MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
UPLIFTING KBK - Endless Road - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: UPLIFTING KBK - Endless Road (/temat-uplifting-kbk-endless-road)



KBK - Endless Road - KBK - 20.03.2016

KBK - Endless road




Nad tym kawałkiem siedziałem najdłużej ze wszystkich...
Oczywiście wszystko robione samemu, brałem do serca wszystkie uwagi dot. moich produkcji, mam nadzieję, że trochę się poprawiłem ;)
Zapraszam do odsłuchu i komentarzy :)


RE: KBK - Endless road - In-Tegral - 20.03.2016

Z tego miejsca chciałbym pozdrowić Mamę, Dziewczynę, Psa, którego nie mam ale będę mieć i całą rodzinę Foortica.

Znów słyszę progres więc wystarczy tylko, że to utrzymasz i wytrzymasz próbę czasu i lada dzień będziesz śmigał w produkcji niczym Herman w sklepie w dziale alkoholi (Pozdro Czołgu :E, No offence)

Wszystkie błędy Ci wypisałem na PW, większość poprawiłeś. Pod względem technicznym najlepszy Twój track - Dam Ci 4, żeby Cie zmotywować do tej 5tki :D.


RE: KBK - Endless road - D-evolve - 20.03.2016

świetna melodia, podoba mi się połączenie kilka leadów (pianina i tego drugiego trance-podobnego leadu) melodia jest chwytająca i o to chodzi ^^ ale kick mnie nieco irytuje, wydaje się mega "płaski"??? nie wiem jak to nazwać... wydaje się być surowy, nie pasujący do tego tracku. ale tak czy siak daje 5/5 bo jak sam twierdzisz spędziłeś nad tym kawałkiem sporo czasu :D


RE: KBK - Endless road - Zirds - 20.03.2016

(20.03.2016, 21:29)D-evolve napisał(a): świetna melodia, podoba mi się połączenie kilka leadów (pianina i tego drugiego trance-podobnego leadu) melodia jest chwytająca i o to chodzi ^^ ale kick mnie nieco irytuje, wydaje się mega "płaski"??? nie wiem jak to nazwać... wydaje się być surowy, nie pasujący do tego tracku. ale tak czy siak daje 5/5 bo jak sam twierdzisz spędziłeś nad tym kawałkiem sporo czasu :D

Inaczej byś mówił gdybyś cały utwór zrobił na syntezatorze, a nie w DAW przy pomocy dziesiątek pirackich wtyczek.

KBK, znasz moją opinię na temat Twojego utworu. Good Work!

5/5


RE: KBK - Endless road - JVCKØB - 21.03.2016

Podbijam. Te dwa leady bardzo fajnie dobrane. Siedzi mi to. Ładna kompozycja z tego wyszła, zasłużona piąteczka. Tyle ode mnie.


RE: KBK - Endless road - L.G. - 22.03.2016

Również zgodzę się z tym, że piątka się należy jak nic. I w pełni zgadzam się z Zirds'em.
Pzdr.


RE: KBK - Endless road - Foortic - 23.03.2016

Dobra produkcja chociaż "Night" jakoś mi się bardziej spodobało (sam nie wiem czemu) xD
W tej głównej części to nie wiedziałem czy to pianino gra jako główny motyw czy lead... xD
Ale mimo wszystko podobało mi się to z tego względu że pianino było ładnie rozstawione po bokach a lead uzupełniał środek. To nadało fajnego efektu i Ci miksu nie zamuliło xD
No cóż.. Ogólnie jak wspominałem "Night" spodobało mi się bardziej ale i ten kawałek jest niczego sobie... Ładnie zaaranżowany :)
Mix... Coraz lepiej, widać Twoje starania xD
Mi się podoba 4/5


RE: KBK - Endless road - OProject - 23.03.2016

Kick jednak wymaga jakiegoś odpicowania: możesz dodać: reverb/distortion/exciter albo i jakis inny layer, bo brzmi trochę prosto, moze ma troche krotki ogon... po prostu weź i go urozmaić troszkę :P
Brakuje chyba nieco dołu, w kicku i basie.
Pianinko jest trochu zamulone, więc musisz mu lekko podbić wysokich 6-12 kHz.
Hatsy sciszałbym xd
Tyle do miksu :P
Barwy są bardzo dobre tak jak i melodie, jednak nad ogólną aranżacją mógłbyś popracować:
Intro za krótkie, trance zazwyczaj trwa 6-8 min wiec intra są dłuższe, i ogólnie ja bym rozwinął ten kawałek ;)
Jak to u ciebie aranżacja i dzwieki dobre, ale brakuje koncowego dopracowania i trochę miksu ;)
4/5 bo dałbyś radę lepiej ;)


RE: KBK - Endless road - Recoil83 - 23.03.2016

Witam, jeśli zrobiłeś to na tym Rolandzie ze zdjęcia to szacunek, nie wiedziałem że ma takie możliwości, ode mnie 5.


RE: KBK - Endless road - KBK - 23.03.2016

Dziękuję wszystkim za konstruktywne komentarze i odsłuch :) Jak zwykle, dzięki Waszym poradom będę starał się, aby moje kolejne tracki były coraz lepsze.


(23.03.2016, 15:55)Recoil83 napisał(a): Witam, jeśli zrobiłeś to na tym Rolandzie ze zdjęcia to szacunek, nie wiedziałem że ma takie możliwości, ode mnie 5.

Wszystko robione Na Rolandzie, utwór poza poddaniem mastera limiterem w Audacity nie widział nawet komputera :) Planuję przesiąść się do DAW, ale skoro można robić to na sprzęcie dużo łatwiej i szybciej, to po co... :)

Co prawda są ograniczenia jeśli chodzi o ilość procesorów efektów czy multitimbral, ale jeśli mi czegoś brakuje to najpierw to sampluję wewnątrz instrumentu a potem podpinam jako audiotrack... jeśłi się chce, to wszystko można zrobić i tylko wyobraźnia może nas ograniczać ;)

P.S. Dopracowałem trochę FX-y i poprawiłem brzmienie stopy ;)




RE: KBK - Endless road - musiclabs - 25.03.2016

Klimat całkiem przyjemny, nie podobaja mi sie brzmienia niektore za bardzo ts 404 chociaz mozesz to na czyms innym krecic ;) Pianinko natomiast bardzo ladne. Jak synthy wchodza to sie robie przyjemnie. Ogolnie mowiac klimat jest ale wydaje sie mi ze mozna jeszcze sporo dopiescic Twoj utwor. Pozdrawiam


RE: KBK - Endless road - Rafau - 26.03.2016

Zależy chłopaku co chcesz robić i czy chcesz wydawać. Jeżeli nie i jest to tylko pasja, to nie widzę sensu. jeżeli coś gdzieś chciałbyś puścić to raczej nie przejdzie. Nie sądzę, że kogoś wzruszy serce, że robione na Rolandzie. Na forumowe potrzeby wystarczy, będzie poklask, bo nikt tak nie robi tutaj, ale żeby w świat to już nie bardzo.

Całość fajnie się komponuje. Melodia przyjemna. Czuć nawiązanie do starszych numerów. Nie podoba mi się, że, piano gra w dropie w takiej formie. Wybija się ponad mix. Powinieneś tam jakieś plucki ładne wrzucić. Jako, że robione na hardware to masz 5.