MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HARDSTYLE Untitled - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HARDSTYLE Untitled (/temat-hardstyle-untitled--17687)



Untitled - Foortic - 22.03.2016

Siemka. :D Coś ostatnio udało mi się wykręcić... Od razu przepraszam za Kick... dałem swojego a dopiero się uczę je wykręcać. xD
Pewnie niektórzy z was usłyszą podobieństwo do utworu "like your style" więc od razu powiem, że na początku miałem zamysł sobie poprostu taki malutki remake zrobić... :) Ale brzmiało to bardzo ubogo O_o więc zacząłem dogrywać inne dźwięki i w końcu dograłem jakieś melo które In-Tegral poprawił (za co mu dziękuję) bo w kilku miejscach było ciulowe... :D :D

Dobra mata i mówta co je nie tak <hehe> ;P xD


Miłego słuchania :)

Masz In-Tegral
https://instaud.io/lxG


RE: Untitled - piral - 22.03.2016

Masz coś na masterze, jakiś limiter? Bo a to snare raz gra ciszej raz głośniej, a to potem ride w głównej części.


RE: Untitled - Foortic - 22.03.2016

(22.03.2016, 12:01)piral napisał(a): Masz coś na masterze, jakiś limiter? Bo a to snare raz gra ciszej raz głośniej, a to potem ride w głównej części.

Mam limiter na masterze... Ale fakt faktem teraz posłuchałem i faktycznie Limiter tu nieźle ingeruje.
No chyba że to Kick wprowadza zamieszanie... ;)


RE: Untitled - DavidTot - 22.03.2016

(22.03.2016, 12:01)piral napisał(a): Masz coś na masterze, jakiś limiter? Bo a to snare raz gra ciszej raz głośniej, a to potem ride w głównej części.

Taka zmiana głośności dodaje ludzkiego charakteru do utworu, nie brzmi do końca mechanicznie wtedy


RE: Untitled - Knifeman - 22.03.2016

(22.03.2016, 12:25)DavidTot napisał(a):
(22.03.2016, 12:01)piral napisał(a): Masz coś na masterze, jakiś limiter? Bo a to snare raz gra ciszej raz głośniej, a to potem ride w głównej części.

Taka zmiana głośności dodaje ludzkiego charakteru do utworu, nie brzmi do końca mechanicznie wtedy

w tym przepadku jestem na 100% pewien że autor nie miał zamiaru wykoniania takiego zabiegu, ewidentnie brzmi jak skopany mix

lead bardzo ładna barwa lecz za głośno w stosunku do reszty, w kicku zupełnie brak panczu a i tail jest co najmniej dziwny, na plus panorama i przyjemny motyw

w zależności jak robiłeś mix to albo ogarnij poziomy albo popracuj nad kompresorem bo mam wrażanie ze go wrzuciłeś byle był


RE: Untitled - Foortic - 22.03.2016

(22.03.2016, 12:59)Knifeman napisał(a):
(22.03.2016, 12:25)DavidTot napisał(a):
(22.03.2016, 12:01)piral napisał(a): Masz coś na masterze, jakiś limiter? Bo a to snare raz gra ciszej raz głośniej, a to potem ride w głównej części.

Taka zmiana głośności dodaje ludzkiego charakteru do utworu, nie brzmi do końca mechanicznie wtedy

w tym przepadku jestem na 100% pewien że autor nie miał zamiaru wykoniania takiego zabiegu, ewidentnie brzmi jak skopany mix

lead bardzo ładna barwa lecz za głośno w stosunku do reszty, w kicku zupełnie brak panczu a i tail jest co najmniej dziwny, na plus panorama i przyjemny motyw

w zależności jak robiłeś mix to albo ogarnij poziomy albo popracuj nad kompresorem bo mam wrażanie ze go wrzuciłeś byle był

Masz rację. Nie miałem zamiaru uzyskać efektu przyciszania i podgłaśniania....
Poprostu skopalem mix z powodu słabego odsłuchu i małego doświadczenia tym bardziej że w hardzie dopiero zaczynam coś działać... A pozatym to wszystko było trochę na szybko...
Co do Kicka to nie będę dyskutować...
Albo zrobię nowego albo... Nie no zrobię nowego i koniec...
Jak mówiłem... In-Tegral poprawial motyw dlatego to brzmi... Jak to ująłeś "przyjemnie"


RE: Untitled - OProject - 22.03.2016

Melodia i synth jak z bigrooma, i to jeszcze takiego wesołego w sumie nic tylko podłożyć wokal od Blutonium Boya i zrobic teledysk xd
Dół syntha jak dla mnie brzmi dobrze, ale jako całość średnio mi sie podoba xd
Kick zamulony, srodka i gory to tam nie ma, zlewa sie sam ze sobą, ataku nie slychac xd mam wrazenie ze tam dales jakis hat do kicka xd
Po pierwsze to musisz posiedziec nad tym jeszcze bardzo długo, a jak dajesz demo to dobrze zeby kick w pewnym momencie gral sam zeby moznabylo ogarnac ;)


