MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Techniczne propozycje - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Techniczne propozycje (/temat-techniczne-propozycje)



Techniczne propozycje - piral - 12.04.2012

Nagłówek
1. Niebieskiemu menu brakuje pokaźnego efektu "hover". Proponuję efekt hover dla każdego elementu menu - tło: gradient biało/szary [ewentualnie pasuje jasny niebieski, jaśniejszy niż tło menu lub ciemny niebieski, ciemniejszy niż tło menu], kolor: czarny (polecam #1a1a1a, który nie jest do końca czarny) [w przypadku jasnego niebieskiego: biały/lekko szary, w przypadku ciemnego: biały], zaokrąglenie tego tła za pomocą border-radius - polecam takie ustawienie: [code]border-radius:3px[/code]border-radius działa we wszystkich najnowszych przeglądarkach od dość dawna, w przypadku IE od wersji 8 w górę.
Co do tego menu to proponuję czcionkę helvetica albo tahoma. Ta, która teraz jest, jest także w każdym elemencie forum, co po pierwsze nudzi, a po drugie nie wygląda perfekcyjnie.

2. Panel pod głównym menu (ten z "pokaż profil", "panel użytkownika"...). Do doskonałości brakuje moim zdaniem większego wypełnienia. Polecam ustawienie dla <table class="thead2mnu2"> (czyli klasy thead2mnu2):
[code]padding:5px 0px[/code]
Doda to wypełnienie na górze i na dole, nie zmieni po bokach i menu się nie rozjedzie.
A, właśnie @Kay: muszę cię ochrzanić za tabelki. :D :D :D Kto buduje teraz nagłówki na tabelach, co? Semantyka strony kuleje, a lekki kod daje możliwość szybszego załadowania i szybciej będziemy pokazywać się w wyszukiwarkach takich jak Google.

Formularz pisania postów
1. @Kay podeślij mi ten plik, który jest plikiem template dla newthread.php. Gatunki umieszczone w wierszu "ikona posta" przetransportujemy pod emotikony i w takim samym obramowaniu.

2. Proponuję jakieś inne przyciski, niż te standardowe. Powiedzmy
[code]background:url(images/2/thead.png);
color:#fff;
text-shadow:1px 1px 0px rgba(255,255,255,0.2);
font:12px helvetica;
padding:3px[/code]
Pełne ustawienie dla pliku stylesheet? Nie ma sprawy!
[code]input[type="submit"] {
background:url(images/2/thead.png);
color:#fff;
text-shadow:1px 1px 0px rgba(255,255,255,0.2);
font:12px helvetica;
padding:3px
}[/code]
Może jakiś kolor border [obramowania] do tego. Taki jak może w tych emotikonach w formularzu wysyłania tematu/postu. On jest dobry.
To samo z polem na tekst. Proponuję:
[code]input[type="text"] {
background:#3a3a3a;
color:#fff;
padding:2px;
border:1px solid #a9a9a9
}[/code]

Strona główna i inne
1. Poddziały na głównej nie wyglądałyby lepiej jakby były w jednej linii?

2. Obrzydliwy jest sam dół strony [stopka]! Soundcloud powinien mieć swoje honorowe miejsce w nagłówku, wtopiony w logo [po prawej i w górę jest spooooro miejsca], tylko dużo mniejszy i po prawej. To samo zrobiłbym ze "wspomóż nasze forum" czyli link do donate.php. Moim zdaniem niepotrzebna jest również legenda "dział zawiera nowe posty" itd. Poza tym powinno to być pod działami, a nie na samym dole prawie.


RE: Techniczne propozycje - 9lives - 12.04.2012

nie wiem o co tutaj chodzi, ale jestem za! xD
Rozumiem, że rozchodzi się o wygląd forum?


RE: Techniczne propozycje - piral - 12.04.2012

Dokładnie tak. :D Po części chyba rozumiesz? :D


RE: Techniczne propozycje - 9lives - 12.04.2012

A dałoby radę zrobić tak, że jaki piszę z "szybka odpowiedź" to od razu pojawia mi się mój post i nie muszę odświeżać strony aby się pojawił?


