MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HOUSE Brisk Bullet - Dr. Sax - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HOUSE Brisk Bullet - Dr. Sax (/temat-house-brisk-bullet-dr-sax)

Strony: 1 2


Brisk Bullet - Dr. Sax - Brisk Bullet - 11.03.2016

Skoro juz sie przedstawilem chcialbym uzyskac opinie na temat jednej z moich produkcji.
Nuta o klimacie house z delikatnym electro, troche z tzw. pazurem...

Wokal zostal sciagniety z acapellas4u. Problem w tym ze przeszukalem juz chyba caly net i niemoglem nigdzie znalezc oryginalu, takze wpisalem go jako swoja produkcje.
Dlaczego? Po to aby wlasciciel sie znalazl i upomnial sie o prawa autorskie zeby mozna bylo sie jakos dogadac, bo bardzo mi na nim zalezy:)

Mam nadzieje, ze moj pseudo mastering niepopsul mixu. Chyba ze znajdziecie bledy do poprawki na co licze, bo sam juz niewiem.

Enjoy




RE: Brisk Bullet - Dr. Sax - patorecydywa - 12.03.2016

dobra kompozycja, wokal rzeczywiście fajny. Taneczny flow. Nie wiem o co chodzi z miksem i efektami. Czemu wszystko ma reverb? Brzmi to teraz jakbyś nagrał imprezę graną pomiędzy blokami na osiedlu.
Bas brzmi kartonowo trochę.


RE: Brisk Bullet - Dr. Sax - Xorbolanid - 12.03.2016

(11.03.2016, 22:32)Brisk Bullet napisał(a): Skoro juz sie przedstawilem chcialbym uzyskac opinie na temat jednej z moich produkcji.
Nuta o klimacie house z delikatnym electro, troche z tzw. pazurem...

Wokal zostal sciagniety z acapellas4u. Problem w tym ze przeszukalem juz chyba caly net i niemoglem nigdzie znalezc oryginalu, takze wpisalem go jako swoja produkcje.
Dlaczego? Po to aby wlasciciel sie znalazl i upomnial sie o prawa autorskie zeby mozna bylo sie jakos dogadac, bo bardzo mi na nim zalezy:)

Mam nadzieje, ze moj pseudo mastering niepopsul mixu. Chyba ze znajdziecie bledy do poprawki na co licze, bo sam juz niewiem.

Enjoy


5 godzin na forum i utwor do oceny? smierdzi mi tu..


RE: Brisk Bullet - Dr. Sax - RaNi/Works - 12.03.2016

Nie dość że od razu zacząłeś spam i to w perfidne 5 godzin to jeszcze zapodajesz trak jakby nigdy nic...
Niestety nie będę zbyt miły: Przyszedłeś - tudzież zarejestrowałeś się tutaj tylko po to żeby wysrać te 10 postów jak najszybciej (hit nie może czekać) i zapodać utwór, który:
Po pierwsze primo: Nie zasługuje na to żeby ryzykować bananka za fastspam
Po drugie primo: Mix w "dropach" to niestety nie lada kpina - umieściłeś kick z mocnym subem w tym samym miejscu co sam bassline, który też gra w większości na subie - co oznacza że się oba te elementy, po prostu znoszą.
Po trzecie primo: Melodia strasznie mdła - bez polotu, bez finezji, bez kolorów po prostu... AŻ NIE CHCE SIĘ TEGO SŁUCHAĆ. Gdzie tu jakieś akordy? Gdzie te przeszkadzajki? (słyszę ino jakieś tandetne one shooty pewnie z loopermana), gdzie ten klimat? GDZIE TE MELODIE SIĘ ZAPODZIAŁY?
Po czwarte primo: W swoim poście inauguracyjnym piszesz:
Cytat: [...] produkcja przestala mi wystarczac i zajalem sie dj-ka.

Przesłuchałem twój utwór - i teraz mam powód żeby PORZĄDNIE WYPIERD--- WYBUCHNĄĆ NIEPOHAMOWANYM ŚMIECHEM.

i protip na koniec: Siedź jednak w didźejce...

