MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
LIQUID Liquid Minds - Catching the Stars - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: LIQUID Liquid Minds - Catching the Stars (/temat-liquid-liquid-minds-catching-the-stars--17401)



Liquid Minds - Catching the Stars - Quoqos - 25.02.2016

Witam ponownie! W zasadzie ponawiam temat po lekkiej poprawce, mam nadzieję, że chociaż garstce z Was wpadnie w ucho :). Pozdrawiam!




RE: Liquid Minds - Catching the Stars - soundsystem - 25.02.2016

to jest drum n bass ? liquid na pewno , bass jest , tempo jest i co z tego ? pozdro


RE: Liquid Minds - Catching the Stars - Quoqos - 25.02.2016

Niech będzie, że breakbeat, aby nikogo nie urazić :)


RE: Liquid Minds - Catching the Stars - soundsystem - 25.02.2016

też nie lol


RE: Liquid Minds - Catching the Stars - Quoqos - 25.02.2016

No to nie wiem co masz na myśli, "LOL". za cieńki jestem. Pozdro


RE: Liquid Minds - Catching the Stars - Shabboo Harper - 26.02.2016

Ekspresyjnie, dźwięcznie, "pastelowo". Aranż trochę jednorodny; i choć fundament wedle definicji gatunku istnieje (Drum, Bass... whatever ;) ) to pewna monotonia również "tu" się przebija; zwłaszcza w fx'ie wokalnym (w Reverbie). Utwór przyjemnie chwytliwy, serdeczny w swej lekkości; jednakże przy większym wzbogaceniu całości w liczniejsze, tematyczne efekty lub solidniejszy w swej głębi Breakdown byłby "perłą"; jest "perełką". Konrad... <thumbup>


RE: Liquid Minds - Catching the Stars - soundsystem - 26.02.2016

To ja wypowiem się jeszcze raz . Sam track oceniam wysoko , klimat jest liquidowy z gatunku dnb ale czegoś brakuje , wydaje mi się że powinna być odpowiednia perkusji , bass daje rade , podoba mi się ten wokal w tle nadaje klimat , hat - same w sobie mają ładną barwę ale kiepsko zostały użyte tzn są "aby tylko były" , jeśli chodzi o mix wydaje mi się że jest lepiej niż dobrze ale może niech ktoś inny się wypowie bo specem to ja nie jestem .


RE: Liquid Minds - Catching the Stars - Quoqos - 26.02.2016

Soundsystem. Już wszytko wyjaśniam ze spokojną głową. Rozumiem Twoje obiekcje, jednak po kolei postaram się wytłumaczyć mój zamysł. Od początku, werbel i stopa współpracują tworząc synkopę, jednak są przesunięte celowo (stopa), aby spowolnić tempo całego kawałka, które w projekcie jest 170 (albo 175, już nie pamiętam) czyli klasyczne. Metrum nie jest 4/4 - ot całe zamieszanie. W praktyce całość brzmi inaczej, nie jeden przypisałby go może do funku, inny stwierdzi, że to rap i tak możemy dyskutować. Wybacz mi mojego ostatniego posta, ale wyszedłem z założenia, że zaczynamy wścipską dyskusję na która nie koniecznie miałem ochotę. Co do całości utworu już kiedyś tu był, zmieniłem delikatnie miks i poszedł za free bo szałowy nie jest (chociaż bardzo go lubię) i gdzieś się pogubiłem w trakcie projektowania, a co za tym idzie straciłem koncept żeby hulał i jak napisała Ania był "Perłą" nie tylko perełką. Mam nadzieję, że nic nie popieprzyłem, bo też "specem" nie jestem. Pozdrawiam

Podaje prosty przykład, drum and bassowy:


RE: Liquid Minds - Catching the Stars - OProject - 26.02.2016

A mnie sie podoba ten wokal fx i ogólnie klimat :D
Jednak aranż i dzwięki troche mogły by być bardziej rozwinięte :P
Tylko jeden synth i melo :(
Synth sam w sobie powiedziałbym średni i trochę nie czytelny, może za bradzo cutoffem pociągnąłeś xd
Generalnie spoko, ale mógłbyś więcej, tak myślę ;)
Co do gat to nie wiem, dla mnie to nowy "połamaniec" xd


RE: Liquid Minds - Catching the Stars - Zirds - 26.02.2016

Liquidzik byłby na poziomie gdyby miał dobrego Suba, Stopę bardziej wyeksponowaną jak i mocniejszy, twardszy werbel.
Melodia uboga i ten zapętlony w tle "element atmo", który w miejscami zbyt nachodzi w swym brzmieniu na linie perkusyjną, która powinna w takim gatunku być wyeksponowana na pierwszy plan.
3/5


RE: Liquid Minds - Catching the Stars - barthus - 27.02.2016

Jak dla mnie utwór jest zbyt jednolity, cały czas gra tak samo; nie czuć intra, wprowadzenia, "dropu" (tak.. mimo że to liquid) itd. Niczym nie zaskakuje, chociaż zły nie jest.
A propos gatunku, to w moim odczuciu TAK, to jest Liquid Drum 'n' Bass ;)


RE: Liquid Minds - Catching the Stars - gregwmusic - 4.03.2016

sledze Ci stary juz długo i kazda twoja produkcja strasznie mi sie podoba kocham dnb ale to nei klimatdla mnei do tworzenie ale co innego do słuchania i jak dla mnie leci 5!


RE: Liquid Minds - Catching the Stars - Quoqos - 6.03.2016

(4.03.2016, 23:32)gregwmusic napisał(a): sledze Ci stary juz długo i kazda twoja produkcja strasznie mi sie podoba kocham dnb ale to nei klimatdla mnei do tworzenie ale co innego do słuchania i jak dla mnie leci 5!

Dzięki serdeczne za wyrazy uznania. Wkrótce pojawi się sporo nowego stuffu także mam nadzieję, że nie zawiodę ;)


RE: Liquid Minds - Catching the Stars - D-evolve - 6.03.2016

mega klimatyczne, jak dla mnie ma "to coś" zgodze się z innymi że jest to zbyt jednolite i mało urozmaicone, ale uważam że właśnie to buduje ten utwór, bo jak wiadomo piękno tkwi w prostocie oraz zachowaniu proporcji ;)

byłoby 5/5 gdyby drop był bardziej ekspresywny? nie wiem jak to ująć... dropu prawie w ogóle nie czuje, ale nie zmienia to faktu że utwór super i podziwiam za ten kawałek ^^ 4/5


RE: Liquid Minds - Catching the Stars - libra_makowski - 19.03.2016

Subbas jest. Brakuje basu, oraz jakiegoś konkretnego synthu który "pociągnąłby" cały kawałek. Całościowo kawałek z bardzo dużym potencjałem. Moim zdaniem jest to gotowy podkład dodać tylko bas i przewodni synth. Bardzo podobają mi się szeptane wstawki, które mimo słuchania na stereo wyłażą na cały pokój ^^ Powalcz jeszcze trochę i będzie cud malina. Stylowo moim zdaniem to liquid :D Ode mnie 4 z prognozą na 5 :)


RE: Liquid Minds - Catching the Stars - 24dubstep - 10.09.2016

Wszystko jak należy mega szacun choć lekko dopieść niskie tony i bedzie git ale i tak ocena na 5