako tło do głównych basów. Tak jak kolega wyżęj powiedział, wiertarę złagodzić, albo po prostu użyć inny synth jak chcesz robić akordy ;). Motyw ogólnie fajny, czemu nie :).

Machine:
Moim zdaniem lepsze w porównaniu z utworem wcześniejszym. Jest czystszy ;). Słyszę jednak dużo fałszu pomiędzy 1:19 a 1:50. Popracuj trochę ze skalami, to może pomóc :).

Ogólnie za obie daję ci solidne 3/5, i proszę mi się tu rozwijać ;).


RE: SharpFire - Mansarda (+1) - Adventiz - 23.02.2016

Lubię takie "rypanki":) od 02:12 Machine świetnie nabiera tempa i później niestety od 02:25 to tempo traci. Sam motyw przewodni utworu jest mega dobry. Intro też mi się podoba. Break i build-up mogłyby być trochę ciekawsze. Ogółem Machine ma duży potencjał


RE: SharpFire - Mansarda (+1) - AAFire ! - 25.02.2016

dzięki wszystkim za opinie, następnym razem będzie o niebo lepiej ( tak myślę) :)


RE: SharpFire - Mansarda (+1) - Shabboo Harper - 26.02.2016

"Mansarda": Prócz aspektów technicznych (jw.) godny uwagi jest przemyślany Sound Design. Brzmienie w zgodzie z gatunkiem; lekko "nieokrzesane", skażone. Podoba mi się ten nerw, defiguracje, ostrzejsze fx'y (choć czasem zbyt stentorowe, np. syrena).
Tempo poprawne, mocny Beat; choć aranż jest powtarzalny to Twój temat brzmi jak świetne podłoże do "rozpostarcia skrzydeł", upiększenia tychże specyficznych nut o "to coś". ;)
"Machine": Temat zdecydowanie agresywniejszy w swym rytmie; z "mini fałszem", z pseudo piano wariacją; z niepotrzebnym męskim "chórem"/'krzykiem"; z kiepskim Outro, z wszechobecnym Grain Delay'em/Pitch'em. Jest gęsto w takowej twórczej dzikości. Too much (for me)... ^^