MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
UPLIFTING ID ft. ID - ID (Original Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: UPLIFTING ID ft. ID - ID (Original Mix) (/temat-uplifting-id-ft-id-id-original-mix)



ID ft. ID - ID (Original Mix) - Rafau - 28.02.2016

CUT utowru, który skończyłem niedawno w asyście Mariusza. Wrzucam bez nazewnictwa, żeby nie zostawić śladów w internetach. Link prywatny, także zapraszam do środka. Wszelkie niemiłe komentarze mile widziane.

Cheers.

Gatunek: Uplifting Trance

Link: https://soundcloud.com/raphaelb_mariob/id-ft-id-id-original-mix/s-uvKk4


RE: ID ft. ID - ID (Original Mix) - mario1990 - 28.02.2016

Dla mnie bomba, już Ci mówiłem, że podoba mi się ten projekt, najbardziej z tych co Ty skomponowałeś. Melodie sklejają się ze sobą, przejścia między sekcjami są płynne, nie ma wrażenia, że któraś brzmi jakby zaczął się inny kawałek, co często Ci wcześniej zarzucałem.

+ Cieszę się, że uwzględniłeś moje uwagi w stosunku do poprzedniej wersji xD, więc przytaczanie ich tu nie ma sensu.

Natomiast SoundCloud potraktował Twój projekt brutalnie pod względem przeliczenia z 320kb/s (?) na 128kb/s. To sprawia, że góry się praktycznie nie da ocenić xD. W sumie czystości instrumentów też nie :P.

(Ja specjalnie wyeksportowałem wersję w 128kb/s, aby bez kompresji bitów poszło i niby nie powinno być efektu zniekształcenia, ale prawda wygląda inaczej)

Widać, że jest to po (lepszym, czy gorszym) Masteringu pod względem głośności.

- Ja zastanowiłbym się czy tę jedną decybelę nie podnieść na kanale BUS LEAD.
- Mam wrażenie, że Gross Beat na sumie się deko spóźnia.
(Często mam takie wrażenie, wtedy:
1) W Playliście powiększam tę automatyzację i z ALTem przesuwam kropkę minimalnie w lewo. 2) Poza tym, uważam, żeby nie było zupełnie pionowego ustawienia między górną i dolną kropką tylko delikatny spadek.
3) Ostatnią rzeczą jaką w tym miejscu bym zrobił to nie mixował tego efektu w 100%, tylko dajmy na to 70%)

Ciężko mi tu pisać ząrzuty na temat mixu, skoro sam go miałem okazję na pewnym etapie produkcji korygować :P
Kompozycja i aranżacja jak dla mnie bez zarzutów.

Dla mnie 4,5/5 czyli 5 :P


RE: ID ft. ID - ID (Original Mix) - gregwmusic - 4.03.2016

kosmos panie kosmos


poprosze fula na priv :P?


RE: ID ft. ID - ID (Original Mix) - Rafau - 5.03.2016

Dziękuję za uznanie. Wyślę Ci w swoim czasie. Tylko się upomnij. :P


RE: ID ft. ID - ID (Original Mix) - L.G. - 5.03.2016

Genialna produkcja, ja też prosiłbym o opcję dw :)
5!
Pzdr.


RE: ID ft. ID - ID (Original Mix) - Rafau - 6.03.2016

Prześle Wam Panowie, ale w przyszłym tygodniu jeszcze.


RE: ID ft. ID - ID (Original Mix) - cinekkk1 - 8.03.2016

Bardzo dobry uplift, co tu więcej powiedzieć, normalnie jakbym słuchał jakiegoś utworu z takich labelów jak Beyond The Stars Recordings czy Blue Soho :)


RE: ID ft. ID - ID (Original Mix) - D-evolve - 8.03.2016

nigdy jakoś nie byłem obeznany w Trance i raz na ruski rok odpale utwór tego typu... i przyznam szczerze że gdybym nie wiedział że to jest amatorska robota to byłbym pewien że za tym siedzi jakiś sławny producent. bardzo mi się podoba moment od 1:45, świetne wprowadzenie/intro whatever..

5/5 ^^


RE: ID ft. ID - ID (Original Mix) - Shabboo Harper - 9.03.2016

Rafał/Mariusz to zdecydowanie Wasz styl, "trade mark"; estetyka, w której klasycznie, według właściwego Wam konceptu, pewnie wyrażacie się i... już. ^^ Jest jak zawsze klimatycznie skreślony Breakdown; jest konkretny Kick (choć tenże "siecze" ostro); jest "senność" Synth'ów; zwiewność (trochę nieczytelnych w tle Hi Hat'ów); jest piano lekko zatracone w swej wariacji. Melodyjnie, donośnie... Warunki komercyjnego projektu - spełnione. <takjest> Good luck...


RE: ID ft. ID - ID (Original Mix) - musiclabs - 13.03.2016

Dobrze brzmi. Osobiscie nie robil bym tych tnacych przejsc brzmi bajerancko ale w tym zlym sensie. Melodja klimatyczna na plus. Wykonanie ogolne bardzo dobre. Udany utwor. Graty


RE: ID ft. ID - ID (Original Mix) - In-Tegral - 22.03.2016

Świetnie przemyślany utwór od A do Z. Genialny klimat i budowanie atmosfery. Technicznie jakieś drobne niedociągnięcia. 5/5 gratuluję produkcji.


RE: ID ft. ID - ID (Original Mix) - Wizzardius - 22.03.2016

Luksus. Daje 5. Zajebisty miks i super progresja akordów/melo.


RE: ID ft. ID - ID (Original Mix) - Rafau - 22.03.2016

Dziękuję wszystkim za przychylne jak i nieprzychylne komentarze.

Mogę już potwierdzić oficjalnie, że utwór zostanie wydany w Sundance Recordings. Promo będzie jakoś od połowy kwietnia, także zaktualizuję temat. Powstały dodatkowo wersje Radio & Intro Mix.

Stay tuned.