MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Chester - Irys - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA Chester - Irys (/temat-electronica-chester-irys)



Chester - Irys - Chester - 24.03.2016

Witam.

Nadszedł czas abym podzielił się z wami swoimi wypocinami. Zdaje sobie sprawę z tego, że nie jest to jakiś super poziom, ale przynajmniej nie jest to grane ze ściągniętych loopow jak niektorzy tylko grane samemu. Jest to mój pierwszy wałek skomponowany w całości. Wiem, zajebalem intro. Nie miałem pomysłu. Wiem, pod koniec jest trochę przesterow i lekkich nierówności. Chociaż i tak sądzę, że 6h nad samym mixem i masterem, nie mając o tym pojęcia i polegające tylko na słuchu, jest warte propsa :)

Wałek nazywa się jak w tytule, proszę o przesłuchanie i krytykę :)



Brak prefixu, nazwa tematu capslockiem
poprawiam, warn 20%

Wystawiono 00:19:07, dnia 24.03.2016, przez Knifeman



RE: Chester - Irys - Foortic - 24.03.2016

Witam. Intro bym wywalił bo te dźwięki się raz że gryzą a dwa poprostu jak dla mnie to ono tam nie pasuje :)
Clap i haty w głównej części są moim zdaniem za głośno... Kick jest za mocno pociągniety Lp filtrem i przez to on nieźle zamula.
Ten motyw trochę nudzi... Ciągle jedno i to samo i tak w kółko... Spokojnie mógłbyś to wcześniej skończyć. ;)
A końcówką wszystko zepsules...
"Wiem, pod koniec jest trochę przesterow i lekkich nierówności."
Kolego, tu są bardzo duże nierówności a przestery to aż w uszy kłują... Weź to popraw żeby takie sytuacje nie miały miejsca... Albo usuń.
Ogółem - mix słaby, aranżacja słabo. Track, pomimo że to nie moje klimaty, uważam że jest trochę nudny. Nie zaciekawia...
Ogolnie popracuj trochę nad tym utworem to może coś z tego wyjdzie :)
Sorry ale 1/5


RE: Chester - Irys - Zirds - 24.03.2016

Ja pierwszy swój track na forum zamieściłem po około roku od rejestracji. Tobie to zajęło ok 2 godzin, więc nie dziw się, że zachowanie moderatorów jak i starszych użytkowników Forum jest takie, a nie inne. Ludzie są "cięci" na tak szybkie nabijanie postów tylko po to by się móc pochwalić swoimi produkcjami.

Utwór ma jakiś potencjał tylko szkoda... To było intro? Czy jakiś utwór w wersji demo?
Pomysł z filtrem górnozaporowym na stopie nie jest zły, dużo muzyków korzysta z takiego zabiegu chociaż w Twoim przypadku jest to temat niedopracowany.
Ogólnie o miksie nie ma co pisać. Zamiast dzielić się pierwszymi produkcjami to lepiej zrobić coś do czego masz pewność, że to ukończyłeś, a nie pisać, że nie miałeś "pomysłu" na intro. To nie jest brak pomysłu, a lenistwo i "pokazanie się", że ja też potrafię. Jak potrafisz to daj przykład, że to co zrobisz jest warte by się tym dzielić, nie musi to być hit na skalę światową, ale by to brzmiało w miarę od A do Z.
Pomysł na utwór byłby nawet spoko, gdybyś na siłę nie bawił się suwakiem Volume i poczytał na temat Miksu.
Wszystko znajdziesz na tym Forum oraz na zaprzyjaźnionym serwisie Zakamarki Audio.


RE: Chester - Irys - OProject - 24.03.2016

Początek brzmi jak wyciety sampel, jak w rapie, brzmi dobrze ale chyba nie robiles go sam...
Hatsy za głośno
Kick zamulony strasznie
Miksu nima, chyba dłużej nabijałeś te 10 postów niż nad nim siedziałeś <hehe>
Przester na koncu to jest kurwa jakiś nieporozumienie, to jest dramat kurwa xd
Pomysł nie był zły wykonanie kiepskie, nie przyłożyłeś się, nie wiem ile w tym lenistwa... ale musiałbys posiedziec na tym kilka, kilkanascie, kilkadziesiąt godzin... bo dobrego kawalka nie zrobisz w krótkim czasie ;)


RE: Chester - Irys - Abigail Noises - 24.03.2016

Przez ten pad który gra wciąż na lewym kanale i nakłada się na kicka to ma się wrażenie, ze sam kick wybrzmiewa na lewo. Tym samym nie może tak być, że słuchacz skupia się tylko na lewym uchu. Ogólnie to monotonia a końcówkę pominę – co tam się działo ? Demo jest, nawet ma potencjał, wokaliza ma klimat ale trzeba w to włożyć dużo więcej pracy.


