MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRANCE MEEF - Other reality (Original Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TRANCE MEEF - Other reality (Original Mix) (/temat-trance-meef-other-reality-original-mix)



MEEF - Other reality (Original Mix) - MEEF - 25.02.2016

Witam , przyszedł czas i na mnie , trzeba wyjść z szarego konta , a raczej nie chować swoich produkcji po folderach na komputerze i potem o nich zapominać tylko pokazywać to i być z tego dumnym, choc nw jak będzie w tym przypadku , licze na jakies rady , podpowiedzi :) Zapraszam do słuchania :>
(gatunek: Trance , skupiałem sie bardziej zeby klimatem iśc w retro , starsze utwory tego gatunku i zachowac własnie taki styl)



RE: MEEF - Other reality (Orginal Mix) - Rafau - 26.02.2016

Słucham na pchełkach to mam trochę wypaczone odczucia, ale... Pierwsza minuta całkiem spoko. W miarę ciekawie to wygląda. Minuta 15 i nie ma żadnej perkusji, klapa - nic. Monotonnie bardzo. Coś tam w tle się dzieje, ale nie przemawia to do mnie. Ciężko się tego słucha, głównie z uwagi na to, że jest po prostu nudno. Trzeba by to było jakoś urozmaicić, brak melodii rzuca też się w oczy. Technicznie jak na warunki, w których słucham prezentuje się poprawnie. Aczkolwiek nie gra tutaj za wiele rzeczy także ciężko coś popsuć. :)

3,5 (4) ode mnie


RE: MEEF - Other reality (Orginal Mix) - MEEF - 26.02.2016

hmm no to fakt jest monotonnie ale jakos nie przemawia do mnie bit trance z dodana perkusją (snare itd.) ablo poprostu nie umiem wygarnąc takie dźwieku perkusji żeby mi to odpowiadało ale jesli mówisz ze od 1:12 tam bodajze bedzie lepiej jak zostanie wprowadzona perkusja to popracuje nad tym. Tak samo z melodią , była.... ale usunąłem ja i odstawiłem melodie na dalszy etap gdyby to nie uszło. Projekt cały czas moze isc do poprawek wiec doceniam wszelkie uwagi i uważam za przydatne :) plus za to ze na twoim sprzęcie technicznie utwór da się słuchać a nie jest niż zawyzone czy cos nie przeważa nad kawałkiem :)


RE: MEEF - Other reality (Orginal Mix) - Rafau - 26.02.2016

Przesłuchując już na normalnych słuchawkach to stopa ma za mało mocy. Brakuje powietrza w tym wszystkim trochę. Openy grają za wąsko. Przykompresowałbym chyba mocniej sub. Jak masz brejk to po środku masz dziurę, słabo to brzmi. I za mało wypełnienia.


RE: MEEF - Other reality (Orginal Mix) - mario1990 - 27.02.2016

Słusznie, należy wyjść z kąta, zwłaszcza gdy zrobi się coś od czego uszy nie odpadają. Tu nie odpadają więc dobrze.
Moje uwagi mogą się gryźć z Twoją koncepcją "klimatu retro", gdyż nie porównuję go teraz do jakiegoś referencyjnego kawałka w takim stylu.

+ Jest klimat (szczególnie w intro)
+ Głośności ścieżek są względnie dobre

- Mało różnych dźwięków i różnorodności
- Mix ogólnie średni, mastering trochę nawet gorszy, ciężko dawać rady, co należy jednostkowo poprawić, bo jest tego sporo,
- Nie ma chwili bez "Sweepów" tudziesz "White Noise'u" oprócz breaka, track uzyskał by więcej klarowności gdyby to nie był element stale słyszalny


Rady:
- Spróbuj pady ułożyć 2x dłuższe (w sensie kolejne klocki)
- Lead'a też pewnie by się dało podwoić
- Na końcu jak masz Bass to 3 progresja zdaje się fałszować nie powinno być o jeden półton w dół?


