MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HOUSE Mel0 Dephic - Sunny Morning - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HOUSE Mel0 Dephic - Sunny Morning (/temat-house-mel0-dephic-sunny-morning)



Mel0 Dephic - Sunny Morning - Mel0 Dephic - 26.03.2016

Cześć. Chciałbym przedstawić Wam mój nowy kawałek w weselszym klimacie. Całość robiona na nowych monitorach do których muszę się jeszcze przyzwyczaić, także mix pewnie będzie do poprawy. Napiszcie co ogólnie sądzicie na ten temat, czy melodia wpada w ucho. Ja sądzę, że może się trochę dłużyć. Z góry dzięki za opinie.
Wesołych świąt. ;)




RE: Mel0 Dephic - Sunny Morning - Shabboo Harper - 28.03.2016

Wszelkie wariacje ("ciemnego" w swej barwie) piano po pewnym czasie brzmią nużąco. Tenże instrument brzmi trochę beznamiętnie względem raczej "radosnego" Beat'u (Clap/Snare ciut za głośne). Synth pełen witalności acz pospolity. (Okropny) :( sample wokalu nie przekonuje mnie (treść tegoż "trochę" stoi w sprzeczności z tytułem i pogodnym klimatem projektu). Temat nietrudny, bez większego polotu; zdecydowanie przy takowym Sound Design'ie jest, według mnie, zbyt przewlekły. ^^


RE: Mel0 Dephic - Sunny Morning - Z3KE - 28.03.2016

Perkusja jest całkiem w porządku choć przydałoby się tu nieco więcej punch'u. Drum fillsy są zdecydowanie za głośno względem całej reszty. Piano przyjemnie brzmi choć mogłoby tu być więcej transientu i nieco więcej pogłosu. Brzmienie całości jest przyjemne aczkolwiek nużące ze względu na zbyt długi aranż (moim zdaniem). Mix nie jest zły - wszystko leży względem siebie poprawnie choć całość mogłaby być nieco szerzej. Reasumując - przyjemne brzmienia lecz utwór byłby moim zdaniem przyjemniejszy w odbiorze gdyby był nieco żwawszy w swojej aranżacji.


RE: Mel0 Dephic - Sunny Morning - Brisk Bullet - 28.03.2016

Jak dla mnie to tylko wystarczy skrocic o 1min i znalezc jakis ''spiewajacy'' wokal, aby nikt ci niezarzucil monotonii.
Np. na poczatku na 1min. powinies po tym crashu przejsc do dropa.

Naprawde dobra propozycja klasycznego disco-house, az dziwie sie ze ktos dal tak slaba ocene.
Ja dam 4;)


RE: Mel0 Dephic - Sunny Morning - DavidTot - 29.03.2016

Początek zdecydowanie za długi, zwykle nie piszę takich rzeczy, ale tak bym to przerobił. Zostaw tylko początkowe 16/ 31/32 s, i daj od razu to wyciszenie ten dowlifter który jest w 1:27 i reszta niech leci dalej. :)
No i generalnie całość bym skrócił bo taki jeden motyw który się powtarza po jakichś 30 sekundach jest już nudny.
Myślę, że w tym formacie uczciwe jest to 3/5


RE: Mel0 Dephic - Sunny Morning - augenous - 29.03.2016

Jest przyjemnie i "słonecznie" :) Aranżacja jest prosta, bez upiększeń. Melodia również mało skomplikowana. Wydaje mi się, że to taki utwór testowy na sprawdzian monitorków ^^. Mi tutaj brakuje FX'ów. Melodia nudzi się po jakimś czasie i te perełki potrafią poprawić każdy utwór. Bardzo podobają mi się twoje break'y np. ten z 3:30 :D Na koniec razi tylko ten przydługi crash. Perkusja ciągle klepie to samo - postaraj się ją urozmaicić albo w niektórych momentach wywalić. Technicznie - trochę nachodzą na siebie pianino z tym smyczkiem. Pracuj dalej, a coś z tego będzie ^^


RE: Mel0 Dephic - Sunny Morning - Wizzardius - 30.03.2016

Ale piano jest ZAJEBISTE. Do np tech housu wpasowałoby się perfekcyjnie.
Coś jak tutaj:
https://pro.beatport.com/track/this-piano-original-mix/7059643
Genialne. :D


RE: Mel0 Dephic - Sunny Morning - KOT - 30.03.2016

bardzo fajny wesoły old school te 2 clapy na 8 rewelacja poczułem się jak na starej dyskotece haha od 2.30 na prawde bardzo miło się zaskoczyłem bo gra to mega fajnie. jest kilka niedociągnięć drobnych. Prawda kawałek ciutke monotonny no ale to jest disco :P do tego ma się tańczyć i tyle. Moim zdaniem świetnie spełnia swoje zadanie! Daje 4 :D


RE: Mel0 Dephic - Sunny Morning - Cholewix - 31.03.2016

Bardzo przyjemne brzmienie i piano na propsie fajnie się łączy z ogółem , propsik ! ;)


RE: Mel0 Dephic - Sunny Morning - 2to2 - 31.03.2016

Celujesz w dobry temat, takie klimaty są jak najbardziej mile widziane.

Do poprawy masz z pewnoscią bass którego prawie że wogole nie czuć. Więcej niskich częstotliwości czuć w pianinie niż w bassie. Musisz nadać mu delikatnie mocy. (jagbyś chciał się dowiedzieć jak pisz na priv.)
Co za tym idzie napewno bedziesz musiał pokobinować ze stopą.

Ogólnie słuchał bym !:)


RE: Mel0 Dephic - Sunny Morning - Patsky - 1.04.2016

Wydaje mi się, że mało basu.


RE: Mel0 Dephic - Sunny Morning - Kveon - 16.04.2016

Perka jest fajna, jedyne co w niej bym zmienił, to głośność clapsów, troszkę ciut ciszej.
Pianino brzmi ciekawe, ładnie ale po pewnym czasie po prostu nudzi.
Podoba Mi się ten pluck od bodajże 1:35, ciekawie brzmi.
W tle słychać zegar?
Bass jest do poprawy albo wymiany, nie czuć go.
Melodie, wesołe, proste, wpadające w ucho.
3/5


RE: Mel0 Dephic - Sunny Morning - conkiofficial - 19.06.2016

Bardzo fajny pomysł ale brak rozbudowania utworu taka typowa wesoła piosenka ;)