MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HOUSE Augenous - Phoenix - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HOUSE Augenous - Phoenix (/temat-house-augenous-phoenix)



Augenous - Phoenix - augenous - 26.03.2016

Witajcie złotka! Wiem, że dawno mnie tutaj nie było, a jak byłem, to tylko na krótko. Żeby nie być **ujem to z góry przepraszam, że wpadam tu tylko po to, aby znać Wasze zdanie nt. mojej ostatniej produkcji, którą jest utwór Phoenix. Moim zdaniem jest on lepszy od poprzednich produkcji i zapowiada rozwój umiejętności ^^

Miłego słuchania!


RE: Augenous - Phoenix - Shabboo Harper - 28.03.2016

Hey Piotr. Twój utwór cechuje ładna przestrzeń; użycie Uplifter'ów nader efektowne acz powtarzalne. Piano z tak fonicznie przytulną barwą przykuwa uwagę w przeciwieństwie do zbyt nieczytelnych Synth'ów w tle. Czasem Background zbyt mocno „syczy” i wariacja Pad'ów jest przyciężkawa. Flet (prze)słodki. Od 1:54 tenże rozbrzmiewa w lekko drażniących rejestrach. Dźwięk a'la wiolonczela (2:11) temperamentny. Ksylofon (?) ciekawy, w pewnym stopniu, w finalnej części, redukuje monotonny Beat. Technicznie jest okey. <thumbup>


RE: Augenous - Phoenix - Z3KE - 28.03.2016

Vocal chops fałszuje względem padów/subbasu. Po za tym ogólnie odnoszę wrażenie że wszystko jest rozstrojone. Popracuj nad właściwą tonacją w utworze :)


RE: Augenous - Phoenix - DavidTot - 28.03.2016

Wokal nie w tej tonacji, zupełnie roznosi Ci utwór. Co do dźwięków w miarę, ale jeżeli to presety fabryczne, lub po prostu nie twoje to cały utwór z 3/5 spada do 1/5 niestety. Własny styl jest według mnie bardzo ważny.


RE: Augenous - Phoenix - augenous - 28.03.2016

(28.03.2016, 2:43)Shabboo Harper napisał(a): Hey Piotr. Twój utwór cechuje ładna przestrzeń; użycie Uplifter'ów nader efektowne acz powtarzalne. Piano z tak fonicznie przytulną barwą przykuwa uwagę w przeciwieństwie do zbyt nieczytelnych Synth'ów w tle. Czasem Background zbyt mocno „syczy” i wariacja Pad'ów jest przyciężkawa. Flet (prze)słodki. Od 1:54 tenże rozbrzmiewa w lekko drażniących rejestrach. Dźwięk a'la wiolonczela (2:11) temperamentny. Ksylofon (?) ciekawy, w pewnym stopniu, w finalnej części, redukuje monotonny Beat. Technicznie jest okey. <thumbup>
Powtarzalne upliftery - zapamiętać ^^. Synthy w tle to właśnie ta a'la wiolonczela. "Ksylofon"? Pomysłowa jesteś! Ja bym to bardziej nazwał syntezator. U mnie ciężko się spodziewać takich instrumentów.

(28.03.2016, 15:11)Z3KE napisał(a): Vocal chops fałszuje względem padów/subbasu. Po za tym ogólnie odnoszę wrażenie że wszystko jest rozstrojone. Popracuj nad właściwą tonacją w utworze :)
Na wstępie chcę Ci powiedzieć, że twój utwór Wolf jest mega (głównie ten jeżdżący synth, bo drop nie w moim stylu) Very addictive <thumbup>
Co do voicechopu: wiem, że jest jaki jest. Właściwie to są moje początki z tego rodzaju upiększaczami. Gdyby nie to, że nad utworem siedziałem już długo i mnie zmęczył, to poprawiłbym je, ale uznałem, że nie ma co grzebać. Rozstrojone? Chyba tylko na końcu ^^ Ok, przyjmuję do wiadomości.

(28.03.2016, 17:40)DavidTot napisał(a): Wokal nie w tej tonacji, zupełnie roznosi Ci utwór. Co do dźwięków w miarę, ale jeżeli to presety fabryczne, lub po prostu nie twoje to cały utwór z 3/5 spada do 1/5 niestety. Własny styl jest według mnie bardzo ważny.
Wokal @up. Co do presetów to oprócz tego fletu i pianinka, wszystkie presety są moje autorskie robione w Harmorze. Pracuję nad własnym brzmieniem :)


RE: Augenous - Phoenix - DavidTot - 28.03.2016

(28.03.2016, 17:40)DavidTot napisał(a): Wokal nie w tej tonacji, zupełnie roznosi Ci utwór. Co do dźwięków w miarę, ale jeżeli to presety fabryczne, lub po prostu nie twoje to cały utwór z 3/5 spada do 1/5 niestety. Własny styl jest według mnie bardzo ważny.
Wokal @up. Co do presetów to oprócz tego fletu i pianinka, wszystkie presety są moje autorskie robione w Harmorze. Pracuję nad własnym brzmieniem :)
[/quote]

To się chwali, w takim razie witam w klubie bo też kręcę własne brzmienia :)
To czekam na więcej produkcji :D


RE: Augenous - Phoenix - In-Tegral - 28.03.2016

Pluck na wstępie szpilkami do przytepienia, vocal chopy bym zmienił z czymś, czasami falsze dodają uroku tutaj jest ich trochę za dużo. Popraw tę ddrobnostki bo utwór ma spory potencjał :)


RE: Augenous - Phoenix - Zirds - 29.03.2016

Bardzo dziwna stopa, ale można się przyzwyczaić. Potem jest gorzej - fałsz na fałszu. Pomysł i aranż spoko, ale popracuj nad doborem tonacji.