RE: Untitled - Foortic - 22.03.2016

(22.03.2016, 15:46)OProject napisał(a): Melodia i synth jak z bigrooma, i to jeszcze takiego wesołego w sumie nic tylko podłożyć wokal od Blutonium Boya i zrobic teledysk xd
Dół syntha jak dla mnie brzmi dobrze, ale jako całość średnio mi sie podoba xd
Kick zamulony, srodka i gory to tam nie ma, zlewa sie sam ze sobą, ataku nie slychac xd mam wrazenie ze tam dales jakis hat do kicka xd
Po pierwsze to musisz posiedziec nad tym jeszcze bardzo długo, a jak dajesz demo to dobrze zeby kick w pewnym momencie gral sam zeby moznabylo ogarnac ;)

Mówiłem... W kręcenie kicka dopiero zaczynam się bawić więc rozumiem wszystko... xD
Jak coś to później wrzucę sam kick... xD to będziesz mógł bardziej pohejtować xD


RE: Untitled - In-Tegral - 22.03.2016

Jakbys dal glowna warstwe leadu ciszej i na chordach scial troche srodka, wyciagnal kick mialoby to jako tako rece i nogi. Wazne ze melodia wciaga a to w hardzie najwazniejsze (przynajmniej dla przecietnego kowalskiego).


RE: Untitled - KBK - 22.03.2016

Synth grany dołem bardzo ładny. Kick pierdzi jak po grochówce. Melodia główna z tą barwą brzmi trochę jak gumisie, ale czy to źle? :) Myślę, że nie, wstawiłbym to pomiędzy Hands Up i Dance, kawałek całkiem całkiem jak na Twoje doświadczenie Fortic :) Z limiterem na masterze trzeba uważać, ja najpierw daję odpowiednia kompresję, a dopiero potem podcinam to limiterem, ale wszystk z wyczuciem, bo zbyt łapczywe użycie limitera bez uprzedniego poddania sumy kompresji może spieprzyć całość (przynajmniej ja tego doświadczałem...).

Ogólnie nie jest źle ;)


RE: Untitled - Foortic - 22.03.2016

(22.03.2016, 18:53)KBK napisał(a): Synth grany dołem bardzo ładny. Kick pierdzi jak po grochówce. Melodia główna z tą barwą brzmi trochę jak gumisie, ale czy to źle? :) Myślę, że nie, wstawiłbym to pomiędzy Hands Up i Dance, kawałek całkiem całkiem jak na Twoje doświadczenie Fortic :) Z limiterem na masterze trzeba uważać, ja najpierw daję odpowiednia kompresję, a dopiero potem podcinam to limiterem, ale wszystk z wyczuciem, bo zbyt łapczywe użycie limitera bez uprzedniego poddania sumy kompresji może spieprzyć całość (przynajmniej ja tego doświadczałem...).

Ogólnie nie jest źle ;)

Jak zdjalem limiter to jakoś zaczęło to lepiej brzmieć... Chyba xD
Ale wszystko by było lepsze gdyby nie moje słuchawki...


RE: Untitled - Recoil83 - 22.03.2016

Witam, melodia jest w porządku, ale kick trochę musisz dopracować.


RE: Untitled - Herman - 22.03.2016

Ten lead jest zdecydowanie za głosno, ale gdyby to co tu masz porzadnie zmiksowac to i kick dałby rade.


RE: Untitled - Zirds - 28.03.2016

Melodia całkiem spoko. Przynajmniej nie gra jak "kot za laserem na klawiaturze" ;) Stopa dudni za mocno, jest według mnie za długa co do prędkości/tempa utworu - nie ma kiedy odpocząć od niej. Samo brzmienie wątku prowadzącego (Lead) jest ładne i przejrzyste - pasuje całkiem do HSu, ale jak Nożu wspomniał, że jest za głośno co do reszty utworu.
Werbel, który gra w rollu jest jakiś za słaby brzmieniem względem clap'a grającego w poprzednich momentach.
Ogólnie aranżując taki i jakikolwiek inny utwór dawaj odpocząć słuchaczom od dużego nawału wysokich częstotliwośći. Lead ma rozbujać i grać w odpowiednich momentach - część wstępu, rozwinięcie, trochę w mostku i po dropie. Nie męcz ucha tą melodią na siłę - w zamian daj moc w basie.


RE: Untitled - Foortic - 28.03.2016

Siemanko :) poprawiłem tu co nieco, zrobiłem nowego kicka i dałem kawałeczek jak gra tylko z chordami. Przyciszyłem trochę lead i dałem lekki sidechain żeby lepiej go skleić ze stopą.
Jak myślicie jest troszke lepiej ?



Dla In-Tegrala xD
https://instaud.io/lU8#0:28.8

Miłego słuchania. xD Wszelka krytyka i porady mile widziane :D ^^


RE: Untitled - In-Tegral - 28.03.2016

Jest dużo lepiej ale wciąż za sucho jak na hardstyle. Za mało delaya i wciąż główna warstwa leadu za głośna w porównaniu do akordów w tle. Kick jest cienki ale ważne, że Twój - nie od razu Rzym zbudowano. Nie podoba mi sie koncówka bassline w drugiej części melodii, nie pasuje tam wgl.