MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRAP Orbiteus - mushrooming [experimental trap/dubstep/hardcore ] - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TRAP Orbiteus - mushrooming [experimental trap/dubstep/hardcore ] (/temat-trap-orbiteus-mushrooming-experimental-trap-dubstep-hardcore)



Orbiteus - mushrooming [experimental trap/dubstep/hardcore ] - Orbiteus - 19.02.2016

Witam ;),
Chcialbym was prosic o ocene moich ostatnich wypocin. Jest to hardzo specyficzny utwor inspirowany SeamlessR ;).




(Utworowi najblizej do trapu, jezeli administrator uzna ze ten utwor nie znajduje sie w dobrym dziale to przepraszam i prosze o przeniesienie ;) )


zamykam, linki nieaktywne
Maciek

wystawiono o 20:01, 20 kwietnia 2016



RE: Orbiteus - mushrooming [experimental trap/dubstep/hardcore ] - Shabboo Harper - 20.02.2016

Trap pysznie "obfity" w różnorakie struktury melodii, rytmu, "przeszkadzajek" to rzadkość w MP. Mateusz, jest wymyślnie czasem "ekscentrycznie"; lekko halucynogennie (jak po "grzybkach psylocyblach"). Szczególnie "syntetyczne wariacje" godne uwagi. Technicznie pięknie. Orbiteus, grandissimo! :)


RE: Orbiteus - mushrooming [experimental trap/dubstep/hardcore ] - funkyfella - 21.02.2016

No jak sie nie jaram trapem , to mnie zauroczyłeś tym trackiem, a przynajmniej pierwszą minutą haha :)
nie znam "inspiratora" twojego, nie znam sie na gatunku ale to co w pierwszej minucie to elegancki fragment, druga minuta - wchodzi cieższy kaliber
Natomiast poźniej niestety ale dla mnie już za duża rzeźnia dla umysłu, a nie lubie wprowadzać mojego umysłu w stan konfuzji, zmieszania, resetu. Nie sledze rozwoju tego gatunku ale 3 minuta i ten "pkt kulminacyjny"
brzmi mi troche jak hard techno.

nie jest sucho, w zasadzie jako sam insrumental to się sprawdza bo zabiera w podróż ( którą niestety zakonczyłem w 2 polowie )

Nie oceniam, bo tylko technicznie to bez sensu oceniać, a przez pryzmat mojego gustu z automatu ocena byłaby niżsa


RE: Orbiteus - mushrooming [experimental trap/dubstep/hardcore ] - Maciek - 21.02.2016

Z technicznego punktu widzenia nie słyszę tutaj nic, czego bym nie chciał słyszeć ani nic nie brzmi w sposób jaki by raził mój słuch. Co do samego aspektu postrzegania tego rodzaju muzyki... to takie troszkę rycie beretu w dość hardkorowy sposób - ma to pewnie jakiś tam urok i zwolenników. Ja staram się zryć beret w nieco inny sposób ;)


RE: Orbiteus - mushrooming [experimental trap/dubstep/hardcore ] - Knifeman - 21.02.2016

jeśli chodzi o hc kick na wysokich nie wybrzmiewa do końca, za krótki sampel, barwa nietypowa ale tutaj jak najbardziej pasuje

reszty nie wiem się nie wypowiadam


RE: Orbiteus - mushrooming [experimental trap/dubstep/hardcore ] - Orbiteus - 21.02.2016

(21.02.2016, 15:41)Knifeman napisał(a): jeśli chodzi o hc kick na wysokich nie wybrzmiewa do końca, za krótki sampel, barwa nietypowa ale tutaj jak najbardziej pasuje

reszty nie wiem się nie wypowiadam
Kick jest bardzo specyficzny :D, niezle masz ucho ze wychwyciles ten atak, bo dokladnie jest tak jak powiedziales ;). Na suba w harmorze nalozylem pierwszy z brzegu kick jaki znalazlem i i jakos siadlo... Troche kompresji i expander->kompresor->eq na mid i tyle w sumie ;D

(21.02.2016, 15:24)Maciek napisał(a): Z technicznego punktu widzenia nie słyszę tutaj nic, czego bym nie chciał słyszeć ani nic nie brzmi w sposób jaki by raził mój słuch. Co do samego aspektu postrzegania tego rodzaju muzyki... to takie troszkę rycie beretu w dość hardkorowy sposób - ma to pewnie jakiś tam urok i zwolenników. Ja staram się zryć beret w nieco inny sposób ;)
To byl jeden wielki eksperyment. Naogladalem sie serii "trap from scratch" seamlessR na youtube i postanowilem zrobic sprobowac sie w czyms takim. Potem, w mniej wiecej polowie stwierdzilem ze jak juz jechac po bandzie to po calosci, stad fragmenty hardcore, ktory jest ... 190 BPM :P. To tak naprawde tylko odskocznia, ale ciesze sie ze zbiera tutaj mile komentarze. Dwa lata temu na innym, ale podobnym forum strasznie mnie zjechali za technike, aranzacje i wszystko, wiec mam ogromna satysfakcje z tego, ze sie da. Dziekuje wam bardzo ;).


RE: Orbiteus - mushrooming [experimental trap/dubstep/hardcore ] - Zirds - 21.02.2016

Bardzo fajny psychodeliczny Trap. Dużo się dzieje. Zmiana wariacji utworu to coś innego niż było do tej pory w Trapie. Nie ma się do czego przyczepić :)

5/5


RE: Orbiteus - mushrooming [experimental trap/dubstep/hardcore ] - NAR - 24.02.2016

świetny jest ten główny motyw, ale całość imo troszkę przydługa.
jak zrobiłeś ten motyw zaczynający się około 2.16?


RE: Orbiteus - mushrooming [experimental trap/dubstep/hardcore ] - Orbiteus - 24.02.2016

(24.02.2016, 20:27)NAR napisał(a): świetny jest ten główny motyw, ale całość imo troszkę przydługa.
jak zrobiłeś ten motyw zaczynający się około 2.16?
Arp z unison w sytrusie, hordy stacatto z harmora (zwykly saw z wlaczonym pluckiem), saw z wlaczanym detune 3x + filter i na to harmonizer i unison (to jest lekki pad zrobiony w harmor), perkusja, kick co wczesniej, 361939028391938201 automatyzacji i gotowe :D