MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HIP HOP $ad loaner - wars like mars (prod. JVCKØB.) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HIP HOP $ad loaner - wars like mars (prod. JVCKØB.) (/temat-hip-hop-ad-loaner-wars-like-mars-prod-jvck%C3%B8b)

Strony: 1 2


$ad loaner - wars like mars (prod. JVCKØB.) - JVCKØB - 21.03.2016

Idąc poradą, że niektóre tracki nawet mogą nadać się na instrumental udało mi się nawiązać współpracę z $ad loaner'em. Standardowo WSZYSTKIE rady i opinie bardzo mile widziane.




RE: $ad loaner - wars like mars (prod. JVCKØB.) - Zirds - 21.03.2016

Utwór oprócz wokalu nic nie wnosi. Jakieś tam dźwięki, które nagrałby 3 latek na klawiaturce Casio.


RE: $ad loaner - wars like mars (prod. JVCKØB.) - eyecontact - 21.03.2016

Naprawdę śmieszne jest to co niektóre osoby piszą na tym forum.Wiem że razem z JVCKØB się dobrze znamy i jesteśmy jeszcze nie ograni itd, ale właśnie komentarze takie jak kolega prezentuje powyżej są na najniższym poziomie <hehe>, powiedz co on wprowadza powinieneś mu raczej doradzić co powinien zrobić lepiej.Nawet nie wiem jak niektóre osoby tworzące zupełnie coś innego mogą komentować ten rodzaj muzyki, posłuchajcie sobie projektu SOHO PALACE i wtedy zobaczycie że pod tą muzyka da się bawić i da się jej słuchać, bo to mija się z celem osoba która nie ma wgl styczności z danym gatunkiem muzycznym wypowiada się na dany temat, dlaczego osoba robiąca trap nie wypowie się pod tym kawałkiem tylko osoba robiąca truskul wypowiada się pod właśnie takimi kawałkami już nie wspomnę o osobach robiących TRANCE w ejay'u <hehe><hehe><hehe> - naprawdę śmieszne
Ps.Forum jak każde inne chciałem się czegoś nauczyć ale nie ma czego


RE: $ad loaner - wars like mars (prod. JVCKØB.) - Zirds - 21.03.2016

Technicznie jest dobrze, czysty miks, brzmienie i barwy dźwięków. Piłem bardziej do prostoty takiej muzyki, niż do samego utworu.
Nie słucham Trapu, ale to nie znaczy, że go nie znam. Czy facet słuchający disco polo nie ma prawa odzywać się na temat metalu? Ogarnij się synek, bo w muzyce siedzę dłużej niż Ty żyjesz ;)

Nie ograniczaj się tylko do Trapu. Chłoń wszystko z tego forum. A jeżeli masz pretensje do ludzi bo nie odpowiadają, nie oceniają, nie komentują Twoich/Waszych utworów to tylko i wyłącznie Twoja wina. Ząb za ząb, oko za oko. Rusz dupę w troki i wybierz się na przechadzkę po forum. Przesłuchaj parę utworów z działu Elektronika, House, DnB.. Napisz sensowny komentarz, to co Ci leży na sercu, oceń... W zamian dostaniesz to czego tak bardzo chcesz: Wiedzę od innych, dobre słowo, komentarz, ocenę - wtedy nie będziesz miał takich problemów jak napisałeś w Post Scriptum (Ps.Forum jak każde inne chciałem się czegoś nauczyć ale nie ma czego).


Forum - dlaczego nikt nie odpowiada w moim temacie?