RE: MEEF - Other reality (Orginal Mix) - MEEF - 28.02.2016

(27.02.2016, 0:13)mario1990 napisał(a): Słusznie, należy wyjść z kąta, zwłaszcza gdy zrobi się coś od czego uszy nie odpadają. Tu nie odpadają więc dobrze.
Moje uwagi mogą się gryźć z Twoją koncepcją "klimatu retro", gdyż nie porównuję go teraz do jakiegoś referencyjnego kawałka w takim stylu.

+ Jest klimat (szczególnie w intro)
+ Głośności ścieżek są względnie dobre

- Mało różnych dźwięków i różnorodności
- Mix ogólnie średni, mastering trochę nawet gorszy, ciężko dawać rady, co należy jednostkowo poprawić, bo jest tego sporo,
- Nie ma chwili bez "Sweepów" tudziesz "White Noise'u" oprócz breaka, track uzyskał by więcej klarowności gdyby to nie był element stale słyszalny


Rady:
- Spróbuj pady ułożyć 2x dłuższe (w sensie kolejne klocki)
- Lead'a też pewnie by się dało podwoić
- Na końcu jak masz Bass to 3 progresja zdaje się fałszować nie powinno być o jeden półton w dół?

Wezme rady do sb, to ważne , teraz wiem co moge poprawić i co zmienic żeby było lepiej, dzieki :) Sprawdzałem na końcu bass, hmm nie widze żadnego fałszu wszystko jest na swoim miejscu tak jak powinno. Co do "Sweep'ów", "White Noise" - nie bardzo wiem o co ci dokładnie chodzi? :)


RE: MEEF - Other reality (Orginal Mix) - cinekkk1 - 8.03.2016

Słucha się dosyć miło. Faktycznie przydałaby się bardziej urozmaicona perkusja, dodac jakies snare'y, clapy i więcej close hatów. Ogólnie przydałoby się nieco więcej urozmaicenia, może jakaś zabawa filtrami, może się pozworuj też na jakiś kawałkach z tego gatunku )


RE: MEEF - Other reality (Orginal Mix) - D-evolve - 8.03.2016

nie będę oryginalny jak powiem że utwór za mało urozmaicony xD radziłbym dodać jakieś Fx'y w tle lub przyjemny kobiecy wokal, póki co jest mega przeciętnie... monotonia to słowo które najbardziej tutaj pasuje, tak czy siak napracowałeś się i to widać ^^ dobrze że wyszedłeś z "piwnicy" z tym utworem, ogólnie jest przyjemny ale bardzo szybko zachwyt opada bo praktycznie nic się nie zmienia.

waham się między 3 a 4 ale dam 4/5 na zachęte :D


RE: MEEF - Other reality (Orginal Mix) - Shabboo Harper - 9.03.2016

Owszem brzmi to komercyjnie, lecz nie oznacza to, iż jest znakomicie. Przeciwnie całość prezentuje się jednolicie; bez większego pomyślunku w aranżu, w selekcji odkrywczych barw. Mateusz, generalne spostrzeżenie (moje): mocno przesadzony Sub Bass, z
uciążliwym szumem (White Noise); z obojętnym tonem Synth'ów; irytującymi w swej wszechobecności "Pluck'ami", Hi Hat'ami. Projekt cechuje brak starannej panoramy. Dźwięki po prostu są ułożone w ścieżkach, "nie oddychają" swobodnie unosząc się wśród Beat'u, który także nie jest solidnie podkreślony/zróżnicowany. Utwór donośny, trochę chaotyczny. Jednakże jakiś "szkic" istnieje i przede wszystkim Twoja wizja owej "rzeczywistości". Fundament jest i to spory. Keep going... <takjest>


RE: MEEF - Other reality (Orginal Mix) - patorecydywa - 11.03.2016

coś bulgocze w subach. I coś w reverbach też mi nie gra.
Tak jak piszesz, klasyczne brzmienia, ale z tych fajnych. Nienachalny, konsekwentny trans. Zapodawaj! :)


RE: MEEF - Other reality (Original Mix) - musiclabs - 13.03.2016

Dobry krok jesli chodzi o wyjscie z szuflady :) O wiele lepiej wrzucic dostac kilka porad i nie musisz sie sam glowic co zle robisz. Tak na moje ucho od niedawna robisz muzyke brzmi dosc amatorsko jednak dobor brzmien sluchac ze przemyslany aranazcja tez niczego sobie muzycznie natomiast malociekawie.. nbad tymnajbardziej bym sie skupil poki co duzo sluchal muzyki cwiczyl harmonie nad melodiami pracowal.


