MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRANCE Damis - Misty Evestar (+1) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TRANCE Damis - Misty Evestar (+1) (/temat-trance-damis-misty-evestar-1)



Damis - Misty Evestar (+1) - Castiel - 17.03.2016

Ostanio mam dużo pomysłów jeżeli chodzi o projekty i po krótkim czasie prezentuje wam nowy projekt co prawda utwór Arisen miałem wcześniej przygotowany ale nie chce spamić za bardzo :P Mam nadzieję,że się spodobają oba utwory :)




utwór nr 2:


RE: Damis-Misty Evestar +1 - Xorbolanid - 17.03.2016

Mi się podoba, takie oldschool-owe. w drugim za duzy sidechain.


RE: Damis - Misty Evestar (+1) - OProject - 17.03.2016

Dobre, akurat na sen sie nadaje xd ja bym jebna na chaotyczne przeszkadzajki delay xd

Bassu chyba trochu brakuje, mozna by go pogłosić :P
Miks, aranzacja, dzwieki spoko, nie wiem co sie czepiac xd


RE: Damis - Misty Evestar (+1) - DavidTot - 18.03.2016

Super klimat, nie jestem fanem trance, ale to mi się spodobało :) Zwłaszcza Misty Arisen :D


RE: Damis - Misty Evestar (+1) - tobik1980 - 19.03.2016

Klimatycznie:)


RE: Damis - Misty Evestar (+1) - mattether - 20.03.2016

no no konkrety!


RE: Damis - Misty Evestar (+1) - L.G. - 22.03.2016

IMO v.2 lepsze, daj więcej mocy na bass, bo gdzieś znika w pozostałych dźwiękach.


RE: Damis - Misty Evestar (+1) - musiclabs - 25.03.2016

Ciekawy utwor. Moim zdaniem troche stopa za mocno wali ale moje glosniki sa dosc slabe wiec moze to one tak przekłamuja. Jest jakas tajemniczosc w tym kawałku co jest jego najwieksza zaleta :)


RE: Damis - Misty Evestar (+1) - Rafau - 26.03.2016

1. roll taki trochę rozmyty się wydaje, popracuj trochę nad eq. poczatek brzmi sympatycznie, oldschoolowo. Progresja melodii momentami jakoś mi nie podchodzi można by ją ciut inaczej poprowadzić. czasami te fx'y wchodzą trochę z czapy. poświęć trochę więcej czasu na przejścia. loopy grają po środku, daj je na boki i może spróbuj trochę sidechain zarzucić, nabierze to dynamiki wszystko. generalnie jest klimat, kilka rzeczy można poprawić.

3/5

2. z początku wydaje się brzmieć trochę lepiej niż jedynka. problem z basem ten sam co w 1. przejścia gdzie wyciszasz wszystkie ślady, prócz chociażby clapa nie przemawiają do mnie. ten sub to podbij na prawdę z 4-6 dB; będzie lepiej. Klimat podobny do 1. Fajny tajemniczy. Dźwięki też ciekawe, ładnie zgrywają się w całość.

4/5

Za całość 4/5.

Cheers mate


RE: Damis - Misty Evestar (+1) - Shabboo Harper - 15.04.2016

Hey Castiel,
"Misty Evestar"
"-": "garść" gęstych dźwięków bez "góry", przez co jest krztynę "duszno". Breakdown osobliwy; trochę nieznośny. Synth'y (Pluck'i) przedziwnie panoramowalne; poprzez takowy rozkład tonów w stereo całość brzmi dość chaotycznie. Shaker "kaleczy " temat wybiciem z rytmu; podobnie jak pewien "stuk" (od 2:35; przeważa w L kanale). Częstotliwości nie do końca "ujarzmione"...
"+": Kick o barwie i natężeniu obok przewodniej melodii (świetny Pad; ocarina?) kreuje nader wyrafinowaną nutę; quasi odległą sekretność, "stoicyzm"; a jednocześnie "niecierpliwość" (Beat). :)

"MistyAristen"
"-": nie do końca przekonujący aranż; wszystko zbyt raptownie "ujawnione". Takowa "nerwowość"/"porywczość" szczególnie mocno "dostrzegalna" jest w Drop'ie/Break'u (tenże jest pospolity; bez większego pomyślunku); 0:35/1:46 kiepskie przejście; od 0:44 ponownie coś "puka" (Cobwell?). Dominuje w P kanale. Outro... <hmm> Utwór potrzebuje "wyciągnięcia" w EQ. Odnoszę też wrażenie, iż balans głośności nie jest odpowiednio wyważony.
"+": potencjał. Przy dopieszczeniu tła przez Sidechain, w połączeniu z Kick'iem tak by całość przyjemnie "pulsowała"; przy stopniowaniu melodii (jakimś "odcięciem niskich"); przy upiększeniu track'u klimatycznymi fx'ami możesz stworzyć przekonujący Trance.
Tak czuję... ^^


RE: Damis - Misty Evestar (+1) - Abigail Noises - 16.04.2016

Najbardziej mi przeszkadzają niedopracowane przejścia i hi-hat/shaker zbyt głośny jak na trance – dodatkowo hi-hat/shaker wybrzmiewa ciągle na lewo...dziwne to jest i wsłuchując się w melo ten wydźwięk na lewo brudzi miks. Stopa taka chyba nie transowa – za bardzo dudni ale to kwestia gustu. Melodia fajna, bardzo dobre tło, klimatyczne nastrojowe pady. Brakuje trochę ''powietrza'' w miksie i separacji – dość duże zamulenie. Aranżacyjnie zbyt dużo chaosu.

W drugim tracku aranż lepiej poukładany. Ten urywany pad jako tło to chyba nie sidechain – on po prostu jest tak zagrany (chyba że się mylę) – w każdym razie podoba mi się to. Technicznie także bym rozjaśnił całość w EQ.

4/5