RE: $ad loaner - wars like mars (prod. JVCKØB.) - M.Barczyk - 21.03.2016

Nie ma sensu moim zdaniem powoływać się na SOHO Palace bo jest jeszcze zbyt duża różnica poziomów żeby porównywać w ogóle takie początkujące produkcje do tego co oni robią (lubię ich ale jakimś mega wielkim fanem też nie jestem), jesli ja miałbym coś doradzić to jakiś bardziej przemyślany układ bębnów, żeby one były ustawione z sensem, próbki były pasujące do siebie, ogólnie dobre bębny to moim zdaniem takie,że jak odpalisz sobie samą perkę to ona już sama w sobie przynajmniej trochę buja, ciężko mi udzielić jakichś konkretnych porad bo nie nasuwa mi się na myśl,że dodanie jakiegoś elementu do tego kawałka sprawi,że będzie zajebisty, ale wydaje mi się,że z kanału tego gościa moglibyście się nauczyć wielu rzeczy i szybko zanotować progres, tutoriale tego typa są po angielsku ale wszystko co robi widać na ekranie więc nawet jak się nie kuma zbytnio to można sporo podłapać, bo jego filmiki wyglądają mniej więcej tak,że po prostu od podstaw robi wstępny szkielet bitu w danym klimacie, nawet jeśli samemu chce się robić inne rzeczy to warto obejrzeć jak najwięcej, można sporo patentów podłapać itd. https://www.youtube.com/user/busyworksbeats


RE: $ad loaner - wars like mars (prod. JVCKØB.) - eyecontact - 21.03.2016

Zirds - Nie chodzi o to żeby mój utwór miał 5 gwiazdek i nie wiadomo ile komentarzy, mam to gdzieś, dla mnie ważny jest 1 komentarz który jest w stu procentach trafny i dla tego jednego komentarza mam oceniać utwory typu: Dubstep,house na całym forum ? przecież to jest śmieszne wystarczy że ktoś kto słucha podobnej muzyki do tej mojej czuje podobny klimat to skomentuje i będzie się choć trochę na tym znać a na pewno się mu odwdzięczę jakimś dobrym komentarzem pod jego utworem. Co do rozszerzania swoich gustów muzycznych sądzę że dopiero gdy ogram się w jednym gatunku będę próbować z innymi." Czy facet słuchający disco polo nie ma prawa odzywać się na temat metalu? Ogarnij się synek, bo w muzyce siedzę dłużej niż Ty żyjesz Oczko" - Tak masz racje tylko jeśli się choć trochę zna i czuje ten klimat, a to że grasz dłużej niż ja żyje to bardzo fajnie ale średnio mnie to interesuje, pozwól że synek będą mi mówić rodzice nie ty
ps.Soho palace to był przykład


RE: $ad loaner - wars like mars (prod. JVCKØB.) - Zirds - 21.03.2016

Nie gram dłużej niż Ty żyjesz, ale siedzę w tym temacie dłużej niż Ty, ale widzę, że jesteś za dużym ignorantem, żeby patrzeć na pracę innych.


RE: $ad loaner - wars like mars (prod. JVCKØB.) - JVCKØB - 21.03.2016

Bardzo zależy mi na tym żeby tego typu spory nie były rozstrzygane w komentarzach pod tym kawałkiem. Proszę żebyście założyli sobie na przykład osobny wątek w temacie offtopic, albo przeniesienie się na wiadomości prywatne.
Odnośnie tego, że wokal nie wnosi nic, moje zdanie jest takie, że ze średniego bitu i średniego wokalu udało mi się zrobić dosyć ciekawy track. Oczywiście jak na pierwszy kawałek z wokalem.


RE: $ad loaner - wars like mars (prod. JVCKØB.) - DavidTot - 21.03.2016

Serio, poza wokalem to nic tutaj nie ma niestety..


RE: $ad loaner - wars like mars (prod. JVCKØB.) - RaNi/Works - 21.03.2016

Okej dobra spokoloko
Pozwólcie że teraz się wypowiem na temat UTWORU. (OT ALERT do was).

Umacniacie mnie w przekonaniu że to trap... i słuchając tego kawałka, umacniacie mnie że trap JEST NAPRAWDĘ DO BANI.
Ale do rzeczy: Mam własne zdanie niestety powyższego utworu nawet bym trapem nie nazwał.
Miks jest czysty... tak czysty że brzmi bardzo czysto (nie zrozum mnie źle... chodzi mi że brzmi bardzo źle).
Lead prosty jak konstrukcja cepa - może by pasowała do innego styl, czyli do innego gatunku, inaczej skonstruowanego utworu.
Aranżacja nawet nieszablonowa będzie plusik za to, ale wykonanie jest niestety denne. Jakiś synth, jakiś hat, jakiś kick, i jedziemy z randomem... sory tak to odczuwam po odsłuchaniu.