RE: MEEF - Other reality (Original Mix) - MEEF - 14.03.2016

(13.03.2016, 13:31)musiclabs napisał(a): Dobry krok jesli chodzi o wyjscie z szuflady :) O wiele lepiej wrzucic dostac kilka porad i nie musisz sie sam glowic co zle robisz. Tak na moje ucho od niedawna robisz muzyke brzmi dosc amatorsko jednak dobor brzmien sluchac ze przemyslany aranazcja tez niczego sobie muzycznie natomiast malociekawie.. nbad tymnajbardziej bym sie skupil poki co duzo sluchal muzyki cwiczyl harmonie nad melodiami pracowal.

Racja , lepiej sie pokazac i wiedziec co ewentualnie mozna poprawić niż na własna reke to robić nie mając pojęcia co tak naprawde tu nie gra :D hmmm , na FL'u bawie się od 3 lat jakoś , tak konkretniej zabawe przenosząc w cos co wkońcu ma jakos brzmieć i coś co mozna słuchac i nie gryzie ucha zbytnio troche któcej 1/2 lata , czy to długo , nie sądze , praca przedemną oby do przodu i oby nie tracić zajawki tylko ja poszerzać :)
(9.03.2016, 1:05)Shabboo Harper napisał(a): Owszem brzmi to komercyjnie, lecz nie oznacza to, iż jest znakomicie. Przeciwnie całość prezentuje się jednolicie; bez większego pomyślunku w aranżu, w selekcji odkrywczych barw. Mateusz, generalne spostrzeżenie (moje): mocno przesadzony Sub Bass, z
uciążliwym szumem (White Noise); z obojętnym tonem Synth'ów; irytującymi w swej wszechobecności "Pluck'ami", Hi Hat'ami. Projekt cechuje brak starannej panoramy. Dźwięki po prostu są ułożone w ścieżkach, "nie oddychają" swobodnie unosząc się wśród Beat'u, który także nie jest solidnie podkreślony/zróżnicowany. Utwór donośny, trochę chaotyczny. Jednakże jakiś "szkic" istnieje i przede wszystkim Twoja wizja owej "rzeczywistości". Fundament jest i to spory. Keep going... <takjest>

Czytam i czytam , coraz wiecej tego co mówisz , ostatnie słowa troche zmotywowały jednak ale dzieki za rady , przydadzą się :)
(8.03.2016, 21:10)D-evolve napisał(a): nie będę oryginalny jak powiem że utwór za mało urozmaicony xD radziłbym dodać jakieś Fx'y w tle lub przyjemny kobiecy wokal, póki co jest mega przeciętnie... monotonia to słowo które najbardziej tutaj pasuje, tak czy siak napracowałeś się i to widać ^^ dobrze że wyszedłeś z "piwnicy" z tym utworem, ogólnie jest przyjemny ale bardzo szybko zachwyt opada bo praktycznie nic się nie zmienia.

waham się między 3 a 4 ale dam 4/5 na zachęte :D

"monotonia" hmmm wyjąłes mi to z ust , co fakt to fakt , monotonność przeważa , czasami to dobrze w kawałku a czasami nie , popracuje nad tym , staram sie ale nie odrazu Ameryke odkryto prawda? :>

Więcej postów pod rząd się nie dało? Łączę. Warn 20%.
T-Sted



RE: MEEF - Other reality (Original Mix) - tobik1980 - 19.03.2016

Jak dla mnie troszkę monotonnie, może więcej hihatów, snare'ów plus fx'y :)