Gomenasaaj oppai daisuki~ c:


RE: Brisk Bullet - Dr. Sax - Brisk Bullet - 12.03.2016

Nierozumiem. Myslalem, ze 10 postow i mozna.Zarejestrowalem sie wczoraj, a dzisiaj sie przedstawilem.
To ile trzeba byc czlonkiem forum, aby wyslac utwor do oceny?


RE: Brisk Bullet - Dr. Sax - RaNi/Works - 12.03.2016

(12.03.2016, 1:46)Brisk Bullet napisał(a): Nierozumiem. Myslalem, ze 10 postow i mozna.Zarejestrowalem sie wczoraj, a dzisiaj sie przedstawilem.
To ile trzeba byc czlonkiem forum, aby wyslac utwor do oceny?

Równie dobrze mogłeś założyć konto na początku istnienia forum.
Chodzi tu o czas online który zdradza ile uwagi poświęcasz na forumowisko.

Spam -> nowy temat z utworem -> wyloguj się -> zaloguj za parę dni -> zobacz co napisali -> rzuć i zapomnij konto

Jest na to nazwa - pijawa

póki co bądź sobie. Ja cię obserwuję anyway


RE: Brisk Bullet - Dr. Sax - Brisk Bullet - 12.03.2016

Przepraszam jezeli cie tym urazilem. Nie w taki sposob chcialem tu zaczac.

Juz czaje. Sa ludzie, ktorzy tylko wrzucaja swoje utwory do oceny niedajac nic w zamian i tylko czekaja na wypowiedzi. Wiem, ze to wku..ia, ale ja do nich nienaleze. Chetnie sluze pomoca i chcialbym byc aktywnym uzytkownikiem tym bardziej, ze to jedyne takie forum tego typu, gdzie ludzie pisza konkrety.

Normalne przeciez, ze niemoglem sie doczekac opinii i chyba wiekszosc tak ma. Widzac jak na to zareagowales to znaczy, ze to musi sie zdarzac bardzo czesto i mysle ze to sie niezmnieni, poniewaz sa osoby jak ja niecierpliwe.
Masz racje jest to chamskie, bo jedni poswiecaja czas drugim kiedy tamci sie nawet nieodwdziecza tym samym.
Moge jedynie obiecac, ze niebedzie ze mna problemu.

Co do utworu to chcialem osiagnac wlasnie tak proste brzmienie. Muzyka zawsze znajdzie swoich zwolennikow i przeciwnikow. Na ogol nierobie takiej muzy caly czas i uzywam roznych akordow, tylko ten tak wyszedl.
Naprawde jest az taka tragedia?


RE: Brisk Bullet - Dr. Sax - Abigail Noises - 12.03.2016

Uwaga będę wpychał kij w mrowisko ! :) Dobrze rozumujesz Brisk Bullet. Jednak niepotrzebnie się tłumaczysz – po co? Masz 29 lat, czytałeś regulamin (ze zrozumieniem !) i zamieściłeś utwór zgodnie z panującymi tu zasadami. Do tego pierwsze posty napisałeś dwa dni temu a resztę wczoraj – co u nowych zdarza się rzadko. Ogólnie to jest tak, że nowi userzy (Ci co chcą zamieścić swój track), piszą w ciągu kilku godzin i bam...zamieszczają. Mało tego – piszą po jednym zdaniu ! U Ciebie widzę wypowiedzi po kilka co jest nieczęste u nowo zarejestrowanych a i nie są głupie.

Chyba Rani miał zły dzień bo jak dla mnie to powinieneś dostać plus 10 punktów za odpowiednie podejście do MP. Po prostu jako wzór dla innych. Taki najazd na Ciebie to chyba coś nie tak....


