MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ID - Disharmony - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ID - Disharmony (/temat-id-disharmony)



ID - Disharmony - nullname - 14.03.2016

Hejka! <bubu>

Oto track(priv): https://soundcloud.com/ronnfrean/grooves-13/s-gYs0R

jak zwykle - porządny, energiczny electro hałs.


Przy okazji - drodzy administratorzy: Wszelkie moje tematy z trackami mogą zostać zamknięte/wywalone. Kochane SC zablokowało mi konto z powodu własnego utworu. <hehe>

Miłego!


RE: ID - Disharmony - Revnotes - 14.03.2016

Odkąd pamiętam skarżyłem się na masakrujące uszy wysokie częstotliwości, więc tym razem chciałem Cię pochwalić, bo góra jest w porządku. Z jednej strony jest tak jak zapowiadałeś, ale z drugiej miałem nieodparte wrażenie, że za chwilę wejdzie jakiś główny motyw, coś jeszcze większego. Słychać, że jesteś kreatywny, ale mimo wszystko gdzieś z tyłu głowy wciąż mam tę myśl, że czegoś tutaj brakuje, że coś jest nie tak. Na zakończenie dodam, że bardzo podoba mi się klimat w breakach, chociaż uważam, że w pierwszym vocal choopy są zbędne, a przynajmniej w takiej formie.


RE: ID - Disharmony - DavidTot - 14.03.2016

Fajne, oryginalne, widać, że to czujesz. Mam trochę wrażenie jakbyś wzorował się na SHM, ale to nic złego. Zgodzę się z przedmówcą, czegoś mi brakuje, i to czegoś w dropie ale to już kwestia kompozycji i twojego spojrzenia na cały utwór, miks w miarę. Jest git ogólnie :)


RE: ID - Disharmony - nullname - 14.03.2016

To skoro już... tak no... To poprawiłem utwór i wstawiłem link na nowo. Nic wielce nie zmieniłem poza 2 dźwiękami i większą ilością reverbu(miks stał się mniej pusty).

Dzięki za opinie :)

@DavidTot SHM swoją drogą, bardziej wzoruje się na Dannic'u - w sumie... można wywnioskować iż on zaczerpnął styl od SHM ;D


RE: ID - Disharmony - DavidTot - 15.03.2016

(14.03.2016, 23:15)nullname napisał(a): To skoro już... tak no... To poprawiłem utwór i wstawiłem link na nowo. Nic wielce nie zmieniłem poza 2 dźwiękami i większą ilością reverbu(miks stał się mniej pusty).

Dzięki za opinie :)

@DavidTot SHM swoją drogą, bardziej wzoruje się na Dannic'u - w sumie... można wywnioskować iż on zaczerpnął styl od SHM ;D

Ja też się wzoruję na kilku moich ulubionych artystach na raz, ale staram się stworzyć swój unikalny, niepowtarzalny styl i przy okazji połączyć to z ich stylem :) Zanim tego nie osiągnę to raczej nie będę wypuszczał swoich produkcji.

Brzmi to bardzo podobnie do Dannica i SHM głównie przez ten preset charakterystyczny dla nich :)


RE: ID - Disharmony - Fly - 15.03.2016

Energia jest, co u mnie ma duże znaczenie :D

Melodie jak i cały aranż poprawne,ale nic ponad to. Można przesłuchać raz,dwa,ale na więcej jednak trochę brakuje. Dodałbym również dołu,ale tylko odrobinę ;)

Myślę że takie mocne 4/5,bo na 5 jednak trochę zabrakło ;D


RE: ID - Disharmony - Wizzardius - 15.03.2016

Ja tam Twoje produkcje nullname/MAYFIRE (nie wiem jak sie do Ciebie zwracać ;d) bardzo ale to bardzo lubie. Masz swój styl i któryś raz już to udowodniłeś. Daje 5.