RE: Techniczne propozycje - piral - 12.04.2012

Właśnie to też mnie irytuje troche.;) Szybka odpowiedź jest w AJAX'ie, ale chyba ktoś zapomniał o dodaniu jednego małego a jak istotnego elementu.


RE: Techniczne propozycje - Cammel - 12.04.2012

Jakby ten niebieski moglby sie tak ladnie swiecic xD
To by bylo dobre :)


RE: Techniczne propozycje - piral - 12.04.2012

Tak poprosze. :D i bicmaca, kanapke szefa kuchni, duza cole z lodem i moze jeszcze cheeseburgera.
Ile place? :D


RE: Techniczne propozycje - Divine Frequency - 12.04.2012

(12.04.2012, 21:11)shyidea napisał(a): Tak poprosze. :D i bicmaca, kanapke szefa kuchni, duza cole z lodem i moze jeszcze cheeseburgera.
Ile place? :D

Czternascie zlotych, trzydziesci groszy i paczka zelkow gratis dla pana...

A tak zeby nie spamowac to ciekawy pomysl. Kiedys troche siedzialem w programowaniu wiec po czesci kapuje co i jak :)


RE: Techniczne propozycje - doktorsamuel - 19.04.2012

nie bolą was oczy od tych kolorów?


RE: Techniczne propozycje - piral - 20.04.2012

Proponuję poszerzenie forum maksymalnie (100%). Dlaczego? Bo z nagłówkiem można zrobić cudo. Dużo mniejszy nagłówek = większa przejrzystość.

http://iprojects.c0.pl/mp/head.html - oto efekt 30 minut pracy nad nagłówkiem - nieidealny i wiem o tym, ale będę jeszcze pracował nad tym.


RE: Techniczne propozycje - piral - 21.04.2012

header chociaż mógłby być na maksa. bo co jak ktoś ma inną rozdzielczość? reszta mogłaby być na 85% powiedzmy.
Wiesz co Kay, tak w ogóle to przy tej kolorystyce co jest teraz... ona jest taka, że nie można za bardzo z nią czegokolwiek zrobić, żeby to miało jakiś wygląd. Jak dla mnie to było lepiej gdy forum miało jasny skin.


RE: Techniczne propozycje - Basic 64 - 21.04.2012

U mnie wszystko dobrze widać, gdyby było rozciągnięte na maxa to lipa by była, lepiej tak jak jest :)
Pozdro


RE: Techniczne propozycje - K.o.N - 27.04.2012

Nic dodać nic ująć. Warto się z tym zapoznać


RE: Techniczne propozycje - piral - 9.05.2012

Jak dla mnie trochę głupio wygląda jedna rzecz. Otóż - jak nie mamy ustawionego pola "Mój DAW" + "Miejscowość" to i tak wyświetla się on w lewym "panelu" w showthread.php. Gdyby ustawić warunek, że jak ktoś nie ma ustawionych tych pól to zaoszczędzilibyśmy miejsce.

Przykład jak to teraz wygląda: http://musicproducers.pl/showthread.php?tid=2122&pid=12574#pid12574
Nie głupio?

A prosty if w PHP załatwiłby sprawę ;)
[code]if($zmienna_z_polem = 0) $show = 0[/code]
zmienna $show ustawiłaby czy ma się wyświetlać czy nie.
potem
[code]if($show = 1) echo $pole[/code]
i mamy uwarunkowane wyświetlanie się pola.

Da się to pewnie zrobić prościej, bo na pewno w mybb są jakieś konkretne zmienne i dałoby się to zrobić modyfikując jedną lub dwie linijki w kodzie. Nie znam mybb niestety. A więc to tylko propozycja.


RE: Techniczne propozycje - piral - 9.05.2012

W zmiennej która odpowiada za te pola możesz dodać warunek wyświetlania jej.


RE: Techniczne propozycje - piral - 9.05.2012

No to ciekawe gdzie to teraz siedzi w PHP. :) Nie mogłeś postawić forum na każdym innym skrypcie, tylko akurat myBB? xD


RE: Techniczne propozycje - piral - 9.05.2012

Przemo jest hejtowany nie wiem właśnie dlaczego. Może i przestarzały, ale doskonale wiem ile da się na nim wyciągnąć. Nie mówię, że mybb jest złe. Wszystko ok. :P