MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FL STUDIO FL Studio: Niechciany dźwięk - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: FL STUDIO FL Studio: Niechciany dźwięk (/temat-fl-studio-fl-studio-niechciany-dzwiek)



FL Studio: Niechciany dźwięk - G.N.D - 14.04.2016

Witam! Posiadam fl studio 11 i mam maly problem. Otóż mam zagrana melodie i wszystko jest ok, ale gdy daje ją głośniej jedna nutka strasznie źle brzmi(tylko na wyższej głośności) jakby ktoś szurał pazurem po tablicy, w fl studio bawie sie ok. 4 miesiące, zapoznałem się dobrze z Parametric EQ 2 i próbowałem na nim zciszyc ten konkretny niechciany dźwięk i udało mi sie to, ale pozostałe nutki brzmią dużo głośniej niż ten wyciszony, konkretna melodie wystukalem na wtyczce Harmless. Ogólnie im głośniej tym gorzej brzmi ale tylko w tej jednej nutce. Jak ktoś byłby chętny mi pomóc to wyśle kawałeczek tej melodii żeby mógł zrozumiec o ci mi biega. Dziena


Zły dział, przenoszę

Wystawiono 20:10:17, dnia 14.04.2016, przez Knifeman



RE: niechciany dźwięk - In-Tegral - 14.04.2016

Jeżeli dźwięk jest wykręcony w "skomplikowany" sposób, to czasami jedynym rozwiązaniem jest zmiana modulacji dźwięku, żadne EQ i Kompresja tutaj nie pomogą, często tak mam jak kręcę screeche czy screamy, na niektórych notach brzmi tak jak chce a jak ustawię już melodie wyżej przy progresji to robi się niemiło bo nie brzmi tak jak powinno i wtedy niestety muszę zrezygnować z brzmienia i podkręcić je tak by brzmiało na każdej nocie dobrze. Jednak poczekam na próbkę dźwięku i zobaczymy...


RE: niechciany dźwięk - G.N.D - 14.04.2016

chcialbys zobaczyc co u mnie nie gra? dopiero co konto zalozylem bo ten problem mi sie pojawil ale nie wiem jak mam to wyslac, czy moze da sie to wrzucic jakos pod tematem?


RE: niechciany dźwięk - In-Tegral - 14.04.2016

Wrzuc ten urywek całej melodii gdzie występuje problem na zippyshare i podrzuc tu pod tym tematem


RE: niechciany dźwięk - Zirds - 14.04.2016

Napisz do Supportu Image-Line.


RE: FL Studio: Niechciany dźwięk - DavidTot - 15.04.2016

Generalnie EQ te FL'owskie nie jest jakieś dobre, lepiej korzystać z czegoś "bardziej szczegółowego" , miałem podobny problem i właśnie zmiana EQ wszystko rozwiązała lub też za duży distortion nałożyłeś i się "piłuje" albo za dużo detune.


RE: FL Studio: Niechciany dźwięk - Zirds - 15.04.2016

(15.04.2016, 18:18)DavidTot napisał(a): Generalnie EQ te FL'owskie nie jest jakieś dobre, lepiej korzystać z czegoś "bardziej szczegółowego" , miałem podobny problem i właśnie zmiana EQ wszystko rozwiązała lub też za duży distortion nałożyłeś i się "piłuje" albo za dużo detune.

Eq2 w FL studio jest jednym z lepszych. Trzeba dobrze dobierać dobroć do poszczególnych częstotliwości kub czasem używać dwóch Eq2.


RE: FL Studio: Niechciany dźwięk - DavidTot - 15.04.2016

(15.04.2016, 19:56)Zirds napisał(a):
(15.04.2016, 18:18)DavidTot napisał(a): Generalnie EQ te FL'owskie nie jest jakieś dobre, lepiej korzystać z czegoś "bardziej szczegółowego" , miałem podobny problem i właśnie zmiana EQ wszystko rozwiązała lub też za duży distortion nałożyłeś i się "piłuje" albo za dużo detune.

Eq2 w FL studio jest jednym z lepszych. Trzeba dobrze dobierać dobroć do poszczególnych częstotliwości kub czasem używać dwóch Eq2.

Nie jest jednym z lepszych. Właśnie dwóch eq, a czasem nawet 3 i przez to można się pogubić jak jest chyba miejsce na 10 efektów? A czasem wszystkie miejsca są wykorzystane, to teraz jeszcze wciśnij 3 razy eq, a można to zrobić używając jednego. Myślałem właśnie w ten sposób, dlatego lepszy.


RE: FL Studio: Niechciany dźwięk - Zirds - 15.04.2016

(15.04.2016, 22:30)DavidTot napisał(a):
(15.04.2016, 19:56)Zirds napisał(a):
(15.04.2016, 18:18)DavidTot napisał(a): Generalnie EQ te FL'owskie nie jest jakieś dobre, lepiej korzystać z czegoś "bardziej szczegółowego" , miałem podobny problem i właśnie zmiana EQ wszystko rozwiązała lub też za duży distortion nałożyłeś i się "piłuje" albo za dużo detune.

Eq2 w FL studio jest jednym z lepszych. Trzeba dobrze dobierać dobroć do poszczególnych częstotliwości kub czasem używać dwóch Eq2.

Nie jest jednym z lepszych. Właśnie dwóch eq, a czasem nawet 3 i przez to można się pogubić jak jest chyba miejsce na 10 efektów? A czasem wszystkie miejsca są wykorzystane, to teraz jeszcze wciśnij 3 razy eq, a można to zrobić używając jednego. Myślałem właśnie w ten sposób, dlatego lepszy.

Używaj funkcji Send. A jak chcesz więcej miejsca na efekty to zmień DAW.