Wokal... albo... nie wiem... Nie wiem jak to nazwać... może "rozmowę ze słuchaczem"? Seryjnie - mało w tym polotu i emocji nie "podnosisz" głosu jakbyś normalnie z kimś gadał. A po za tym. Jest fuck, jest i motherfucker brakuje tylko sonofabitch i suckmydick czyli esencji hamerykańskiej nuty urbanistycznej.

Niestety. 3/5 to naprawdę naciągana ocena. Nic tutaj nie jest fajne. Bez urazy... utwór jest... po prostu denny.
Na twoim/waszym miejscu przestałbym też przyswojowo "lizać dupę" tym że nie znamy się na gatunku i będziemy oprawiać tak zwane "nie znam się ale się wypowiem" Większość ma tutaj styczność z trapem, większość go ogarnia i większość będzie wiedzieć jak trap powinien brzmieć.

Chcesz rad?
Podbij tempo, dodaj agresywniejszy, bardziej "ciagły" synth, zmień melodie na bardziej "energiczną/zadziorną" dal lepszy kick, więcej bassu, zmień aranż na bardziej jednostajny i rytmiczny, popraw miks i dynamikę utworu, trochę życia do wokalu, drzyj się do mikrofonu śpiewaj tak jakbyś się na kogoś za przeproszeniem wkurwił.....
w autorskiej kompresji: zmień wszystko. To może sprawić że twój utwór może brzmieć lepiej ale mimo tych rad wszystko zależy wyłącznie od ciebie jak to będzie brzmieć.


RE: $ad loaner - wars like mars (prod. JVCKØB.) - GY4 - 21.03.2016

Tez polecam tutoriale:)Sam staram sie cos tam obejrzec,jak jest chwila.Mozna sie wiele dowiedziec.Jesli chodzi o kawalek to brakuje mi tutaj tego groove'u wlasnie.Jest to bardzo wazne ,by kawalek cos tam bujal,bez wzgledu na gatunek.Sledze rozne gatunki,duzo rapu ze Stanow takze.Uwazam ze oni w tej grze sa pionierami, i tam tez nie ma czesto jakichs przekombinowanych ,jesli chodzi o budowe instrumentali.Czesto kilka dzwiekow,ktore jednak sa dobrze dobrane,i ten wlasnie "groove",w tworzeniu ktorego sa naprawde niezli:)Jak odpowiedni glos siadzie,nawet pod pozornie slaby bit,to mozna sie zdziwic.Wiec uwazam ze nacisk przede wszystkim na to w tym gatunku.W zadnym wypadku nie pouczam,bo sam sie caly czas ucze.A to co napisalem,kieruje tez do siebie hehe:)pozdroo


RE: $ad loaner - wars like mars (prod. JVCKØB.) - DavidTot - 21.03.2016

(21.03.2016, 16:20)GY4 napisał(a): Tez polecam tutoriale:)Sam staram sie cos tam obejrzec,jak jest chwila.Mozna sie wiele dowiedziec.Jesli chodzi o kawalek to brakuje mi tutaj tego groove'u wlasnie.Jest to bardzo wazne ,by kawalek cos tam bujal,bez wzgledu na gatunek.Sledze rozne gatunki,duzo rapu ze Stanow takze.Uwazam ze oni w tej grze sa pionierami, i tam tez nie ma czesto jakichs przekombinowanych ,jesli chodzi o budowe instrumentali.Czesto kilka dzwiekow,ktore jednak sa dobrze dobrane,i ten wlasnie "groove",w tworzeniu ktorego sa naprawde niezli:)Jak odpowiedni glos siadzie,nawet pod pozornie slaby bit,to mozna sie zdziwic.Wiec uwazam ze nacisk przede wszystkim na to w tym gatunku.W zadnym wypadku nie pouczam,bo sam sie caly czas ucze.A to co napisalem,kieruje tez do siebie hehe:)pozdroo

Mam wrażenie jakbyś cytował moje posty odnośnie groove'u Hahaha <haha><bubu>
Bo zdanie prawie słowo w słowo to samo.


