MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Jak zrobić remix? Samplowanie wersus remix pack - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Jak zrobić remix? Samplowanie wersus remix pack (/temat-jak-zrobic-remix-samplowanie-wersus-remix-pack)



Jak zrobić remix? Samplowanie wersus remix pack - TheSlodowy - 11.04.2016

Witam! Mam pytanko do forumowiczów. Czy remixy, które powstają na forum biorą sie z tego, iż remixujacy zwracają sie do artystów o remix packi, vokale i sample czy zdobywają je metoda samplowania. Czy jeszcze inaczej? Pytam z czystej ciekawosci. Pozdro!


RE: Jak zrobić remix? Samplowanie wersus remix pack - Loco - 11.04.2016

W większości przypadków autorzy oryginalnych utworów sami udostępniają odpowiednie pliki, najczęściej z powodu organizowanych konkursów. Czasem można próbować pytać autorów o udostępnienie dla nas na wyłączność odpowiednich plików. W przypadku osób które nie są bardzo popularne (typu setki tysięcy "śledzących") nie ma większego problemu z tym. Często znajomi producenci remiksują swoje utwory wzajemnie. Samplowanie to chyba najrzadsza metoda.


RE: Jak zrobić remix? Samplowanie wersus remix pack - DavidTot - 11.04.2016

Jak Loco wspomniał, raczej stemy z konkursów, jak nie dostaniesz na konkursie to od znanego producenta raczej nie dostaniesz. Dobrą opcją jest znalezienie remake'u na yt i zrobienie tych samych presetów i później już kombinować.
Ja tak zrobiłem kilka razy, można wtedy zrobić remix porządny.
Weź przejrzyj kanał liveact na yt, tam gościu mówi o tym jak się zabrać za remixy, jaka tonacja jak to znaleźć itd.


RE: Jak zrobić remix? Samplowanie wersus remix pack - KOT - 17.04.2016

ja to robie tak że ładuje track do fl wycinam ile się da w EQ i jechana :P Powiecie mi gdzie można takie pliki? :O


RE: Jak zrobić remix? Samplowanie wersus remix pack - OProject - 17.04.2016

Z założenia remixem jest utwór zrobiony za zgodą twórcy, czyli w tym wypadku pliki powinien dawać ;)


RE: Jak zrobić remix? Samplowanie wersus remix pack - Shutara - 17.04.2016

(17.04.2016, 12:52)KOT napisał(a): ja to robie tak że ładuje track do fl wycinam ile się da w EQ i jechana :P Powiecie mi gdzie można takie pliki? :O

Chociażby Remix Comps, aczkolwiek ta strona czasy swojej świetności ma powoli za sobą (z rok-dwa wstecz było tam dużo więcej content'u). Również polecam śledzenie strony Beatport'u/IndabaMusic, gdyż tam też nierzadko pojawiają się ciekawe konkursy ;)


RE: Jak zrobić remix? Samplowanie wersus remix pack - lovetrance01 - 18.04.2016

Rzadko można znaleźć sample utworu który nas interesuję, a tym bardziej ciężko je dostać od samego producenta. Wtedy najlepiej znaleźć zapis midi takiego kawałka lub melodii i można remiksować. Poszukaj utworu, który Cię interesuję na stronie soundmidi.ru. Minus jest taki, że nie masz oryginalnych sampli, ale możesz stworzyć własne, podobne.


RE: Jak zrobić remix? Samplowanie wersus remix pack - Revnotes - 19.04.2016

Zakładając, że wpomniani użytkownicy poprawnie nazwali tracki, materiały powinni posiadać z legalnego źródła tj. konkursów. Teoretycznie jest możliwe otrzymanie steamów również od autora oryginału, ale takie praktyki można stosować jeżeli OM został udostępniony bezpłatnie, natomiast jeżeli gdzieś go wydano, pozostaje remix contest, gdyż w umowie na bank przeniesiono prawa na wydawcę.

Oczywiście to nie oznacza, że są to jedyne drogi zdobywania remix packów, ale jeżeli pobierasz materiały niewiadomego pochodzenia, Twój track powinieneś oznaczyć jako Bootleg, nie Remix. Podejrzewam, że początkujący użytkonicy mogli nie zdawać sobie z tego sprawy, więc odpowiedzi musiałbyś się pewnie doszukiwac od każdego z osobna.