MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Apel - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Informacje (https://musicproducers.pl/forum-informacje)
+--- Wątek: Apel (/temat-apel)

Strony: 1 2 3


Apel - K - 16.04.2016

Jakiś czas temu napisałem temat, w którym zwróciłem uwagę na problem liczby odpowiedzi w tematach użytkowników, ogólnego zachowania po rejestracji oraz szeroko pojętego zjawiska "pijawek" internetowych. Obecnie jednak temat ten jest dla mnie mało istotny, głównie ze względu na to, że Polska to Polska - wszelkie zachowania, z którymi spotykamy się na co dzień, spotkamy również i tu, w Internecie. Tak więc rejestracje w wyłącznie jednym, słusznym celu opublikowania własnego utworu będą nadal kontynuowane - zmienić tego nie zmienimy.

Temat ten kieruję jednak do zupełnie innych osób - do naszych wiernych i długoletnich użytkowników. Naturalnie nie do wszystkich, bo nie wszyscy takiego upomnienia potrzebują, ale chciałbym jasno zaznaczyć, że wszelakie naciski, obelgi, czy sarkastyczna krytyka skierowana wobec nowych użytkowników, a w szczególności tych młodszych lub posiadających niskie umiejętności, będzie tępiona - niezależnie od posiadanej rangi oraz ilości postów. Jeżeli ktokolwiek będzie atakował innych użytkowników forum bez żadnego powodu, będzie surowo karany.



Edycja:
Cytat:Wciąż nie rozumiem czemu niektórzy tutaj zebrani rozwodzą się nad postami pisanymi przez nowych użytkowników. Przecież temat zupełnie nie o tym? Apel wystosowany jest wyłącznie w celu zwrócenia uwagi na problem "gnębienia" nowych użytkowników, a nie na jakość pisanych przez nich postów. Naturalnie mogę jednak się do tego odnieść, aby rozwiać wątpliwości co poniektórych.

1. Zniesienie wymagania 10 postów w celu opublikowania tematu,

dzięki czemu ilość tematów drastycznie rośnie i robi się ogromny bajzel.

2. Zasady oceniania w kilku kategoriach.

Dzięki temu spada ogólna liczba odpowiedzi, bo wielu osobom odechciałoby się cokolwiek pisać.



Chciałbym prosić o zaprzestanie kontynuowania offtopu, jakim jest rozmowa na temat dodawania pierwszych 10 postów.

Na koniec chciałbym też przypomnieć, że ocenianie jakości pierwszych 10 postów nie leży w gestii użytkowników, tylko w moderacji i administracji. To samo tyczy się czasu w jakim zostały napisane. Zauważyłem też, że wielu osobom przeszkadza nawet sytuacja, w której nowy użytkownik napisze kilku zdaniowe oceny w kilku minutowych odstępach. Już w zasadzie nieważne czy napisze 1 słowo czy 20 i czy odstęp to 1 minuta czy więcej. Zawsze znajdą się "szeryfowie", którym będzie coś przeszkadzać, nawet jeżeli nie ma ku temu podstaw.



RE: Apel II - Alex fat - 16.04.2016

Co zrobisz, swiat jest zly :D


RE: Apel II - K - 16.04.2016

[Obrazek: latest?cb=20081110104437]

:D


RE: Apel II - sowa - 16.04.2016

Tak to już jest w gimnazjum obecnie... co zrobisz :P Jedni się pastwią nad innymi :)


RE: Apel II - In-Tegral - 16.04.2016

Na prawdę? Już myślałem, że post będzie na temat pierwszej części Twojej wypowiedzi już się ucieszyłem, ale jednak nie... Dużo większym problemem są te osoby, które wchodzą na forum nabijają te 10 postów pisząc komentarze do utworów w stylu "fajne" i super jest. Teraz jak ma się czuć osoba np. Adamzz, Shabboo (Podaję pierwszą lepszą osobę piszącą obszerne opinie), która widzi takie opinie i przechodzi im to płazem? Tylko nie mów mi, że nic z tym zrobić nie można bo można - wystarczy jasno na początku dać im do zrozumienia, że takie opinie tu nie przejdą i będą karane (może zamiast warnów, usuwać im te posty xD jak to Old wczoraj napisał). Co do tego znęcania się... God... Domyślam się o co chodzi, ale przecież nawet jak ktoś "na siebie wjeżdża" to przecież i tak wiadomo, że to na żarty. Nie widziałem jeszcze na SB, czy w temacie jakimś, żeby ktoś się obrzucał mięsem na poważnie. Rozumiem, że nie każdy ma do siebie dystans i ma mocną psychikę no ale bez przesady...


