MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRANCE Paul Vax - Frozen (Original Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TRANCE Paul Vax - Frozen (Original Mix) (/temat-trance-paul-vax-frozen-original-mix)



Paul Vax - Frozen (Original Mix) - Paul Vax - 22.02.2016

dzis troche popracowałem nad tym



Zbyt długo nieaktywny player. Zamykam.
RaNi/Works 15042016/2125



RE: Paul Vax - Frozen (original mix) - KAMERDYNER DRUGI - 22.02.2016

opinia słuchacza ,wstep w stylu dawnego transu, jak wchodzi wstawka po basie to straszie nie czysto słychac i tak jakbym pvd sobie przypomniał,vocal spoko,moje zdanie ogolne jest takie,skrocic kawlek i poprawić jakość dzwiekow


RE: Paul Vax - Frozen (original mix) - Paul Vax - 22.02.2016

musze siasc do niego jeszcze ale chciałem przerwe zrobic troche


RE: Paul Vax - Frozen (original mix) - Rafau - 22.02.2016

Stopa jakaś taka bez mocy i wyrazu. Ten wrap jak dla mnie za głośno. Perkusja trochę za uboga. Nie jestem pewien czy w 0:30 wszedł sub? Słabo to brzmi. Dźwięki słabej jakości. Ten lead w minucie to brudny raz, brzydki dwa i za głośny 3. Weź layeruj ścieżki. Zobaczysz różnicę. Staraj się usuwać dudniące częstotliwości. Melo w breaku fajne. Podoba mi się. Kojarzy się ze starymi trackami. Wokal strasznie słabo słyszalny i źle osadzony w miksie. (Skąd wg. go masz? :)) W dropie dopiero się sub pojawił. Trochę późno. Nadal kuleje perkusja.

Ma to na prawdę duży potencjał, ale nie tędy droga.

Ode mnie 3/5


RE: Paul Vax - Frozen (original mix) - KBK - 22.02.2016

Takie techno bardziej niż trance.
Kick bardzo rozmyty, saw ma zbyt duży release, co sprawia, że jest mało czytelny. W 1:30 wchodzisz ładnym padem i to chyba najlepszy element całej układanki :)
Na wokal użyłeś dziwnie stłumionego reverbu. W 2:50 saw mi się podoba, jest lepszy niż w Part1. Ogólnie za całość daję mocne 3. Mógłbyś pobawić się panoramą i EQ, myślę, że wycisnąłbyś więcej.


RE: Paul Vax - Frozen (original mix) - mario1990 - 22.02.2016

1. Reverby staraj się filtrować od dołu, w takim fruity reverb masz Low Cut od tego - jakiej wtyki byś nie użył jako reverb to na pewno posiada to pokrętło. Ustaw na jakieś 500Hz. Nigdy na stopie nie dawaj reberba (bo tu chyba dałeś)
2. Ten lead od 1 poza słusznymi uwagami kolegów nie musi mieć 10 sekund reverba.
3. Mastering przesadzony - miazga wyszła.
4. Pady breakowe wchodzą albo za późno, albo za wsześnie, albo mają tak wielki atak tylko na 1 nutach, że takie wrażenie wychodzi.
5. W mixie duuużo do poprawy
6. Loop/tom brzmi jak metronom z FL Studio :) jest nie regularny i nie pobrzękuje ciekawie.
7. Wokal słabo osadzony, ale nie znam się na tym to nie podpowiem, co zrobić, aby było lepiej.
8. Na koniec, jak już nic nie gra to słychać szum - skąd to? po co? nie da się usunąć? Nie potrzebne to.
9. Oddaje nawet klimat starych kawałków, to na plus, choć możliwe, że to zasługa vox'a.

Dla mnie 3/5


RE: Paul Vax - Frozen (original mix) - Shabboo Harper - 23.02.2016

Przykro mi, lecz faktycznie wszystko jest niemiłosiernie "rozmyte" w Reverb'ie plus kompresor, limiter i efekt w postaci "rwetesu" dźwięków jest uciążliwy. Zgodzę się, iż w generalnym odczuciu brzmienie poszczególnych barw jest nieprecyzyjne w swej "sile", tonie. Wokal nieczytelny, niejasny w Break'u ("dopieść" EQ); ten w takowym "mroźnym wyciszeniu" to jedyny fragment utworu, który choć minimalnie przykuwa uwagę. Ciąg dalszy nerwowy w Synth'u, nieistniejący w Beacie, w przeciętnym Outro. :( Paweł, Twój "Frozen" potrzebuje jeszcze sporego "szlifu". Keep goin'. <takjest>


RE: Paul Vax - Frozen (original mix) - Paul Vax - 23.02.2016

dzieki za pomoc napewno niezostawie tego kawałka i wezme pod uwage wszystkie wskazowki :D pozdro


RE: Paul Vax - Frozen (original mix) - Foortic - 23.02.2016

Tak jak to KBK powiedział.. To podchodzi bardziej pod techno...
Ale dorzucę parę słów od siebie...O błędach i wszelkich "niezgodnościach " panowie wraz z szanowną Lady już powiedzieli także bez sensu jest to powtarzać...

To tak... Moment gdy wchodzą pady bardzo mi się nie podoba... Wchodzą tak trochę ni do rymu ni do taktu... Ale ogólnie brzmią dosyć ciekawie...
Dodam to że mógłbyś wokal bardziej wyciągnąć na przód... I przez te kilka sekund gdy ten wokal wchodzi, gdy się rozwija mógłbyś te pady "przygasić" filtrem by zrobić miejsce na wokal... W czasie gdy wokal by się rozwijał mógłbyś dać automatyzacje na filtr aby on się powoli otwierał, robiąc dobrą "wyściółkę" pod wokal...
I czy mi się wydaje czy na samym początku na Bass dałeś lekki reeverb? Jak tak to usuń ten reveerb...
Jeszcze przyczepie się do Outro... Utwór kończy się w dziwny sposób... Nie patrząc na zegar ciężko się domyślić że ma on zaraz się zakończyć...
Z punktu "słyszenia" zwykłego słuchacza wygląda to tak...
Leci sobie muza na pełnych obrotach, w końcu jest krótka przerwa na złapanie oddechu i zapowiada się następne łupanie a tu bum i cisza...
Rozczarował mnie to.

Podsumowując.
Track by był naprawdę bardzo dobrą produkcją gdybyś tylko go poprawił... Mi osobiście się spodobał lecz jest naprawdę niedoszlifowany...

Pozdrawiam :D


RE: Paul Vax - Frozen (Original Mix) - Paul Vax - 27.02.2016

(22.02.2016, 9:22)Paul Vax napisał(a): dodaje nowe wersje jak cos przerobie




RE: Paul Vax - Frozen (Original Mix) - Rafau - 28.02.2016

Brzmi to lepiej, aczkolwiek nadal nie jest wystarczająco klarowne. Wokal w oryginale brzmi całkiem spoko, a Ty go strasznie uciąłeś od góry i jest mocno przytłumiony. Można by jeszcze sporo poprawić.