MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FILM abyssMB - I'll Think Tomorrow - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: FILM abyssMB - I'll Think Tomorrow (/temat-film-abyssmb-i-ll-think-tomorrow)



abyssMB - I'll Think Tomorrow - abyssMB - 23.02.2016

Najnowszy traczek
"I'll Think Tomorrow" <bubu>



PS: wymiana działu Pop na soundtrack


RE: abyssMB - I'll Think Tomorrow - Xorbolanid - 23.02.2016

Ten pluck bass taki jest w presecie stłumiony czy mi się wydaje?


RE: abyssMB - I'll Think Tomorrow - Ypsilon - 24.02.2016

Smyki i gitarka i już jest vibe. Miła muzyczka i ciekawa. Gratki


RE: abyssMB - I'll Think Tomorrow - brainfreezer - 24.02.2016

Witam.
Okropnie dobrane brzmienia. Brzmi to jak soundtrack z pegazusa trochę :/ Szczerze mówiąc nie wiem co to ma wspólnego z muzyką pop.
Uważam, że to bardziej "soundtrack". Melodie poprowadzone są jakoś, ale brzmienia do poprawy w zupełności.


RE: abyssMB - I'll Think Tomorrow - Recoil83 - 24.02.2016

Moim zdaniem brzmi dobrze, na ścieżkę dźwiękową do gry typu Hidden Objects pasowało by idealnie, masz talent ode mnie 4.


RE: abyssMB - I'll Think Tomorrow - abyssMB - 25.02.2016

" Ten pluck bass taki jest w presecie stłumiony czy mi się wydaje?" XOR - Pluck bass to short bell sytrus - gotowy preset z jakiejś paczki basów do sytrusa podoba mi sie bardzo, bo podobnych używają w ostatnich produkcjach POP.
Może i stłumiony ale taki ma być .

Ypsilon dziękuję za miłe słowo,

brainfreezer :"Okropnie dobrane brzmienia. Brzmi to jak soundtrack z pegazusa trochę :/ Szczerze mówiąc nie wiem co to ma wspólnego z muzyką pop.
Uważam, że to bardziej "soundtrack". Melodie poprowadzone są jakoś, ale brzmienia do poprawy w zupełności."

zgoda co do działu: poprawiłem, kwestia oceny POP - Soundtrack Pop to muzyka popularna wiele kawałków popowych staje sie soundtrackami lub na odwrót.
Ale wróćmy do meritum: co to jest pegasus?
Brzmienia kurczaczki bladaczki ile ja sie na siedziałem żeby dobrać takie brzmienia bo mi się podobają skrzypki , cellosy, marimba z kontakta , gitara spicy guitar, bass z sytrusa , synthy z zebralette, perka drumlab kontakt i czytam że to jest "okropne", a jak to ma brzmieć ? NIe posiadam żywej orkiestry, a chciałbym.

Recoil83: "Moim zdaniem brzmi dobrze, na ścieżkę dźwiękową do gry typu Hidden Objects pasowało by idealnie, masz talent ode mnie 4." - dzięki za opinię bo po opinii brainfreezera myślalem, że coś z moim postrzeganiem instrumentów jest nie tak.


RE: abyssMB - I'll Think Tomorrow - shadowfinder - 25.02.2016

Czesc Abyss

jako pomysl nie jest zle, natomiast niestety musze sie zgodzic z brainfreezer'em - dzwieki troche jak z midi. Jesli nie masz innych dzwiekow, to absolutnie rozumiem - nie kazdy ma dostepu do innych brzmien. Wiec dlatego pozytywna rzecz jest tutaj melodia ktora jest mila i faktycznie, do soundtracku by sie nadawalo - gdybys zmienial dzwieki. To moje trzy grosze. Powodzenia!


RE: abyssMB - I'll Think Tomorrow - Shabboo Harper - 26.02.2016

Hey Marcin :). Temat specyficzny; w moim odczuciu zbytnio... "melodyjny". Czyli? Kilkuwątkowość; "garść" wariacji wyrażona w instrumentach o różnym tonie i barwie przytłacza główną treść Twego utworu. Owa mnogość kolorytów (bogactwo) dźwięków jest tak liczna, iż w pewnym momencie trudno jest skupić się na przewodniej (czarującej) melodii. Jest subtelne (smyczkowe) tło; jest ciepła, matowa gitara; jest piano; jest marimba (która troszeczkę "drażni" przeważając w L kanale) itd. itd. Myślę, iż powściągliwsze ujęcie instrumentaliów, z dopieszczeniem perkusjonaliów (soczystości, wyrazistości tychże) "wyważyłoby" nuty; uspokoiłoby feeling całości. Technicznie jest okey. ^^


RE: abyssMB - I'll Think Tomorrow - Abigail Noises - 26.02.2016

A mnie się ten utwór podoba. Właśnie te dźwięki w starym stylu są fajne. Tło dosłownie jak bym grał na pierwszej plejce w ''Soul Calibur''. Połączone to razem z dość słodką melodią słucha się przyjemnie. Nie każdy kawałek musi być mroczny... Gdyby to leciało w radiu to wysłuchałbym do końca. Dobór instrumentarium i to, że się zmieniają w trakcie nie razi mnie – taki zamysł. Technicznie nie ma się do czego przyczepić – jedyne co, to bym trochę poszerzył (stereo) i dodał na niektóre instrumenty więcej reverbu. Kawałek jak najbardziej na 5.


RE: abyssMB - I'll Think Tomorrow - L.G. - 26.02.2016

Ja uważam że traczek jest bardzo fajny i jak ktoś wcześniej napisał, świetnie wpasował by się do ukrytych przedmiotów.
Pzdr.


RE: abyssMB - I'll Think Tomorrow - abyssMB - 26.02.2016

Aniu dziekuję za trafną 100% opinię rzeczywiście dużo tych wariacji , ale jakbym je wyciął było by chyba nudno.
poprawiłem trochę perkusję więcej reverbu, ściszyłem marimbę i nieco przesunąłem ją w prawo. / i tak dobrze że zakończyłem na tym etapie, bo miałem ochotę na jeszcze więcej wariacji :) /

za radą Adama , brainfreezera i shadowfindera poprawiłem smyki, żeby dostały powietrza i nie brzmiały jak midi
/ swoja drogą, sample trzeba mocno obrabiać, pozostawiłem je na reverbie wbudowanym we wtyczki, a to jest za mało i brzmi jak midi / mam nadzieję że teraz jest lepiej :l ?

warto ochłonąć po batach w komentarzach :) brainfreezer dzięki , może teraz nie będzie już okropnie albo będzie dalej źle.

LG dzięki za dobre słowo :)

poprawiona wersja:



RE: abyssMB - I'll Think Tomorrow - Zirds - 26.02.2016

Śliczna melodia. Smyczki bardzo ładnie współgrają z innymi barwami.

Samo brzmienie tej gitary jak i w wersji oryginalnej jak i w podmienionej na Twoim miejscu zastąpiłbym brzmieniem jakiegoś idiofonu, np. ksylofon albo karimba czy też jakiś dzwoneczek ;)

4/5


RE: abyssMB - I'll Think Tomorrow - NAR - 28.02.2016

Nie wiem czy dla całości nie byłoby lepiej, gdyby smyki nie weszły dopiero od 1.20. taka luźna refleksja, w początku ich troszkę za dużo ;)