MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Pomysł na RISER!!! Potrzebuję pomocy. - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Pomysł na RISER!!! Potrzebuję pomocy. (/temat-pomysl-na-riser-potrzebuje-pomocy)



Pomysł na RISER!!! Potrzebuję pomocy. - maser4727 - 24.02.2016

Tak jak wyżej. Robię ciekawą nutkę i potrzebuję pomysł na jakiś ciekawy riser. Nie jestem w tym specjalnie dobry. Każda pomoc mile widziana :D

Zły dział. Przenoszę.
T-Sted



RE: Pomysł na RISER!!! Potrzebuję pomocy. - Xorbolanid - 24.02.2016




RE: Pomysł na RISER!!! Potrzebuję pomocy. - sss - 24.02.2016

Może chcesz hypowy riser w stylu EDM? Bo w sumie nie wiem jaki track robisz to ciężko coś dobrać. :)

Po profilu widzę, że tropical house. Możesz przed dropem wrzucić jakiś klap/snare potem stopniowo go przyspieszać 1/4 potem 1/8 itd. i wraz z przyspieszaniem możesz zwiększać pitch. Jeszcze np. Na 1 takt (lub 1/4) przed bombą możesz też dać jakiś fill up, który może być ostatnim taktem melodii z dropu lub jakąś dobrą perkusją. :)
ja ostatnio męczyłem się z tym. (mój pierwszy chyba dobry FX)



RE: Pomysł na RISER!!! Potrzebuję pomocy. - maser4727 - 27.02.2016

dzięki wszystkim ;)


RE: Pomysł na RISER!!! Potrzebuję pomocy. - piral - 27.02.2016

Zależy do czego taki riser. Uniwersalnym (i nadal dość rzadkim) pomysłem jest znalezienie sampla wokalnego (krótki na 1 bar starczy) i pitchowanie go od 0 do 12 sem. Przeefektowanie go potem na mixerze może go zamienić w coś co brzmi jak synth.


RE: Pomysł na RISER!!! Potrzebuję pomocy. - Kveon - 28.02.2016

Siemka
Widzę, że korzystasz z Fl studio więc taki mały i prosty tutorial jak zrobić prosty riser
Ładujesz wtyczkę Edison. A do niego ładujesz jakikolwiek dźwięk. Zaznaczasz w edisonie fragment, który Cię interesuje. Jak zaznaczysz klikasz ALT + L A potym CTRL + A
I przyciągasz zloopowany dźwięk do paska. Klikasz na niego i zmieniasz mu Pitch Range na 48. Możesz też użyć opcji Ping Pong Loop
A tu masz mały filmik ode Mnie jak to zrobić :)



RE: Pomysł na RISER!!! Potrzebuję pomocy. - Amer - 28.02.2016

eno bez jaj, to robisz co z kawałka wychodzi , tu nie chodzi o pomysł tylko technike.


RE: Pomysł na RISER!!! Potrzebuję pomocy. - KOT - 29.02.2016

Najlepszym sposobem będzie twój własny. Technik jest milion. Kieruj się zwykłym narastaniem mocy, dynamiki i wgl wszystkiego co może narastać. Postaw na oryginalność.


RE: Pomysł na RISER!!! Potrzebuję pomocy. - maser4727 - 7.03.2016

właśnie o to mi chodziło, o nakierowanie, chciałem dostać jakieś porady czego użyć, jakiej wtyczki. Ciekawi mnie pomysł z tym samplem, poproszę więcej szczegółów :D <takjest>


RE: Pomysł na RISER!!! Potrzebuję pomocy. - sowa - 7.03.2016

wystarczy syntezator z ciekawym bankiem presetów zazwyczaj w każdym jest pare Fxów które można wykorzystać na swój sposób. Ostatnio nawet nie zaglądam do folderów z samplami riserów bo wole sobie wykręcić juz w odpowiedniej tonacji i taki jaki ja chce :)


RE: Pomysł na RISER!!! Potrzebuję pomocy. - maser4727 - 7.03.2016

z tym syntezatorem, dobry pomysł, nie wpadłbym na to, dzięki :D