MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA TSM - Half Dog, Half Otter, Or Third Cat Half Life - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA TSM - Half Dog, Half Otter, Or Third Cat Half Life (/temat-electronica-tsm-half-dog-half-otter-or-third-cat-half-life)



TSM - Half Dog, Half Otter, Or Third Cat Half Life - qnebra - 6.03.2016



Witajże wędrowcze, który zagubiłeś się tu błądząc na bagnisku forum. Pewnie trafiłeś tu przypadkiem, przyciągnięty jak ćma światłem żarówki tym tytułem, myśląc sobie "Co za niepoważna osoba to pisała". Cóż, zawsze możesz nie słuchać, a to sobie będzie wisieć do czasu zamknięcia tematu przez moderatora. Tak samo jak ten głupi opis.

Technicznie, zasługuje to najwyżej na oceny rzędu 1 do 3 i nie przesadzam, ani nie próbuję brać na litość. Może da się tego słuchać i nie krwawią uszy, lecz arcydziełem, ani tym bardziej dziełem, to nie jest.


RE: TSM - Half Dog, Half Otter, Or Third Cat Half Life - Zirds - 6.03.2016

Początek mnie urzekł. Słyszałem już chyba ten utwór... Tak to był temat, w którym większość się przywalała do fałszów. Nadal myślę, że fałsze są elementem zaskoczenia i nie robią zbyt większych problemów w utworze, jeżeli takie było założenie autora. Utwór bardzo minimalistyczny w swym brzmieniu, ubogi w pierwszorzędne barwy, których wymagają wszyscy producenci (w większości z tego forum).

Utwór prosty, nie skażony barwami z najlepszych, najdroższych syntezatorów (i tych hardware'owych, i tych software'owych), "tonacyjnie" dopasowanych do siebie wedle uznania zamierzeń autora.
Mi się podobało demo, teraz podoba mi się wersja finalna. Jest czysto, przejrzyście i tak jak autor chciał by było.

Minusem jest tylko to, że utwór jest mało rozbudowany i króciutki dlatego daję 4/5 :)


RE: TSM - Half Dog, Half Otter, Or Third Cat Half Life - JVCKØB - 6.03.2016

Choć ciężko jest mi się wypowiedzieć na temat strony technicznej bo sam jestem młokosem w tej kwestii, to dobrze to płynie, a to ze wałek jest taki prosty sprawia że dobrze się tego słucha. :)


RE: TSM - Half Dog, Half Otter, Or Third Cat Half Life - Recoil83 - 6.03.2016

Po drugim przesłuchaniu mogę stwierdzić że ciekawe i wpada w ucho, naprawdę pół pies i coś innego, albo trzecie życie kota, ode mnie 4.


RE: TSM - Half Dog, Half Otter, Or Third Cat Half Life - abyssMB - 6.03.2016

Bardzo ładna melodia , przełamana dysonansami /fajnie wspólgrają nie rażą/ co sprawia, że jest bardziej interesująca i dużo się dzieje. Lubie takie surrealistyczne tytuły, świetnie pasuje do Twojego utwóru.


RE: TSM - Half Dog, Half Otter, Or Third Cat Half Life - doublesi123 - 6.03.2016

szczerze nie jestem fanem takich nutek,aczkolwiek melodia jest bardzo wkręcająca 3/5


RE: TSM - Half Dog, Half Otter, Or Third Cat Half Life - shadowfinder - 6.03.2016

Z punktu widzenia technicznego srednie, ale na pewno jest to kreatywny i nietypowy utwor. Dalbym 3,5/5, Mysle ze gdybys uzywal inne dzwieki, a nie przyblizone do stajni midi to na prawde bylby to ciekawy utwor. Dlatego mimo slabego dzwieku oraz miksu daje 4/5 :-)


RE: TSM - Half Dog, Half Otter, Or Third Cat Half Life - CaffeineMC - 7.03.2016

oryginalne, trzeba by dopracować głośność niektórych instrumentów to od 1:08 jest ledwo słyszalne, a potem BAM! i wchodzi chyba najgłośniejszy w całym utworze, dodatkowo kradnąc przestrzeń całej reszcie, motyw początkowy (melodia i barwa) kojarzy mi się z niektórymi kawałkami Yazoo, ale potem to już oczywiście całkiem inny klimat


RE: TSM - Half Dog, Half Otter, Or Third Cat Half Life - qnebra - 10.03.2016

Dziękuję za opinie wam wszystkim. Teraz po kolei trzeba odpowiedzieć, bo tego troszkę tu jest w tym temacie, a zaniedbałem tą kwestię. Przepraszam za ten brak odzewu z mojej strony w swym własnym temacie.


