MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
DEEP KOT - Baltic Bay - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: DEEP KOT - Baltic Bay (/temat-deep-kot-baltic-bay)



KOT - Baltic Bay - KOT - 6.03.2016



Dzisiaj wesolutko i przyjemnie :D Coś tam z akordami popróbowałem mam nadzieje że się spodoba i czekam na opinie rzecz jasna :) mam nadzieje że nie za dużo tego wstawiam :P pzdr


RE: KOT - Baltic Bay - Brisk Bullet - 10.03.2016

Brzmi to zbyt syntezatorowo i za malo w tym naturalnosci oraz dynamiki. Brak konkretnego build-upu tworzacego napiecie. W przejsciu na 2:30 dziwnie ci wchodzi ten lead jakby go lekko przerywalo.
Posluchaj utworow innych artystow, a uslyszysz roznice.:)


RE: KOT - Baltic Bay - KOT - 10.03.2016

dzięki za opinie ale od kiedy to deep house charakteryzuje się dynamiką oraz build-upami tworzącymi NAPIĘCIE? XD


RE: KOT - Baltic Bay - Xorbolanid - 10.03.2016

Według mnie główny key nie zabardzo pasuje, chociaż motyw z przewijającymi się pluczkami i schowanym leadem może być dobry. Musisz utwór zaopatrzyć w bardziej cięższy pluck, bardziej basowy, W buildupie trochę jest za pusto - musiałbyś pokombinować. Według mnie można by buildup trochę skrócić i dać drugie wejście zmodywikowane od pierwszego. Twój utwór można by było zamknąć w 4-5 minutach. Ponadto - co zaobserwowałem - góra wydaje się za jaskrawa.

A lead jest przyjemny i pasuje do utworu.


RE: KOT - Baltic Bay - Brisk Bullet - 12.03.2016

(10.03.2016, 22:00)KOT napisał(a): dzięki za opinie ale od kiedy to deep house charakteryzuje się dynamiką oraz build-upami tworzącymi NAPIĘCIE? XD

Pozwole sobie odpowiedziec, bo zakonczyles zdanie pytaniem.
Wydaje mi sie ze dynamika to staly element kazdego utworu i niewazne czy to jest elektronika, opera lub rock.
Podam link z lekcji muzyki i mysle ze z tego co jest tam rozpisane to potrzebne rzeczy do zrobienia profesjonalnego tracka.

http://www.muzykotekaszkolna.pl/1511-wiedza/1525-terminy/110-elementy-muzyki/813-dynamika

Build-up tez znajduje sie w kazdym utworze.
Oczywiscie moge sie mylic, takze ktos moze rozwiac watpliwosci albo przyznac mi racje.

Na koniec dodam, ze twoja muza bardziej podchodzi pod Progressive, anizeli Deep.
Przyklad? To pewnie znasz



A to niekoniecznie



Siedze w tej muzie dosc dlugo i mam nizela kolekcje;)


RE: KOT - Baltic Bay - KOT - 13.03.2016

Oczywiście że się mylisz. Dynamika to dosłownie zmiany w natężeniu dźwięku. Takowe występują w każdym i również w moim utworzę. Więc zgaduje że chodziło Ci o brak dynamiczności w moim kawałku. Takowa dynamiczność nie charakteryzuje każdego gatunku muzyki. Od początku zamysł był taki że kawałek będzie spokojny. Build-up też nie znajduje się w każdym utworzę więc znowu się mylisz. W moim oczywiście występuje nie jeden ale nie są one super efektowne ponieważ utwór ma mieć klimat. Nie chciałem budować napięcia. Ten twój "przykład" też marny bo obydwa kawałki to mieszanki gatunkowe.

Twój komentarz to typowe nabicie postów co już Ci forumowicze wyjaśnili pod twoim kawałkiem. Poczytaj komentarze innych artystów a usłyszysz różnice. Jeśli coś nie pasuje to się konkretnie wypowiedz. Tym bardziej ze jesteś tu nowy. Kompletnie nic nie wniosłeś tym komentarzem.


RE: KOT - Baltic Bay - piral - 13.03.2016

Brisk Bullet napisał(a):Build-up tez znajduje sie w kazdym utworze.
W każdym utworze, z tych które słuchasz. Jak lubisz słuchać w kółko aranżacji typu intro-breakdown-build-drop-breakdown-build-drop-outro to jest to tylko i wyłącznie twój wybór. Reszty nawet nie chciało mi się czytać.


RE: KOT - Baltic Bay - Brisk Bullet - 13.03.2016

Spoko. Dlatego napisalem, ze niejestem pewien i nabijanie postow mnie nieinteresuje.
Jakbym mial jeszcze z tego kase, to moze moglbym zarabiac tym na zycie:)
Poza tym gdybym nabijal posty, to pisal bym krotko, a nie tak bardzo sie staral.

Co z tego, ze jestem tu nowy. Chyba mam prawo sie wypowiadac, skoro na mojej terazniejszej produkcji lub pozniejszych, nikt niepozostawi suchej nitki.
Na krytyce sie uczysz najwiecej...

Te utwory ktore ci pokazalem, to jedne z wielu dobrych przykladow deepu.

Piral. Niedziwie sie, ze niedoczytales do konca, bo wiele rzeczy tam to po prostu teoria szkole muzycznej. Ja wole kursy teorii muzyki od ''Live Act'', bo jest latwiej.
.Ja tylko probowalem wytlumaczyc cos czego do konca sam niepotrafilem.
Chodzilo mi o zabawy panorama, glosnoscia i filtrowaniem, aby niebylo takie plaskie.

To zbedne dla nas uzywacjacych DAW. Aby zrobic muzyke elektroniczna niemusimy uczyc sie nazywania rzeczy po imieniu.
Wystarczy, ze sami po swojemu rozumiemy o co chodzi...


RE: KOT - Baltic Bay - Revnotes - 14.03.2016

Zgadzam się z przedmówcą. Może i to by nie było takie złe, ale sound design jest kompletnie nie trafiony. W ostatniej TOPce zagłosowałem na LG, który opiera swoją muzykę na barwach rodem z Atarii, ale nie wydaje mi się, aby pasowały do muzyki, którą Ty tworzysz. Oczywiście Ty jesteś jej autorem i sam decydujesz, co jest najlepsze dla Twoich dzieł, ale patrząc z boku nie widzę w tym większego sensu. Przepraszam jeżeli Cię uraziłem, jestem konkretnym człowiekiem i nie lubię owijać w bawełnę. Na szczęście jestem również tylko jednym głosem w tłumie, wiec myślę, że mój komentarz nie wyrządzi Ci krzywdy, a nawet wierzę, że zmotywuje i może trochę nakieruje.

2/5


RE: KOT - Baltic Bay - KOT - 15.03.2016

Ale jakiej krzywdy? dzięki wielkie za szczere opinie! na pewno uwzględnię wasze uwagi przy następnym projekcie :D Każdy ma swoje lepsze i gorsze numery :P