MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
OTHER Półwysep - Baba Wanga - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: OTHER Półwysep - Baba Wanga (/temat-other-polwysep-baba-wanga)



Półwysep - Baba Wanga - brainfreezer - 14.04.2016

Witam serdecznie wszystkich!

Podsyłam projekt, który zupełnie różni się od tego, co miałem okazję tworzyć dotychczas.



Oczywiście jestem odpowiedzialny za muzykę w 100%.

Jak się podoba?

Pozdrawiam,
B.


RE: Półwysep- Baba Wanga - Shabboo Harper - 15.04.2016

Esencja "Ciebie". Różnorodność brzmień; "tu": cudnie "nucąca" gitara w swej spokojniejszej partii; "dzika" perca. Skłonność do "Folklor'u". Specyficzne ujęcie wokalu; "tu": główny brzmi krztynę zbyt "dziewiczo" w swej naturalności; przez pełną długość utworu (szczególnie w tak "teatralnej interpretacji") winien być "dotknięty" jakimś efektem; choćby w refrenie. 0:20-0:47 świetne. Patryku, Twoją "Babę" cechuje mocny charakter, zadzierzystość, konkretny "nerw". Nie jest to mój świat; jednakże przyznaję, iż koncept, jak też produkcja to "kawałek dobrej roboty". <thumbup>


RE: Półwysep- Baba Wanga - brainfreezer - 15.04.2016

Przekażę Patrykowi! :D Dzięki! ;) (z tej strony Krzychu, Patryk odpowiada za tekst i jest pomysłodawcą projektu)


RE: Półwysep- Baba Wanga - Shabboo Harper - 15.04.2016

:) Krzysztofie, naturalnie gratuluję i Tobie (B.) i Patrykowi... <v> A siostrzyczkę Ulę pozdrawiam... ;)


RE: Półwysep- Baba Wanga - Adamzzz - 15.04.2016

Pod koniec jak wchodzi tekst o medycynie i ten krzyk "a człowiek wciąż ginie!!" = gęsia skórka :D Już nie pamiętam kiedy ostatni raz dostałem gęsiej skóry od słuchania muzyki tu na forum. Wielki szacun. Świetny kawałek. Bez problemu wyobrażam sobie coś takiego w radiu.. oczywiście takim bardziej "ambitnym" (cokolwiek to słowo znaczy xD).
Jedyne co, to może dodałbym więcej niskich częstotliwości. Nawet nie sub, tylko okolice 100-400hz żeby było więcej mięcha a nie same wysokie, chociaż może za bardzo sugeruje się bardziej hardkorowymi gatunkami muzycznymi gdzie bas jest ważniejszy niż inne częstotliwości...
Tak czy siak, mistrzostwo. 5/5 bez wahania :D


RE: Półwysep - Baba Wanga - GY4 - 16.04.2016

No swietny kawalek,naprawde:)Tak troche mi przypomina ostatnia plyte od 52 Debiec,zarowno jesli chodzi o tekst jak i muzyke.No w radyjku to mogloby smigac...u nas jest taka stacja chyba jeszcze na Pomorzu,z taka muza alternatywna.Mocno popularna...tylko nazwy zapomnialem...


RE: Półwysep - Baba Wanga - Recoil83 - 16.04.2016

Zarąbisty kawałek z nutą folkloru, technicznie nie ma się do czego doczepić, ode mnie 5.


RE: Półwysep - Baba Wanga - brainfreezer - 19.04.2016

Dziękuję wszystkim za opinie!!! To mega budujące! :) Pozdrowienia z Poznania! :)


RE: Półwysep - Baba Wanga - ak47soundsystem - 23.04.2016

Brawo za koncept, za story i za mesydż. Muzycznie to zupełnie nie moja bajka. Ale generalnie należy kolegę pochwalić, bo:
- jest wokal i to wielowarstwowy
- o czym jest, o tym jest... ale... jest po polsku - więc to od razu jednak wciąga
- zaangażowanie wykonawcy jest i mesydż jakiś ma do przekazania
- dużo się zmienia - ne nuży - wyraźnie widać gdzie refren, a gdzie zwrotka - są chwile na oddech
- jest napięcie i dramatyzm
- jest charakterystyczne i nigdy czegoś takiego nie słyszałem
- długość, moim zdaniem, na tak pokręcony kawałek - optymalna


RE: Półwysep - Baba Wanga - Burning Car - 26.04.2016

No i to rozumiem. Zupełnie cos nowego na forum. Wokal świetny - no i po naszemu - gratulacje. Całość naprawdę dobra. Mogę dać tylko 5-tkę.