MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HOUSE Brisk Bullet - Inside me - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HOUSE Brisk Bullet - Inside me (/temat-house-brisk-bullet-inside-me)



Brisk Bullet - Inside me - Brisk Bullet - 23.03.2016

Czesc.:)
Chcialbym przedstawic wam nowy utwor, ktory czeka na jakis sensowny wokal.
Zanim cos sie ogarnie, potrzebuje kilku rad na temat mixu itp.

Tak sie zdarza dosyc czesto, ze robie 2-3 utwory na raz. Jak jeden mi sie nudzi i niemam mial pomyslu, to wskakuje na drugi i tak na przemian...




RE: Brisk Bullet - Inside me - Z3KE - 24.03.2016

Melodia w motywie głównym - czyli w prawie całym utworze - jest trochę zbyt przekombinowania i nudna zarazem. Jest nazbyt monotonna. Zdecydowanie nad nią popracuj. Do tego piano brzmi zbyt sztucznie i płasko. Fajnie byłoby gdybyś nadał mu bardziej realnego, ciepłego brzmienia. Do tego melodia basu też jakoś nie współgra z melodią - lepiej gdyby bas był w tym samym rytmie co piano - brzmiałoby to zdecydowanie lepiej ponieważ teraz jest tam nazbyt duży chaos. Vocal chops też nie do końca przyjemny - momentami zbyt przekombinowany jak np od 3:48. Reszta wydaje się być w porządku :) Więc jeżeli postarasz się popracować nad tymi aspektami o których wspomniałem powinno być znacznie lepiej ;) A odnośnie miksu to jest całkiem w porządku choć tak jak wspominałem piano brzmi trochę plastikowo - jest zbyt przymulone (przydałoby się więcej transientu) i trochę gubi się przy całej reszcie.


RE: Brisk Bullet - Inside me - Brisk Bullet - 25.03.2016

Poprawilem, ale niedokonca jestem pewny co do piano, bo niewiem czy dobrze wyzwolilem jego ''cieplo''
Moze podasz jakies czestotliwosci?

Co do tego czy monotonne, to mysle ze wokal zakryje tak jak bylo to w ''Gecko'' lub ''Koala'' Olivera Heldensa.
Moge nawet rozplanowac, co i gdzie bedzie spiewane (w mojej wyobrazni);)
Jak chcesz to posluchaj...


RE: Brisk Bullet - Inside me - Z3KE - 25.03.2016

Troszkę lepiej jeżeli chodzi o piano. Ale co do reszty to trzymam się tego co napisałem wcześniej. Od 1:16 jest już zbyt chaotycznie jeżeli dodałbyś tam jeszcze wokal to na pewno nie zabrzmiałoby dobrze.


RE: Brisk Bullet - Inside me - Recoil83 - 25.03.2016

Witam, całość dobrze brzmi, ale nie podoba mi się moment 1:16 ten wysoki dźwięk, piano teraz brzmi dużo lepiej, wydaje mi się że trochę za dużo FXów.


RE: Brisk Bullet - Inside me - Kveon - 26.03.2016

Na początku nie podoba Mi się ten vocal na slide, dziwnie brzmi.
Pianino, brzmi jak z nexusa. Polecam darmową wtyczkę PianoOne, dobre pianinko jak na free.
Spróbuj podbić górę pianinie.
Słychać miejscami w kicku dziwny syk, nie pasuje to za bardzo.


RE: Brisk Bullet - Inside me - Brisk Bullet - 27.03.2016

Zajmie to jednak dluzej niz sie spodziewalem i dam temu kilka dni wiecej. Bass z melodia prze-experymentowalem tak mozna powiedziec bo takty gralem nierowno.
Z3KE masz racje z tym wokalem. Poprawiam.;)

Kveon: Pomylka. Piano nie jest z nexusa tylko z kontaktu, a zwie sie ''gentleman'' i tylko naturalne brzmienie jest lepsze od ''native instruments'':D
Syk to jest delikatny ogon, ktory specjalnie zamiescilem i czego nauczylem sie z ''Live Act'', aby mieszac wysoka stope z niska. Z kazda perkusja mozna tak robic. Fajnie, ze to uslyszales:)

Dziekuje


RE: Brisk Bullet - Inside me - Shabboo Harper - 28.03.2016

House a'la 90's. Urokliwy feeling drzemie w instrumentarium. Klasyczne piano, sax; Beat w różnorodnej wariacji (z nietrafionym tonem Hi Hat'ów); fx'y niekiepskie. Jednakże, w moim przekonaniu dźwięki potrzebują większej "pieszczoty”, choćby w EQ. Track ze staranniejszą separacją, dokładniejszą dynamiką (sporo jest do „podbicia” w przestrzeni) brzmiałby soczyściej; szczególnie iż użyte przez Ciebie Pad'y w tle sympatycznie, cichutko „nucą”, np. wzmocnienie owych plus Kick z porządnym Sidechain'em stworzyłoby smaczny vibe. Tomku, utwór nietrudny, „rześki”. ;)


RE: Brisk Bullet - Inside me - Brisk Bullet - 31.03.2016

A teraz?<hmm>




RE: Brisk Bullet - Inside me - Patsky - 1.04.2016

Chyba nie ma linka do odsłuchu! :/


RE: Brisk Bullet - Inside me - Brisk Bullet - 1.04.2016

Jest nad toba...