MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Zamiennik Ozone Imager? - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Zamiennik Ozone Imager? (/temat-zamiennik-ozone-imager)



Zamiennik Ozone Imager? - ProCkers - 12.04.2016

Witam :)

Mam pytanie do was: znacie może jakiś zamiennik Ozone Imagera? Chodzi mi o taką wtyczkę by móc poszerzać panoramę każdego pasma(i dowolnie to pasmo regulować) z osobna tak jak jest to w Ozone.
Ich rozwiązanie jest świetne, lecz zbyt obciąża procesor i chciałbym zastąpić to czymś innym :)
Sam nic takiego nie znalazłem, ale może wy coś kojarzycie? :)

Pozdrawiam! :)


RE: Zamiennik Ozone Imager? - Zirds - 13.04.2016

Sprawdź to http://www.fluxhome.com/products/freewares/stereotool-v3


RE: Zamiennik Ozone Imager? - Shabboo Harper - 13.04.2016

ProCkers, z tego co widzę korzystasz z Abletona :). Jest coś takiego jak Multiband Dynamics. Tak więc: „zapinasz wtyczkę”; grupujesz ją by potem na szynie zduplikować Multiband'a. To umożliwia Tobie działanie z osobna na konkretnym wycinku fali. MD jest podzielony na trzy pasma: dół, środek, góra. Jednakże „górę”, jak też „dół” możesz dodatkowo kalibrować na pasku. Chodzi o to, iż w Abletonie możliwym jest takie właśnie np. „zmonofonizowanie lub poszerzanie”; czyli po kolei: MultibandDynamics: > Utility > EQ>Compressor>Limiter. Naturalnie możesz dowolnie działać na każdej składowej i „podpinać” na konkretny wycinek fali cokolwiek chcesz... Good luck. ^^

[video=youtube]www.youtube.com/watch?v=aDpAhYk5puA [/video]


RE: Zamiennik Ozone Imager? - ProCkers - 13.04.2016

(13.04.2016, 10:44)Shabboo Harper napisał(a): ProCkers, z tego co widzę korzystasz z Abletona :). Jest coś takiego jak Multiband Dynamics. Tak więc: „zapinasz wtyczkę”; grupujesz ją by potem na szynie zduplikować Multiband'a. To umożliwia Tobie działanie z osobna na konkretnym wycinku fali. MD jest podzielony na trzy pasma: dół, środek, góra. Jednakże „górę”, jak też „dół” możesz dodatkowo kalibrować na pasku. Chodzi o to, iż w Abletonie możliwym jest takie właśnie np. „zmonofonizowanie lub poszerzanie”; czyli po kolei: MultibandDynamics: > Utility > EQ>Compressor>Limiter. Naturalnie możesz dowolnie działać na każdej składowej i „podpinać” na konkretny wycinek fali cokolwiek chcesz... Good luck. ^^

[video=youtube]www.youtube.com/watch?v=aDpAhYk5puA [/video]

Ciekawy sposób, chętnie go przetestuję :) Jednak skłaniałbym się ku jednym narzędziu które ma to wszystko, bo zależy mi na zminimalizowaniu obciążenia procesora :) Mimo że Abletonowskie wtyczki nie obciążają go za bardzo(i na pewno w ogólnym rozrachunku taki rack jest mniej procesorożerny niż jeden Ozone Imager) to jednak, przy większym projekcie nałożenie tylu wtyczek na kilku kanałach już może zrobić swoje :) A eksportowanie ścieżek do wav traktuję jako ostateczną ostateczność.

Jednakże dziękuję, z pewnością to sprawdzę, może akurat przypadnie mi do gustu takie rozwiązanie :)

@Zirds
Bardzo fajna wtyczka, nie jest dokładnie tym co chciałem, ale daje fajne efekty i z pewnością się przyda :)


RE: Zamiennik Ozone Imager? - Shabboo Harper - 13.04.2016

Cytat:"... dziękuję, z pewnością to sprawdzę, może akurat przypadnie mi do gustu takie rozwiązanie".

Proszę... :)

I jeszcze jedno a'propos Twej powyższej odpowiedzi: jeśli jesteś już pewny danej ścieżki to możesz ją zamrozić ("Freeze") i użyć przycisku Flatten (renderowanie) w projekcie. Dzięki temu nie obciążasz tak procesora...


RE: Zamiennik Ozone Imager? - ProCkers - 13.04.2016

(13.04.2016, 12:23)Shabboo Harper napisał(a):
Cytat:"... dziękuję, z pewnością to sprawdzę, może akurat przypadnie mi do gustu takie rozwiązanie".

I jeszcze jedno a'propos Twej powyższej odpowiedzi: jeśli jesteś już pewny danej ścieżki to możesz ją zamrozić ("Freeze") i użyć przycisku Flatten (renderowanie) w projekcie. Dzięki temu nie obciążasz tak procesora...

Znam ten sposób i czasem tak robię, jednak jak wcześniej wspomniałem, staram się to traktować jako ostateczność :)


RE: Zamiennik Ozone Imager? - Wizzardius - 13.04.2016

(13.04.2016, 18:47)ProCkers napisał(a): Znam ten sposób i czasem tak robię, jednak jak wcześniej wspomniałem, staram się to traktować jako ostateczność :)

To tak jak ja. Najwieksza wada funkcji 'freeze' to to, że nie można jej użyc jak w racku jest kompressor z sidechainem ;d


RE: Zamiennik Ozone Imager? - OProject - 13.04.2016

http://musicproducers.pl/temat-bitsonic-multiband-stereo-image-modifier-free ;)


RE: Zamiennik Ozone Imager? - DaveMilla - 14.04.2016

(13.04.2016, 20:30)Wizzardius napisał(a):
(13.04.2016, 18:47)ProCkers napisał(a): Znam ten sposób i czasem tak robię, jednak jak wcześniej wspomniałem, staram się to traktować jako ostateczność :)

To tak jak ja. Najwieksza wada funkcji 'freeze' to to, że nie można jej użyc jak w racku jest kompressor z sidechainem ;d


Wizzardius jest na to sposób.Grupujesz ścieżkę.Po czym na grupę wrzucasz kompresor z sidechainem a ścieżkę wtedy zamrażasz.Może to trochę kłopotliwe ale zawsze coś.


RE: Zamiennik Ozone Imager? - Shabboo Harper - 14.04.2016

Dokładnie tak jak tu... ^^

[video=youtube]www.youtube.com/watch?v=LYuN6nPtaTE[/video]