RE: $ad loaner - wars like mars (prod. JVCKØB.) - GY4 - 21.03.2016

Zbieg okolicznosci:)Nie cytuje,a postu takiego nie znam:)

OT ALERT
RaNi/Works


RE: $ad loaner - wars like mars (prod. JVCKØB.) - DavidTot - 21.03.2016

Widać podobne artykuły czytaliśmy :D

OT ALERT
RaNi/Works


RE: $ad loaner - wars like mars (prod. JVCKØB.) - KBK - 21.03.2016

Dołoże swoje 3-grosze jako początkujący producent...
Subiektywnie kawałek mi nie leży, czyli oznacza, że gdybym go usłyszał w radio przełączyłbym stację. Niestety same dźwięki są tak proste, że szkoda słów, przypuszczam, że nie ograniczyłeś się nawet do zmiany podstawowych parametrów w syntezatorze...
Niestety nikt nie jest alfą i omegą dlatego dam ci radę, przesłuchaj dużo kawałków na tym forum, jeśli czujesz, że chcesz robić taką muzykę, to zacznij słuchać jak to robią inni, czytaj, ucz się, wchodź w szczegóły to doprowadzi Cię do sukcesu.
Gdy ktoś ci pisze, że jest źle a siedzi na tym forum trochę, to należy przyjąć tą krytykę. Mi też wiele osób wrzucało, że mam chujowy miks itp, ale większość tych uwag biorę do siebie, cały czas próbowałem przetrwać i wytrwale dążyć do poprawy swoich kawałków... i myślę, że idę dobrą drogą, więc Tobie radzę to samo.


RE: $ad loaner - wars like mars (prod. JVCKØB.) - Xorbolanid - 21.03.2016

Po pierwsze: Wokal do bani. Po pierwszej minucie mi się spać chciało. Może to powinno byc szybsze? Bo nie uwzględniając że kiepsko śpiewa czy co tam robi i fałszuje. Mało w nim dynamiki.
Po drugie: Perka - nie no.. co to ma być... Rani dobrze prawi. To nie jest trap. Serio. Robiłem kilka podejść wcześniej...
Haty... Takie podstawowe... Kick jedynie mi się podoba. Clapy są mdłe... Perkę oceniam ogólnie na -1/5

Nie wiem co to jest. Ale nie powinieneś się poddawać. Ja robiłem gorsze gnioty na początku.


RE: $ad loaner - wars like mars (prod. JVCKØB.) - Maciek - 21.03.2016

No to ode mnie tez kilka slow.
Generalnie najlepsze co tu jest to brzmienie... ale jak ma to nie brzmieć dobrze skoro ile dźwięków maksymalnie na raz gra w bardziej skomplikowanych momentach? dwa? trzeba by na prawdę anty-talentu aby tego nie ogarnąć.
Aranże to pominiemy, bo ich po prostu tu nie ma, podobnie jak pomysł, oryginalność, cokolwiek, co przykuje uwagę słuchacza - na prawdę jest to mierne. Nie ma mowy o harmonii, sensie i ogólnej wartości tego czegoś. Sukcesem będzie jeśli ktoś tego posłucha do końca, bo o drugim odpaleniu to nawet nie ma co marzyc. Oj ubogo


RE: $ad loaner - wars like mars (prod. JVCKØB.) - OProject - 21.03.2016

Nie no ale w Fucklogic mógłbyś to wydać serio ;)
Wokal słaby, gość sepleni.... usnąć można, jak dla mnie to jakby ktos wział wokal z hardcore i z tempa 180 zmniejszył do 100 xd
Melodia chyba fałszuje, albo jest tak słaba.
Przesłuchałem to 4 razy... <kulkawleb>
Generalnie to jest jakis... nieporozumienie, to jest kurwa dramat xd
Każdy moze komentowac, jak ktos sie zna na muzyce to potrafi rozróżnić co jest złego w miksie, masterze, aranżacji, melodii, rytmie, sounddesignie ;)
Akurat Rap i inne podobne style są mniej skomplikowane od house, trance a tym bardziej "elektorniki" i to jest fakt :P


RE: $ad loaner - wars like mars (prod. JVCKØB.) - In-Tegral - 21.03.2016

Można było spokojnie zrobić z tego coś z kopytem, wystarczyła by dobra perkusja z trapowym zacięciem
Sam wokal jest tragicznie zamulony a Ty go zamuliles jeszcze bardziej. Technicznie nie ma co oceniać, ale jak już lecisz minimalistycznie to wykaz się kreatywnoscia...
2/5


RE: $ad loaner - wars like mars (prod. JVCKØB.) - tks21 - 22.03.2016

Dobre by się wychilloutować :) 3 ode mnie :)