Zmieńcie regulamin na okres abstynencji po napisaniu 10 postów.... Może na tydzień? Nie...lepiej miesiąc :)



Track do 1.30 mi się nie podoba – zbytnia sterylność i prostota. Dopiero jak wchodzi sax i wokalizy to robi się ciekawie. Jednak całość wydaje się aranżacyjnie bez polotu – tu automatyzacja, tu drop itd. Melodia ma swój flow ale utwór nie ma tego czegoś, nie zaskakuje. Dźwięk który dobrze słychać w 3.22 i potem przewija się do końca – jest za głośny. Kick trochę taki dziwny, bez życia i łączy się w wybrzmiewaniu z cykaniem. Miksowi brakuje dołu. Pochwalić muszę za separację – jest ok. 2/5


RE: Brisk Bullet - Dr. Sax - Brisk Bullet - 12.03.2016

Niemialem zamiaru sie tlumaczyc tylko chcialem, aby bylo miedzy nami jasnosc. Jeszcze kilka lat temu to polecialy by wyzwiska, dostal bym bana i na tym by sie skonczylo, ale to nie na tym polega. Trzeba umiec sie zachowac w roznych sytuacjach.
Byl piatek i ja to rozumiem (moze melanz jakis) i nerw przemowil.
Najlepsze z tego jest to, ze poczulem sie jakby pies z CBS wjechal mi z drzwiami o 6:00, a do tego ten tekst ''ja cie obserwujel'' wymiotl. Wrocily wspomnienia z osiedla, kiedy dzielnicowy mi to mowil.<hehe>

Spoko no beef:)

Co do utworu to widze surowosc w ocenie, ale szczerze na to liczylem. Po 2 pierwszych latach produkcji ''po omacku'' i bez zadnej wiedzy teoretycznej teraz wiem co jest zle. W sumie prawie 1.5 roku ucze sie wszystkiego co trzeba od ''Live Act'' (na pewno kojarzycie) Pobieralem takze lekcje przez skype od ''Lableton'' tylko potem gorzej z pamiecia, a kursy od live moge sobie w kazdej chwili wlaczyc.

W tej chwili go poprawiam. Zadbalem o lepszy aranz i troche dodatkow, aby niebylo takie przewidywalne. Nawet przedluzylem o 30sec.
Mam pare pytan mianowicie o eq basu, suba i stopy. Jak mozecie to podajcie mniej wiecej ciac lub podbijac, aby bylo dobrze. Moje glosniki to M-Audio BX8 i one daja wiecej basu. Przekonalem sie jak puscilem muze na innych odsluchach i byla lipa.

Chcialbym wstawic moj screenshot z analizatorem voxengo. Jak to zrobic?


RE: Brisk Bullet - Dr. Sax - In-Tegral - 12.03.2016

Rani, co Ty taki wybuchowy? :D Czyżby jakiś error w DAWie podczas pracy nad trackiem?

Co do tracka, wszystko zostało już napisane, ale postaram Ci się w skrócie odpowiedzieć na pytanie na temat bassu i stopy. Każda stopa ma swoją tonację np. G. Stopa na G gra głównie na X1 częstotliwościach (możesz to sprawdzić VST np. Gtune) Bass też ma swoje główne częstotliwości (Sprawdzanie częstotliwości to różne analizatory, a tego pełno w necie), więc musisz zrobić tak by główne częstotliwości na których gra kick podbić na Nim a na bassie lekko ściąć i odwrotnie zrobić to samo z bassem. To tak w skrócie. Na youtube jest jeden potężny tutorial na temat House'u na 100%, tam ten wątek jest dokładnie przedstawiony i nie tylko. Zajrzyj tam. Dodam jeszcze, że jeżeli bassline melodii zaczyna się na F, to stopa powinna być dostrojona do tego czyli grać też na F.


RE: Brisk Bullet - Dr. Sax - Xorbolanid - 12.03.2016

Nie zauważyłem że przedstawiłeś się wczoraj. Zaobserwowałem jednak wysyp postów od ciebie w krótkich odstępach czasu. Dlatego się zaniepokoiłem. Ja też chętnie zobaczę jak sobie dasz radę tu (ps. sam tak miałem jak ty). Mam nadzieje że coś się z tego forum wyniesiesz.