2/5


RE: Augenous - Phoenix - KOT - 30.03.2016

Podnieś ten wokal dźwięk wyżej bo to boli. A co do własnych dźwięków to nie ściemniaj bo dam se rękę uciąć że przynajmniej flet jest gotowcem co do reszty to nie mam pewności ale zgaduje że to samo. Ja też czasem używam presetów bo czemu niby nie? Mam gotowy ładny dźwięk pasuje idealnie to używam i nie czuje się z tym źle xd To tak jak byś gitarzyście zarzucił że nie jest oryginalny bo gitara ma gotowe brzmienie haha


RE: Augenous - Phoenix - augenous - 30.03.2016

(30.03.2016, 13:57)KOT napisał(a): Podnieś ten wokal dźwięk wyżej bo to boli. A co do własnych dźwięków to nie ściemniaj bo dam se rękę uciąć że przynajmniej flet jest gotowcem co do reszty to nie mam pewności ale zgaduje że to samo. Ja też czasem używam presetów bo czemu niby nie? Mam gotowy ładny dźwięk pasuje idealnie to używam i nie czuje się z tym źle xd To tak jak byś gitarzyście zarzucił że nie jest oryginalny bo gitara ma gotowe brzmienie haha
Najpierw przeczytaj to co innym odpisałem, bo wspomniałem, że wszystko oprócz fletu, pianinka i sampli tj. clapy stopy, hihaty to moje twory z Harmora. A i zgadzam się z Tobą w tej kwestii, że warto używać takich presetów, bo czemu nie?


RE: Augenous - Phoenix - John Horizon - 30.03.2016

Kiedy wszedł wokal miałem ochotę roz***** monitor bo myślałem że gdzieś mi DJ LoKKo się włączył albo Slayback z tym wokalem.

Jeśli chodzi o panoramę, to zabija ona utwór. To że poszczególne instrumenty rozmieściłeś w panoramie że każdy słychać, nie oznacza to, że powinieneś to tak zostawić. te pady ,,czy jak to nazwać" powinny ładnie szeroko i wyraźnie grać a zagłuszają je jakieś bimbałki przez to brzmi jak melodia do jakieś gry na pegazusa


RE: Augenous - Phoenix - OProject - 30.03.2016

Ale fałszy, dla mnie to dyskwalifikuje reszte xd xd
Już ci napisali co poprawiac ja nie bede powtarzał xd
Co do presetów to używanie ich dla mnie jest słabe :E


RE: Augenous - Phoenix - augenous - 30.03.2016

(30.03.2016, 19:30)OProject napisał(a): Ale fałszy, dla mnie to dyskwalifikuje reszte xd xd
Już ci napisali co poprawiac ja nie bede powtarzał xd
Co do presetów to używanie ich dla mnie jest słabe :E
No to za każdym razem syntezuj flet, harfę, skrzypce i pianino skoro jesteś taki dobry :P
Zakaz używania keyboardów itp. Challenge accepted?


RE: Augenous - Phoenix - Brisk Bullet - 30.03.2016

Falszujace wokale o czym juz powiedziano + ta lekka stopa, a potem ''bigroomowy'' refren no niestety niewpasowalo sie. Pozniej ten flet czy inny jakis chinski instrument i znow wokal, ktory niszczy glowe...
Znow refren. Ahh...
Niewyszlo.


RE: Augenous - Phoenix - Wizzardius - 30.03.2016

wszystko jakby przytłumione. fałsze. clap dramat.
ale pomysł jest i to nawet fajny.
pamiętaj o trackach referencyjnych, ogarnij layering i podstawy teorii muzyki (żeby chociaż to grało w tonacji).
ale dam 3 na zachęte :D


RE: Augenous - Phoenix - D-evolve - 31.03.2016

tak jak wszyscy mówią - pomysł fajny ^^ ale wykonanie nieco gorsze, widać że miałeś jakiś pomysł w głowie, tylko nie bardzo wiedziałeś jak się za to zabrać... użyłeś dosyć przejmnego leadu w dropie i fajnych fx'ów w tle. daje 4/5 na zachęte :D


RE: Augenous - Phoenix - Zirds - 31.03.2016

(30.03.2016, 21:36)augenous napisał(a):
(30.03.2016, 19:30)OProject napisał(a): Ale fałszy, dla mnie to dyskwalifikuje reszte xd xd
Już ci napisali co poprawiac ja nie bede powtarzał xd
Co do presetów to używanie ich dla mnie jest słabe :E
No to za każdym razem syntezuj flet, harfę, skrzypce i pianino skoro jesteś taki dobry :P
Zakaz używania keyboardów itp. Challenge accepted?

Zgoda!


RE: Augenous - Phoenix - Patsky - 1.04.2016

Nie wiadomo co to za styl....


RE: Augenous - Phoenix - augenous - 1.04.2016

(1.04.2016, 1:32)Patsky napisał(a): Nie wiadomo co to za styl....
I właśnie o to chodzi, by tworzyć własny, niepowtarzalny styl :)