MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HIP HOP Funky Fella - Just Banger - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HIP HOP Funky Fella - Just Banger (/temat-hip-hop-funky-fella-just-banger)



Funky Fella - Just Banger - funkyfella - 19.02.2016

FUNKY FELLA - Just Banger - 90 BPM

Ostatnio mało produkcji (jawnych) bo pracuje nad kalaborejszon tejp
bedzie kilkanascie tracków, nawijki ludzi z USA, UK, Polandii,
Holandii, Egiptu nawet . Także przynajmniej zapowiada się , że bedzie grubo.

No a dzis na główne danie tempo standardowo " moje serce bije w tempie 90 BMP" :)
(jakby ktośpytał z kogo to cytat... ze mnie :))
Struktura klasycznie, dobry loop, natomiast wiecej pobawilem sie efektami
jest modulacji 8 bit troche, + delaye, low pass .

Z połączenia tych wszystkich mocy powstałem ja... Kapitan Planeta !
Zapraszam do oceny.

BTW. Dzięki wielkie dla wszsytkich któzy głosowali na mnie w TOP 7.
Bo widziałem , że troche ludu zagłosowało - 10 głosów chyba.
Biorąc pod uwage, że Subformat na 1 miejscu ma 15, no to elegancko, bardzo bardzo.

Dzięki również dla tego kto mnie tam wgl zgłosił. Nie spodziewałbym się :)




RE: FUNKY FELLA - Just Banger - Pantalaim0n - 19.02.2016

Brooklyn s-synu :D

Bardzo buja, 5 bez żadnego ale.


RE: FUNKY FELLA - Just Banger - Maciek - 19.02.2016

Jak to już zwykle u Ciebie bywa, nie ma się do czego przyczepić ;) Twój styl tym razem okraszony efektami... Ja to się boje tych 8 bitów, poniżej 12 nie schodzę ;) Czasem takie klasyczne bębny zrobię, jednak jak na razie nie udało mi się czegoś w moim stylu z nimi sfinalizować, jednak lubię się pobawić - coś w stylu Masters of Illusion lub Dr Octagona tylko z moimi syntezatorami wyjdzie mi pewnego dnia ;)

Wszyscy pracują na to być wytypowanym - mamy tylko dwa miejsca miesięcznie, jednak wielu jeszcze czeka sporo pracy ;) Niech Twoje numery beda dla nich wzorem i inspiracja jak to powinno wyglądać


RE: FUNKY FELLA - Just Banger - GY4 - 20.02.2016

Rzeczywiscie ,jak sie uczyc to tutaj:)Czekam na kolaboracyjny material:)


RE: FUNKY FELLA - Just Banger - funkyfella - 20.02.2016

(19.02.2016, 19:20)Pantalaim0n napisał(a): Brooklyn s-synu :D

Bardzo buja, 5 bez żadnego ale.

dziękować :)

(19.02.2016, 22:56)Maciek napisał(a): Ja to się boje tych 8 bitów, poniżej 12 nie schodzę ;)

Wszyscy pracują na to być wytypowanym - mamy tylko dwa miejsca miesięcznie, jednak wielu jeszcze czeka sporo pracy ;) Niech Twoje numery beda dla nich wzorem i inspiracja jak to powinno wyglądać

No ja też sie zabawiłem, bo wczesniej nie używałem tej wtyki, jak słychać nawet w intrze, są to krótkię czasy modulacji. Uwstawiłem parametry i nagrałem na żywo automatykę 1/0 - włącz/wyłącz. I to na masterze załączone. No i wyszedł taki glitch troche :) Przy dłuższych momentach jednak traci to sens dla mnie, bo jeden wielki kakofoniczny noise wychodzi.

Co do wzoru i inspiracji - połechtane :) hehe
Jaram się bardzo tym że moge kogoś zainspirować albo "zabrać w podróż" swoją muzyką.
A to dlatego , że wciąż chyba jestem na etapie szlifowania stylu i skilla.
Tak jak ponad dobre dwa lata temu sobie założyłem, że cisne ostro, tak cisnę do dziś.
I chyba się troche na tym zawiesiłem - w sensie, żadnej płyty, żadnego LP nawet EP,
kilka nawijek na moich bitach i biciwa na SC - to moj cały dorobek :)

No i chyba czas najwyższy coś konkretniejszego zmontować :)

(20.02.2016, 14:16)GY4 napisał(a): Rzeczywiscie ,jak sie uczyc to tutaj:)Czekam na kolaboracyjny material:)

Nie wiem kiedy wyjdzie, ale bedzie bang na bank.
Narazie wiekszosc biciw machnieta i czekam na zwrotki ludu.


RE: FUNKY FELLA - Just Banger - Shabboo Harper - 20.02.2016

Hmmm, skusiłeś, zauroczyłeś, "zanurzyłeś"... mnie ;). Jak zawsze kreatywnie w tymże rzeczowym gatunku/stylu; w "poezji pysznie zgrzytliwych nutek". To jedno z Twoich błyskotliwszych "cięć", z pięknie podkreśloną partią dętych; gitarą również uwodzicielsko "brzdękającą". Fella, Funky is You & URBack... ^^


RE: FUNKY FELLA - Just Banger - UF_Glomma - 21.02.2016

slajs de madafaka. mój brat sie bawi na fami trackerze.
otóż da sie na 8 bitach
https://soundcloud.com/plrusek-chan/pi-2a03-vrc6-mmc5-n163-fds


RE: FUNKY FELLA - Just Banger - funkyfella - 21.02.2016

(20.02.2016, 22:36)Shabboo Harper napisał(a): Hmmm, skusiłeś, zauroczyłeś, "zanurzyłeś"... mnie ;). Jak zawsze kreatywnie w tymże rzeczowym gatunku/stylu; w "poezji pysznie zgrzytliwych nutek". To jedno z Twoich błyskotliwszych "cięć", z pięknie podkreśloną partią dętych; gitarą również uwodzicielsko "brzdękającą". Fella, Funky is You & URBack... ^^

Back to the Town :)
No a w sumie to tak przypadkiem eksperymentalnie wyszło :) bez wizji i super przykładania się. obawiałem się też, że za duzo delaya, bo w sumie całe "zejście" jest z narastającym delayem który się pięknie sprzeża na koniec :) obawiałem się, że za mocno, że za często, ale chyba wyszło jeszcze ze smakiem :)

(21.02.2016, 3:33)UF_Glomma napisał(a): slajs de madafaka. mój brat sie bawi na fami trackerze.
otóż da sie na 8 bitach
https://soundcloud.com/plrusek-chan/pi-2a03-vrc6-mmc5-n163-fds

ano pewnie , że sie da :) tylko ja tu w druga strone, filtr 8 bit na sampla . Myśle, że w takich glith'owatych odcinkach czasu to jest fajne urozmaicenie :) narazie moje TOP 1 odkrycie 2016 hue hue