RE: Chester - Irys - Recoil83 - 24.03.2016

Witam, jak na pierwszy utwór to ładnie gra, ale lewy kanał wydaje mi się przesterowany, moment 1:04 mi nie pasuje, sam popełniłem taki błąd, w momencie 4:44 słychać trzask i końcówka do poprawy, będziesz musiał jeszcze nad tym posiedzieć, tak więc głowa do góry. Pozdrawiam


RE: Chester - Irys - CaffeineMC - 25.03.2016

te zabawy głośnością naprawdę kiepsko wyszły, szczególnie pod koniec jest nieprzyjemnie, motyw nudny, z pozytywów to kick i perka (brzmi jak na vocoderze, ciekawie) reszta to co Zirds ...


RE: Chester - Irys - Chester - 25.03.2016

Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedzi :) na pewno wezmę sobie to do serca.
Ogólnie track był robiony na iMPC na tablecie, więc miałem też trochę ograniczone możliwości.
Kolejna rzeczą jest przede wszystkim to, że dopiero raczkuje w produkcji, to nie jest lenistwo, a brak wiedzy jak to zrobić lepiej, naprawdę bardzo się starałem by to brzmiało. Właśnie wczoraj kupiłem kurs mixu/masteru, bo jeżeli mam być szczery (co zresztą już wiecie) nie mam o tym większego pojęcia. Teraz nadszedł czas na naukę pewnych rzeczy. Uwierzcie, że gdybyście usłyszeli w fazie początkowej, to dopiero by Wam zwiedly uszy :D
Pozdrawiam wszystkich, którzy stracili czas na te wypociny


RE: Chester - Irys - L.G. - 25.03.2016

Ćwicz, ćwicz i jeszcze raz ćwicz. Szczerze napiszę że bardzo kiepsko z głośnościami, na co już koledzy zwrócili uwagę. Końcówka okropna, całe szczęście że miałem niezbyt głośno ustawione, bo słuch dostałby porządny szlag.
Moja ocena naciągnięte 2.
Pzdr.


RE: Chester - Irys - KBK - 25.03.2016

Niestety nie jest dobrze... całość jest monotonna i poziomy głośności są dla mnie jakieś dziwne.... Myslę, że powinieneś po prostu więcej słuchać innych utworów, i dzięki temu może załapiesz o co chodzi w produkcji, tutaj też trzeba mieć jakieś granice i techniczne zasady, nie tylko samą wyobraźnią budujemy utwory....


RE: Chester - Irys - FrancescoKationi - 26.03.2016

Na ten moment długa droga przed tobą, jedynie co mogę pomóc, to rób rób rób i jeszcze raz rób jak najwięcej. Kiedyś cofniesz się do tego kawałka i sam będziesz wiedział, że to nie było to. Jeśli jednak tak się nie stanie to znaczy, że nie masz do tego zdolności albo już zrezygnowałeś. Na ten moment tutaj naprawdę nie ma co oceniać. Za końcówkę to bana powinieneś dostać lub skoro wiedziałeś o błędzie jak czytam z Twojego tematu, to tego tracka w ogóle tutaj być nie powinno. Pozdrawiam i szkol się dalej.


RE: Chester - Irys - Shabboo Harper - 30.03.2016

Chester,

Primo:
Cytat:"Muzyka elektroniczna zacząłem jarac się (...) to był jakoś przełom 2010 roku. Od tego momentu zacząłem ja coraz bardziej poznawać, aż w końcu stwierdziłem, że zacznę ja tworzyć. Nie mając kompletnie żadnej wiedzy na ten temat, dosłownie nic (...)
nigdy nie inwestowalem w żadne kursy, nie nakurwialem filmików na YT, stwierdziłem że sam się wszystkiego nauczę i do wszystkiego dojdę sam, a kiedyś będę się jeszcze bardziej tym jarał, że potrafiłem dojść do pewnego poziomu tylko i wyłącznie ze słuchu i metody prób oraz błędów."

Bez komentarza.

Secundo:
Cytat:"Nadszedł czas abym podzielił się z wami swoimi wypocinami. Zdaje sobie sprawę z tego, że nie jest to jakiś super poziom (...). Wiem, zajebalem intro. Nie miałem pomysłu. Wiem, pod koniec jest trochę przesterow i lekkich nierówności. Chociaż i tak sądzę, że 6h nad samym mixem i masterem, nie mając o tym pojęcia i polegające tylko na słuchu, jest warte propsa."

Bez komentarza.

Tertio:
Cytat:"Właśnie wczoraj kupiłem kurs mixu/masteru, bo jeżeli mam być szczery (...) nie mam o tym większego pojęcia. Teraz nadszedł czas na naukę pewnych rzeczy."

Komentarz:

"Wystarczy, abyś nie czynił tego, czego nie należy, a zrobisz wszystko, co trzeba."
L.Tołstoj