RE: ID - Disharmony - D-evolve - 17.03.2016

Ma "to coś"... podoba mi się te narastające tempo, zmieszany wokal, kick idealnie dopasowany wszystko świetne! jedyne do czego moge się przyczepić jest to, że utworów podobne do twojego jest całe mase. świetna produkcja, wykonałeś kawał roboty, ale nie zdobędziesz słuchaczy robiąc coś czego jest całe mase, wydaje mi się że wykorzystałeś znajome wątki z różnych tracków EDM, tak czy siak leci 5/5 dobra robota :)


RE: ID - Disharmony - Deonite - 18.03.2016

Jakby ze stajni Spinnin'. Intro jest w porządku, budujące, tworzące napięcie. Tylko tak w okolicy 0:45 ten lead w dropie jest poprostu taki... za głośny. I średnio podoba mi się jego barwa. Ale linia melodyczna dropa podkreśla pewną istotę "disharmony". Break jest ciekawy, zastosowanie vocalu jako melodi to już zjawisko zbyt powszechne. Ja daję czwóreczkę :)


RE: ID - Disharmony - Brisk Bullet - 19.03.2016

Fajny poczatek. Potem refren, ale dlaczego niewrzuciles czasem filltra dolnopasmowego albo gorno na glowny lead? Mogloby wiecej ''smaku'' uzyskac... Moze wiecej chorusa na glowny lead.
Drop: Przedluzyc jakims delayem.

Na 1;49 drugi drop (mini) ktory powinien byc tym pierwszym, a potem zpitchowany wokal.
Od 2:04 z perkusja moze wchodzic vox lancuchu tonacyjnym w gore lub w dol.
Utwor mozna skrocic do 3min. Po co ci powtorka refrenu od 3:05 skoro mozna polaczyc zakonczenie z tym bridge na 2:50? To bylo bez sensu.

Muza na poziomie tylko aranzacja slaba, a technicznie niebede sie wypowiadal, bo w nocy to na sluchawkach raczej... 3


RE: ID - Disharmony - Drumaholic - 19.03.2016

Ten główny lead jest zdecydowanie za głośny, jak wszedł w 0:45 to aż przyciszyłem :P Za mocno się wybija i zabija dynamikę. Rozważ też zdjęcie mu trochę góry, bo imo za bardzo jazgocze. Do reszty nie ma co się czepiać, jest ok i słychać, że masz doświadczenie.


RE: ID - Disharmony - Z3KE - 19.03.2016

Intro jest niczego sobie, całkiem w porządku. Buildup moim zdaniem powinien być bardziej energiczny żeby przejście do motywu głównego było bardziej płynne. Drop jest solidny choć nie do końca pasuje momentami ten saw lead w tle - zmienił bym tam progresję. Vocal chops jest słaby w chwili obecnej - spróbuj o oktawę wyżej lub po prostu zmień go na inny. Break jest ok. Ogólnie całkiem solidnie choć jeżeli doszlifujesz te elementy o których wspomniałem będzie jeszcze lepiej :) Pozytywnie ;)


RE: ID - Disharmony - In-Tegral - 22.03.2016

Lead za głośno, progresja nijaka, melodia nie buja, jest ok ale nie ma tego czegoś. W breaku bym cos jeszcze dodał. 4/5


RE: ID - Disharmony - Shabboo Harper - 8.04.2016

Nullname/Ronn Frean, jakże adekwatny tytuł... ;). Oferujesz kolaż przeróżnych barw w swej palecie. Multum "się dzieje" (Sound Design bdb) lecz... bez tzw. "wow". Nie podoba mi się niewyraźnie "podkreślone" piano; gdzieś jest... przyćmione, "przykryte" "wachlarzem agresywniejszych dźwięków". Kick/Clap'y/Synth'y/Fx'y absolutnie w zgodzie z gatunkiem choć w standardowym brzmieniu. "Wokal" frymuśny, według mnie, niepotrzebny. Aranż raczej powtarzalny. Technicznie okey. ^^ Keep goin'.