(6.03.2016, 1:12)Zirds napisał(a): Początek mnie urzekł. Słyszałem już chyba ten utwór... Tak to był temat, w którym większość się przywalała do fałszów. Nadal myślę, że fałsze są elementem zaskoczenia i nie robią zbyt większych problemów w utworze, jeżeli takie było założenie autora. Utwór bardzo minimalistyczny w swym brzmieniu, ubogi w pierwszorzędne barwy, których wymagają wszyscy producenci (w większości z tego forum).

Miło mi to widzieć na ekranie. Naprawdę nie wiem co napisać, by nie speszyć. To prawie ten sam utwór, tylko w obrębie początku i końca poddałem go drobnym zmianom aranżacji, oraz usunięciu zbędnych elementów. Mam nadzieję, że zauważyłeś dodatkowe melodie jakie w nim były ;)

Zirds napisał(a):Utwór prosty, nie skażony barwami z najlepszych, najdroższych syntezatorów (i tych hardware'owych, i tych software'owych), "tonacyjnie" dopasowanych do siebie wedle uznania zamierzeń autora.
Mi się podobało demo, teraz podoba mi się wersja finalna. Jest czysto, przejrzyście i tak jak autor chciał by było.

Minusem jest tylko to, że utwór jest mało rozbudowany i króciutki dlatego daję 4/5 :)

Myślę, że to z powodu zamiłowania do prostoty brzmieniowej i aranżacyjnej. Nie lubię ścian dźwięku i miliona warstw brzmieniowych, tylko wolę gdy każdy dźwięk i instrument w utworze ma swoje miejsce i przestrzeń dla siebie.

(6.03.2016, 10:52)JVCKØB napisał(a): Choć ciężko jest mi się wypowiedzieć na temat strony technicznej bo sam jestem młokosem w tej kwestii, to dobrze to płynie, a to ze wałek jest taki prosty sprawia że dobrze się tego słucha. :)

Spokojnie, sam jestem młokosem w kwestiach technicznych, więc tu nie ma się co martwić. :) Miło mi widzieć twoją opinię.

(6.03.2016, 11:52)Recoil83 napisał(a): Po drugim przesłuchaniu mogę stwierdzić że ciekawe i wpada w ucho, naprawdę pół pies i coś innego, albo trzecie życie kota, ode mnie 4.

Dziękuję serdecznie.

(6.03.2016, 13:28)abyssMB napisał(a): Bardzo ładna melodia , przełamana dysonansami /fajnie wspólgrają nie rażą/ co sprawia, że jest bardziej interesująca i dużo się dzieje. Lubie takie surrealistyczne tytuły, świetnie pasuje do Twojego utwóru.

Dziękuję ci za uznanie i pozytywne słowa. Myślę, że to wynik podejścia, by pomimo ubogiej aranżacji zachowywać bogactwo i rozmaitość melodii, nawet takich malutkich temacików pojawiających się na parę sekund.

(6.03.2016, 15:56)doublesi123 napisał(a): szczerze nie jestem fanem takich nutek,aczkolwiek melodia jest bardzo wkręcająca 3/5

Dziękuję.

(6.03.2016, 19:58)shadowfinder napisał(a): Z punktu widzenia technicznego srednie, ale na pewno jest to kreatywny i nietypowy utwor. Dalbym 3,5/5, Mysle ze gdybys uzywal inne dzwieki, a nie przyblizone do stajni midi to na prawde bylby to ciekawy utwor. Dlatego mimo slabego dzwieku oraz miksu daje 4/5 :-)

Dziękuję za opinię i zgadzam się z tym, że to średnie technicznie, całkowicie i absolutnie. Może kiedyś nadejdzie pora na lepsze brzmienia. Obecnie przy tych obecnych muszę nadrabiać ich "prymitywność" za pośrednictwem kreatywności.

(7.03.2016, 19:16)CaffeineMC napisał(a): oryginalne, trzeba by dopracować głośność niektórych instrumentów to od 1:08 jest ledwo słyszalne, a potem BAM! i wchodzi chyba najgłośniejszy w całym utworze, dodatkowo kradnąc przestrzeń całej reszcie, motyw początkowy (melodia i barwa) kojarzy mi się z niektórymi kawałkami Yazoo, ale potem to już oczywiście całkiem inny klimat

To od 1:08, jako lekki instrument w tle to taki miał być właśnie. Powiem szczerze, że nawet nie słyszałem za bardzo o takim zespole jak Yazoo. Sprawdzę go.