RE: Brisk Bullet - Dr. Sax - Brisk Bullet - 12.03.2016

Dziekuje wszystkim za opinie. (nawet naszemu nerwowemu moderatorowi<hehe>) Naprawde to co tu stworzyliscie jest na wage zlota.
I nawet kiedy moja ocena spada najnizej jak to mozliwe, to i tak jestem zadowolony, bo wiem ze dostalem kopa do przejscia na wyzszy level, co samotnie jest bardzo ciezkie do osiagniecia. (przynajmniej dla mnie)
Z samych kursow nienauczysz sie wszystkiego. Do tego potrzeba swierzego spojrzenia innego producenta.

Odkad obserwowalem to forum jako duch, a to jest jakies 2 miesiace, to nigdy nienauczylem sie tyle co w 1 dzien odkad wystawilem swoj nr. i dostalem po dupie...

Znalazlem tutaj przed chwila mapke EQ na ktorej wyszczegolnione sa wszystkie tabele czestotliwosci. Teraz rozumiem o co chodzilo z subem. Od 20hz do 60 jest jego miejsce, a od 60 do okolo 250 jest miejsce na bass. Wreszcie bede wiedzial jak pozbyc sie kartonowego brzmienia i dodac ''Punch''

Tego bylo mi trzeba:D

PS. Xorbolanid wysyp postow, dlatego ze chcialem pokazac, ze moge byc czescia tego ''projektu'' Razem damy rade;)


RE: Brisk Bullet - Dr. Sax - Xorbolanid - 12.03.2016

(12.03.2016, 15:17)Brisk Bullet napisał(a): Dziekuje wszystkim za opinie. (nawet naszemu nerwowemu moderatorowi<hehe>) Naprawde to co tu stworzyliscie jest na wage zlota.
I nawet kiedy moja ocena spada najnizej jak to mozliwe, to i tak jestem zadowolony, bo wiem ze dostalem kopa do przejscia na wyzszy level, co samotnie jest bardzo ciezkie do osiagniecia. (przynajmniej dla mnie)
Z samych kursow nienauczysz sie wszystkiego. Do tego potrzeba swierzego spojrzenia innego producenta.

Odkad obserwowalem to forum jako duch, a to jest jakies 2 miesiace, to nigdy nienauczylem sie tyle co w 1 dzien odkad wystawilem swoj nr. i dostalem po dupie...

Znalazlem tutaj przed chwila mapke EQ na ktorej wyszczegolnione sa wszystkie tabele czestotliwosci. Teraz rozumiem o co chodzilo z subem. Od 20hz do 60 jest jego miejsce, a od 60 do okolo 250 jest miejsce na bass. Wreszcie bede wiedzial jak pozbyc sie kartonowego brzmienia i dodac ''Punch''

Tego bylo mi trzeba:D

PS. Xorbolanid wysyp postow, dlatego ze chcialem pokazac, ze moge byc czescia tego ''projektu'' Razem damy rade;)

To beze mnie. Nie nadaje się do wspolpracy. /offtop


RE: Brisk Bullet - Dr. Sax - Zirds - 12.03.2016

House w klasycznym stylu. Ładny miks, wszystko czysto hula. Niektóre elementy trochę denerwują, takie jak np ten nie całkiem dobrze brzmiący "Organ Bass". Lead czy co to jest też brzmi bardzo "wieśniacko" i bardziej pasuje do remizowych przytupajek niż do takiego House'u. Reszta OK.

3/5


RE: Brisk Bullet - Dr. Sax - abyssMB - 13.03.2016

MI sie podoba bo lubię takie czyste miksy. Bardzo oryginalny wałek i fajnie zaaranzowany, nóżka sama tupie, 4/5.


