MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HOUSE Ola Laburda - Neverending Chase (prod. !koS) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HOUSE Ola Laburda - Neverending Chase (prod. !koS) (/temat-house-ola-laburda-neverending-chase-prod-kos)



Ola Laburda - Neverending Chase (prod. !koS) - ZaRaz2001 - 22.02.2016


10 marca minąłby dokładnie rok, jak stworzyłem pierwsze brzmienia oraz położyłem pierwsze nuty i akordy pod ten projekt. Ola jeszcze nawet nie wiedziała, że to były podwaliny pod jej pierwsze solo. Niemal rok czasu...
Na bank jest to najbardziej pracochłonny projekt, przy jakim brałem udział. Ciężko to policzyć, ale minimum 50 godzin na bicie, aranżacje, poprawki brzmieniowe. Około 50 (jak nie lepiej) godzin na składanie ze zrealizowanego materiału klipu. Musiałem się jeszcze przy tym nauczyć, jak to się w ogóle robi. Dysk z danymi zwiedził kawał Polski. Cała masa historii łączy się z tym utworem. Nic Wam nie powie kataklizm we Wrocławiu czy tornado nad Guttetagiem, ale to też wspomnienia związane z NEC (to taka robocza nazwa, która przewinęła się w bardzo wielu plikach mp3, wav, mov, avi i mp4). Albo dobra flaszka w peQinie z Mikołajem. I to poczucie, że powstaje coś ważnego. Setki kilometrów i rozmów z potencjalnymi sponsorami (pozdro Siara!!!), maile, zapowiedzi, mejkinofy. Masa tego, masa czasu i masa umiejętności włożonych w produkt. Mam nadzieję, że te ponad 4 minuty Wam siadają.


RE: Ola Laburda - Neverending Chase (prod. !koS) - Shabboo Harper - 23.02.2016

Utwór... osobliwy. Nie do końca przekonuje mnie wokal; w niektórych fragmentach jest zbyt "ciężko". Większa swoboda, naturalna lekkość w głosie przyczyniłaby się do przyjemniejszej impresji. Takowa interpretacja kojarzy mi się z Tanitą Tikaram. "French Sample" - prima, lecz w tym utworze nieco się "kłóci" z aurą wykreowaną przez Olę... !koS, w sumie to porządna produkcja (Track plus Video). Respect man. ;)


RE: Ola Laburda - Neverending Chase (prod. !koS) - libra_makowski - 23.02.2016

Super kawałek! Gratuluję :D Bardzo to wszystko ładnie i składnie gra. Ma swój klimat i nie jest na pewno kolejną house'ową masową produkcją. Wokal Oli świetnie łączy się i uzupełnia całość. Ode mnie 5 za profesjonalną, indywidualną produkcję!


RE: Ola Laburda - Neverending Chase (prod. !koS) - Faden - 24.02.2016

Melodia piekna mieszanka chillowo, deepowo-progresywna, az brak mi slow.
Wokal pieknie sie wpasowuje i niemam nic przeciw. Niezwykle rzadko znalazl sie ktos to sie tak doskonale wpasowal jak ''Ola'' w tymze forum.:)
Jest za co gratulowac i mam wielka nadzieje was powitac u najlepszych, a moze w utworze miesiaca lutego? Kto wie...:)
Co do bledow to moze na wokal przydaloby sie czasem puscic delaya lub przefiltrowac wokal albo oba jednoczesnie?
Moze czasem na synth;)


RE: Ola Laburda - Neverending Chase (prod. !koS) - ZaRaz2001 - 25.02.2016

Ja może zaprezentuję nasz pierwszy wspólny utwór przy okazji:

Proszę, nie gnębcie za brzmienie, bo to już relikt jest, a zostało to nagrane w warunkach całkowicie domowych. Mimo wszystko utwór ten jest dla mnie evergreen'em. Tym razem pozwoliłem sobie nie rapować...


RE: Ola Laburda - Neverending Chase (prod. !koS) - KOT - 26.02.2016

Jak tylko usłyszałem ten pierwszy przefiltrowany wokal to pierwsze skojarzenie: aron ciupa haha Kawał dobrej roboty. Kawałek jest mocny a zarazem delikatny i tu się idzie zadumać hmmm czy może nie lepiej było by wybrać którąś ze stron? Ja osobiście uważam że kawałek powinien przejść na ciemniejszą stronę mocy ponieważ ten wokal aż się o to prosi :D dałbym troszkę mocniejszych brzmień i poprosił Olę by czasem pokrzyczała. Mam nadzieje że wiesz o co mi chodzi. Może dzięki tej mieszance dobra ze złem kawałek ma swój czar i oryginalność, możliwe. Daje 5 :D


RE: Ola Laburda - Neverending Chase (prod. !koS) - Burning Car - 26.02.2016

A ja się z Shabboo Harper nie zgadzam. Moim zdaniem własnie wokal jest największym atutem tego utworu. Nie przekonuje mnie tylko ten francuskojęzyczny początek i koniec - mam wrażenie, że jest on tutaj tylko po to aby utwór miał więcej niż 4 minuty - tak trochę na siłę. No ale poza tym kawałek naprawdę fajny i bardzo mi się podoba. Oczywiści 5 tka za utwór i 6-tka :) za wokal.


