MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Oszir - Trip (House Trance Electronic Pad Bass) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA Oszir - Trip (House Trance Electronic Pad Bass) (/temat-electronica-oszir-trip-house-trance-electronic-pad-bass)



Oszir - Trip (House Trance Electronic Pad Bass) - Oszir - 25.03.2016

Dużo padów i dość ciężki bass, wideoclip to zlepek nagrań (bez opanowanej sztuki filmowania, ale to niebawem się zmieni) które uzbierały mi się przez lata. Życzę miłego seansu!



RE: Oszir - Trip (House Trance Electronic Pad Bass) - GY4 - 26.03.2016

Mi podeszlo.Taki troche rzeczywiscie trip,jesli chodzi o sam utwor ,i o video.Milo sie slucha od poczatku do konca.Troche nad jakoscia pojedynczych dzwiekow mozna by popracowac wydaje mi sie,ale pomijajac to,naprawde spoko.Caloksztalt spojny,niespieszny,przemyslany:)


RE: Oszir - Trip (House Trance Electronic Pad Bass) - FrancescoKationi - 26.03.2016

Bardzo dobry pomysł plus video... Uderzając do miksu i aranżacji to do 48 sekundy dziwnie się tego słucha. Później jest zdecydowanie lepiej. Fajny break, ciekawe zestawienie dźwięków. Natomiast są też buble, a największym z nich i na nim zakończę to bassline tracka... musisz popracować nad eq w dole. Zbyt mocno jest podkręcony, a momentami wchodzi w rezonans. Niewiele brakuje ale jednak. Ogółem mocna 4 i Pozdro Techno


RE: Oszir - Trip (House Trance Electronic Pad Bass) - Recoil83 - 26.03.2016

Witam, za samo wideo masz plusa, utwór również mi się podoba, technicznie nie ma się do czego doczepić, ale musisz popracować nad niskimi częstotliwościami w miksie, bo daje trochę po uszach. Co do długości utworu to jest w porządku też robię takie tasiemce, że nawet nie wiem kiedy już jest ponad 6 minut. Ode mnie 4
Pozdrawiam


RE: Oszir - Trip (House Trance Electronic Pad Bass) - Abigail Noises - 1.04.2016

Przez melodię piano i obraz mam od razu skojarzenie z Robertem Milsem – Children. Kawałek bardzo dobry – szczególnie do pierwszej połowy – początek świetny. Później trochę nie leży mi lead. Technicznie to największy zarzut to brak separacji pomiędzy dźwiękami – mogło to dużo lepiej brzmieć ale i tak daje 5/5 za wykreowany klimat w połączeniu z obrazem.


RE: Oszir - Trip (House Trance Electronic Pad Bass) - Oszir - 16.04.2016

(26.03.2016, 14:37)GY4 napisał(a): Mi podeszlo.Taki troche rzeczywiscie trip,jesli chodzi o sam utwor ,i o video.Milo sie slucha od poczatku do konca.Troche nad jakoscia pojedynczych dzwiekow mozna by popracowac wydaje mi sie,ale pomijajac to,naprawde spoko.Caloksztalt spojny,niespieszny,przemyslany:)

Z tymi pojedynczymi dźwiękami może być ciężko bo prawdopodobnie nie są to dźwięki wykręcone na syntezatorze a użyte sample z reason duo, ale postaram się o poprawę w miarę możliwości.

(26.03.2016, 18:27)FrancescoKationi napisał(a): Bardzo dobry pomysł plus video... Uderzając do miksu i aranżacji to do 48 sekundy dziwnie się tego słucha. Później jest zdecydowanie lepiej. Fajny break, ciekawe zestawienie dźwięków. Natomiast są też buble, a największym z nich i na nim zakończę to bassline tracka... musisz popracować nad eq w dole. Zbyt mocno jest podkręcony, a momentami wchodzi w rezonans. Niewiele brakuje ale jednak. Ogółem mocna 4 i Pozdro Techno

(26.03.2016, 19:10)Recoil83 napisał(a): Witam, za samo wideo masz plusa, utwór również mi się podoba, technicznie nie ma się do czego doczepić, ale musisz popracować nad niskimi częstotliwościami w miksie, bo daje trochę po uszach. Co do długości utworu to jest w porządku też robię takie tasiemce, że nawet nie wiem kiedy już jest ponad 6 minut. Ode mnie 4
Pozdrawiam

Ok, dzięki za info związane z bassline - miałem właśnie wątpliwości, a możecie napisać na czym słuchaliście?

(1.04.2016, 12:32)AdamWax napisał(a): Przez melodię piano i obraz mam od razu skojarzenie z Robertem Milsem – Children. Kawałek bardzo dobry – szczególnie do pierwszej połowy – początek świetny. Później trochę nie leży mi lead. Technicznie to największy zarzut to brak separacji pomiędzy dźwiękami – mogło to dużo lepiej brzmieć ale i tak daje 5/5 za wykreowany klimat w połączeniu z obrazem.

Brak separacji może wynikać z defektu syntezatora na którym wykręciłem sobie piano bo generował "szum" na bardzo wysokich częstotliwościach i nie mogłem się tego pozbyć.
Najbardziej jest to słychać na końcu utworu - tak jakby kumulował... dziwne że nikt tego nie słyszał? Pewnie nikt nie dotrwał do samego końca <spi>

Cieszy mnie że wam się podobało bo jest to drugi utwór zrobiony w nowej lokalizacji.

Czy może ktoś jeszcze potwierdzić problemy z bassline informując na czym robił odsłuch?

Dzięki za komentarze :)


RE: Oszir - Trip (House Trance Electronic Pad Bass) - QREK - 15.09.2016

Może nie jest to dzieło wybitne, ale jak dla mnie to na 5. Muzyka wciąga mnie od pierwszych minut a teledysk dodaje tu jakiejś tajemniczości. Przypominają mi się czasy jak na niemieckim kanale muzycznym VIVA oglądałem program HouseFrau.


RE: Oszir - Trip (House Trance Electronic Pad Bass) - Shabboo Harper - 16.09.2016

To jeszcze "coś" ode mnie. ;) Track, mimo swej jednostajności, "kołysze" zacnie. Damian, stworzyłeś nieśpieszny, nastrojowy "Trip", w którym prostota nut (urokliwe piano; regularny werbel; wariacja Synth'a) melodyjnie "prze do przodu"...
Podoba mi się szczególnie dyskretne ułożenie "cykaczy" po kanałach i progresja Pad'ów. Bass rzeczywiście trochę rezonuje... ^^