RE: Brisk Bullet - Dr. Sax - Brisk Bullet - 13.03.2016

Bardzo dziekuje za wsparcie, ale ta wersja to jeszcze nic w porownaniu do tego co ogarnalem po waszych opiniach, ktore wzialem sobie do serca.
Dzisiaj spedzilem kolejne 6h. Sadze, ze niebyl to zmarnowany czas, bo ogarnalem lepszy aranz + dodatkowe staby oraz 30 sec dlugosci utworu.
Zapomnij o tym co teraz sluchales, bo tutaj popelnilem najwiekszy z bledow producenta, czyli bass ustawiony na miejscu gdzie powinien byc sub. Moj odsluch niestety troche oszukuje.
Nieslychac w nim jak stopa walczy z basem o miejsce (marze o glosnikach Adam A7X)

Jeszcze troche nad nim posiedze, ba sadze ze pomysl byl trafiony, a kiedy poczuje ze melodia jest dobra to zminiam mix w kolko i nigdy porzucam projektow. Czasem zamiast zaczynac cos od nowa, przeszukuje swoja biblioteke.

Mysle , ze wrzuce update do maksymalnie do srody...


RE: Brisk Bullet - Dr. Sax - Shabboo Harper - 14.03.2016

Cytat:Jeszcze troche nad nim posiedze, ba sadze ze pomysl byl trafiony...

Zdecydowanie tak...
Jeśli pozwolisz do powyższych uwag dorzucę moje "trzy grosze": początek (do 1:15) brzmi ogromnie ascetycznie - elektronicznie i przewlekle w trochę uciążliwym Uplifterze. W 1:24-1:27 słyszę minimalne "wybicie z rytmu" Hi Hat'ów; potem też (niestety) nieszczególnie brzmią. Całość w swym natężeniu jest chwytliwa. Energetyczna, różnorodna w swej treści (Breakdown, Drop; fx'y dziarskie, także wokalne; Pad'y, Synth'y, Sax...); jednakże, w moim odczuciu, brak w Twym temacie soczystego podkreślenia wszystkich dźwięków przy wyważeniu częstotliwości tychże. Pokusiłabym się o pewną miękkość, większą finezję w kolejnych "przejściach" a mniejszą powtarzalność. Niektóre barwy zbyt donośne. Tyle... Good luck. <thumbsup>

PS. Tomku, witaj w MP.


RE: Brisk Bullet - Dr. Sax - Revnotes - 14.03.2016

Jeśli miało byś surowo i minimalistycznie to zabierz te pogłosy. Paskudzą w miksie i całość staje się mega ospała, więc nijak to nie pasuje do gościa, który w kółko powtarza "dance". Natomiast pomysł coś tam w sobie ma, trudno mi ocenić zupełnie obiektywnie, bo nie są to zupełnie moje klimaty.

3/5


RE: Brisk Bullet - Dr. Sax - Brisk Bullet - 21.03.2016

Witam ponownie. :)

Dopoki moj utwor gosci jeszcze na pierwszej stronie forum to pozwolilem sobie zaprezentowac nowy edit. Myslalem, ze poprawie go wczesniej, lecz niestety potrzeba bylo wiecej czasu. Macie tu takze stara wersje dla porownania.

Niechce za bardzo sie tutaj rozpisywac na temat co i jak robilem, bo duzo tego zreszta sami uslyszcie.W kazdym razie oto najnowsza wersja.^^




RE: Brisk Bullet - Dr. Sax - augenous - 26.03.2016

Utwór swoją aranżacją jest bardzo osobliwy. Patrząc po twoim kanale na soundcloudzie wydaje mi się, że inspirujesz się labelem Hexagon i twórczością Don Diablo - też go bardzo lubię i jego styl. :) Co do tego utworu - jest zbyt monotonny, dropy zbyt długie. Kick uderza ciągle i miarowo - więcej jakichś przerw gdzie go nie ma i jakże przydatne break'i - dodają ciekawego smaczku do dalszego słuchania. ^^ Tutaj jest trochę ascetycznie. Popracuj trochę nad FX'ami, które by dodawały charakteru w tle. Wiem, tutaj też masz takie cudeńka. Powodzenia z dalszymi produkcjami! Ode mnie trójeczka :P