MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FILM KOT - The shadow of war - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: FILM KOT - The shadow of war (/temat-film-kot-the-shadow-of-war)



KOT - The shadow of war - KOT - 9.04.2016

Trochę ostatnio latam po tych gatunkach. Tym razem coś zupełnie z innej beczki. W tym dziale jestem 1 raz mam nadzieje że ciepło mnie przyjmiecie :) Nie wiem czy nie za dużo tych dźwięków nasrałem. W panoramie rozmieściłem wszystko maksymalnie jak się dało ale i tak lekkie bagno jest. Traczek miał mieć w sobie moc i emocje. Wyobrażałem sobie jakieś starcie 2 wielkich armii. Miało być wyniośle. Zapraszam do odsłuchu :D




RE: KOT-The shadow of war - CaffeineMC - 10.04.2016

to wejście na 1:36, można by lepiej dopracować, snare, ma za dużo echa i dołu i to właśnie jego można by rozmieścić w panoramie, wali ciągle chyba w tym samym miejscu lekko po prawej, "gitarka" rytmicznie za bardzo nie klei się do reszty, na 4:56 takie nagłe złośnienie padów ? no i to uderzenie na koniec wg mojej opinii zbędne. temat przyjemny, lekki patos, to mi się podoba, ale jak sam mówisz " lekkie bagno jest" ;] na początek proponuje poodcinać doły syntezatorom i stopniowo kombinować ...

wybacz, ale musze dać tylko 2/5


RE: KOT - The shadow of war - Zirds - 10.04.2016

Strasznie kakafonicznie to brzmi. Potencjał jest, ale brakuje porządnej separacji, panoramy i tak jak CMC wspomniał powyżej - poodcinaj doły.

2/5


RE: KOT - The shadow of war - MAB - 11.04.2016

Po hussari w obrazku spodziewałem się raczej symfonicznego grania. Wstęp nie zapowiadał tego uderzenia mocy które zaproponowałeś. Ale na moje ucho to za dużo tego wszystkiego tam dałeś i wszystko brzmi tak jakbyś chciał dać z przodu sceny. IMO miks do uczesania.


RE: KOT - The shadow of war - Abigail Noises - 12.04.2016

Zgadzam się z przedmówcami - jakbyś poświęcił sporo czasu nad zabawą w EQ (podcinanie poszczególnych dźwięków), to coś z tego wyszłoby naprawdę grubego. Zgubiłbyś przede wszystkim tą kakofonię. Przez to, że masz nie ogarnięte poziomy głośności ścieżek i nie zrobione miejsca na dźwięki niemiłosiernie wszystko się zlewa w jedna masę – leadów nie słychać tak jak powinny grać pierwsze skrzypce. Monofonizujesz dolne częstotliwości? Ogarniasz mid-side? Aranżacyjnie ciekawie ale ja tu nie czuję starcia pomiędzy dwiema armiami – co nie znaczy, że track nie ma tego czegoś, bo ma.... 3/5 za technikę niestety.


RE: KOT - The shadow of war - Adamzzz - 12.04.2016

A mnie się podoba :D Ten wyjec z tyłu który zniża się o pół-tonu teoretycznie powinien być uznany za fałsz ale nie wiedzieć czemu mi jakoś nie bruździ. Dziwne xD
W ogóle bardzo fajny i ciekawie zrealizowany pomysł. Co prawda idealnie nie jest. Nie wiem czy to wina kompresora czy złych poziomów głośności ale kawałek cały się chwieje od całego tego natłoku. Ogółem zawsze po ostatnich dopieszczeniach i masteringu pamiętaj o odsłuchaniu swoich dzieł także na niskiej głośności. Można usłyszeć sporo ciekawych rzeczy które jednak uciekają przy głośności wywalonej w kosmos ;)
Podoba się ale przez kwestie techniczne jest to 4/5


RE: KOT - The shadow of war - Recoil83 - 16.04.2016

Musisz popracować na dolnymi częstotliwościami, nie słychać separacji pomiędzy nimi a perkusją, wszystko się zlewa, synth bardzo fajny i ogólnie nie ma się do czego doczepić oprócz equalizacji, ode mnie 4.


RE: KOT - The shadow of war - abyssMB - 17.04.2016

Kawałek z potencjałem za pomysł 5, ale zmiksowane na 3 , cała perkusja jak dla mnie za bardzo na prawo, snare ma za duży reverb miał byc potęzny a zamula wszystko , brak mi takiego potężnego przywalenia w beben może brakuje takiego potężnego bębna, ale on musi mieć miejsce, a tu ciasno i tłoczno, sam wiem jak cieżko ustawić gitarki zeby nie właziły jedna na drugą. Potnij trochę częstotliwości z gitar i sytha, żeby zrobic miejsce dla basu i perkusji, co do snare to co napisał CMC. Ode mnie 4.


RE: KOT - The shadow of war - Ikarus - 19.04.2016

Czy ja słyszę odgłosy małp w tle xD? kurde nazwałeś utwór "The shadow of war" a nie "Planeta małp" ;]
Nie no śmieje się ale jakiś klimat jest no ale zdecydowanie nie klimat wojny...w 1:37 wchodzi instrumencik który już leci bez przerwy do końca (nie wiem czy to jakiś lead czy synth) gdyby brzmiał bardziej grubo ,mroczniej ,agresywniej to myślę że to by już wiele zmieniło ^^


RE: KOT - The shadow of war - D-evolve - 19.04.2016

tak samo jak ty nie goszcze w tym dzale często, natomiast mi bardzo przypadł do gustu twój utwór. Faktycznie przypomina to starcie dwóch armii (chociaż troche zbyt łagodnie, powiedziałbym że jest to jakieś napięcie przed walką... wiesz, rozstawianie się żołnierzy itp. xD) wszystko fajne, ciekawa aranżacja i mega hipnotyzujące.

daje 4/5 ^^