RE: Ola Laburda - Neverending Chase (prod. !koS) - libra_makowski - 27.02.2016

Tak mnie nakręcił ten kawałek, że pozwoliłem sobie przygotować moją skromną interpretację. Zmieniłem trochę strukturę utworu aby zwiększyć jego dynamikę. Żeby nie było nudno coś dograłem od siebie. Utwór prywatny.

https://soundcloud.com/libramakowski/ola-laburda-neverending-chase-libra-makowski-rmx/s-oLEgN


RE: Ola Laburda - Neverending Chase (prod. !koS) - ZaRaz2001 - 29.02.2016

(27.02.2016, 19:53)libra_makowski napisał(a): Tak mnie nakręcił ten kawałek, że pozwoliłem sobie przygotować moją skromną interpretację. Zmieniłem trochę strukturę utworu aby zwiększyć jego dynamikę. Żeby nie było nudno coś dograłem od siebie. Utwór prywatny.

https://soundcloud.com/libramakowski/ola-laburda-neverending-chase-libra-makowski-rmx/s-oLEgN

Całkiem fajnie to wyszło, dobre te synthy, aczkolwiek mam wrażenie, że ciut nie grają. Może to być też kwestia przyzwyczajenia. Pogadam z Pekosem i Olą, może wrzucimy jakąś acapellę do remiksów.


RE: Ola Laburda - Neverending Chase (prod. !koS) - libra_makowski - 29.02.2016

(29.02.2016, 20:09)ZaRaz2001 napisał(a):
(27.02.2016, 19:53)libra_makowski napisał(a): Tak mnie nakręcił ten kawałek, że pozwoliłem sobie przygotować moją skromną interpretację. Zmieniłem trochę strukturę utworu aby zwiększyć jego dynamikę. Żeby nie było nudno coś dograłem od siebie. Utwór prywatny.

https://soundcloud.com/libramakowski/ola-laburda-neverending-chase-libra-makowski-rmx/s-oLEgN

Całkiem fajnie to wyszło, dobre te synthy, aczkolwiek mam wrażenie, że ciut nie grają. Może to być też kwestia przyzwyczajenia. Pogadam z Pekosem i Olą, może wrzucimy jakąś acapellę do remiksów.

Dziękuję. Z synth'ami nie chciałem przesadzić żeby nie przytłumić wokalu. Jakby dało radę uzyskać paczkę sampli i oficjalnie zrobić remix byłoby super! Jeszcze raz gratuluję kawałka.


RE: Ola Laburda - Neverending Chase (prod. !koS) - aide - 5.03.2016

Wow. Gusta gustami, ale ten kawałek jest po prostu prawdziwy. Wszystko w nim składa się w całość. Bardzo, bardzo mi się podoba, właśnie taką muzykę uwielbiam.

Kto jest autorem słów?


RE: Ola Laburda - Neverending Chase (prod. !koS) - ZaRaz2001 - 6.03.2016

(5.03.2016, 12:24)aide napisał(a): Wow. Gusta gustami, ale ten kawałek jest po prostu prawdziwy. Wszystko w nim składa się w całość. Bardzo, bardzo mi się podoba, właśnie taką muzykę uwielbiam.

Kto jest autorem słów?

Ola pisze sama sobie teksty, więc tym bardziej utwór jest autentyczny.


RE: Ola Laburda - Neverending Chase (prod. !koS) - Shabboo Harper - 7.03.2016

Hey B., przykro, że nie jesteście z "Neverending Chase" choćby w wyróżnieniach Top7 Luty... Achhh, don't You Worry. :)
Jeśli zaś chodzi o "Powrót do Wielkiego Miasta"; ogromnie melodyjny track. Wasze wokale (Oli, jak też Twój) estetycznie, urodziwie współbrzmią. Background barwny acz niepotrzebnie tak cichy. Przekonujący collab. Gratuluję. <takjest>


RE: Ola Laburda - Neverending Chase (prod. !koS) - ZaRaz2001 - 9.03.2016

(7.03.2016, 22:24)Shabboo Harper napisał(a): Hey B., przykro, że nie jesteście z "Neverending Chase" choćby w wyróżnieniach Top7 Luty... Achhh, don't You Worry. :)
Jeśli zaś chodzi o "Powrót do Wielkiego Miasta"; ogromnie melodyjny track. Wasze wokale (Oli, jak też Twój) estetycznie, urodziwie współbrzmią. Background barwny acz niepotrzebnie tak cichy. Przekonujący collab. Gratuluję. <takjest>

Ja się specjalnie nie przejąłem. Dla mnie i tak "Drugs Al Dente" zmiótł wszystko. A co do "PDWM"... Cieszę się bardzo. Evergreen dla mnie, ale to już pisałem. Swoją drogą, trzymam mocno kciuki za Olę, a ja dalej poszukuję swojej wokalistki. A nowe świrostwo się już robi.


RE: Ola Laburda - Neverending Chase (prod. !koS) - DavidTot - 30.03.2016

Wciągające, już chyba 3 raz słucham :D
Wokal nie do końca się wpasowuje moim zdaniem ale i tak muszę dać 5/5 :D
Miks, cała kompozycja, pięknie :)