RE: Apel II - Herman - 16.04.2016

mnie mozesz profilaktycznie od razu zbanowac


RE: Apel II - K - 16.04.2016

Jeżeli chodzi o treść pierwszych 10 postów to moderacja zwraca na to uwagę. "10/10", "fajne", "dobry kawałek" - tego typu wypowiedzi są przeważnie tępione i raczej nie ma sytuacji, w której ktoś napisze dokładnie 10 takich postów, doda kawałek, a nikt na to nie zwróci uwagi.

Temat z resztą nie o tym. Przeczytaj jeszcze raz.



PS. Herman, ten temat nie zawiera nic, co było by z Tobą związane.


RE: Apel II - John Horizon - 16.04.2016

Taa.. jak miałem bekę z niektórych wypowiedzi ,,HELPMATE" w tematach laików to grożono mi banem ;x

Swoją drogą ja tam rozumiem, ale nie toleruję tego jak jakiś Świeżak wrzuca utwór, ja mu go oceniam, piszę co jest nie tak a on wyskakuje z ryjem, że się nie znam. Wtedy takie coś jest przeze mnie tępione. Było już kilka takich..


RE: Apel II - elservis - 16.04.2016

problem hejtu to nie tylko problem tego forum ... wystarczy poczytać o polityce czy gospodarce ... od października zeszłego roku dzieje się prawdziwa jatka .... jasne że nie musimy się we wszystkim zgadzać ... ale można różnić się kulturalnie .... jestem jak najbardziej za dyscyplinowaniem chamstwa i prostactwa ... nie dajmy się ściągać w dół frustratom i szeroko pojętym oszołomom .....


RE: Apel II - KBK - 16.04.2016

Na początku proponowałbym tępić właśnie te osoby, które dziwnym trafem właśnie mają te 15-18 lat i wchodząc na forum nabiją 10 postów, wrzucą 7-minutowy kawałek, który zostaje przesłuchany przez starsze stażem osoby i te osoby poświęcają ten czas budując konstruktywne komentarz, a dostają od razu po mordzie od takiego "świeżaka", że się nie zna, bo on zrobił kicka w 2 miesiące...

Może nie jestem super producentem, ale po przeczytaniu tego tematu właśnie zacząłem się zastanawiać, czy osoby budujące to forum i poświęcające mnóstwo czasu na prawdziwe słuchanie tracka, a nie nabijanie postów właśnie nie są traktowane gorzej tylko dlatego, że pomagają innym, a tylko czasem żartobliwie sobie pożartują z młodych, którzy w większości nie mają do siebie dystansu...

Zawsze traktowałem to forum poważnie i wiem, że jest na tym forum wiele osób, które również to forum tak traktują, i naprawdę pomagają innym, uważam że tym osobom należy się chociaż odrobina szacunku bo bez nich to forum nie byłoby takie jakie jest - te osoby to forum budują. Nie zgadzam się z tym, aby teraz te osoby banować w imię jakiegoś nowego użytkownika, który za chwilę okaże się, że jest trollem...


RE: Apel II - piral - 16.04.2016

Na pewno żartowanie z nowych użytkowników forum nie podnosi klasy forum dlatego osobiście będę uważał na to co i jak piszę do nowych. Nie jestem święty w tym względzie, nie próbuję się wybielać, ale temat Kaya dał mi do myślenia.


RE: Apel II - Zirds - 16.04.2016

Po co wylewacie tu swoje żale? K jest adminem i nie będzie czytał waszych wypocin i nie będzie brał ich pod uwagę. Ten temat jest dopiskiem do Regulaminu, a nie tematem typu "Dyskusja".

Albo regulamin albo ban.

Nie wypowiadam się na temat wątku tego topić bo wiem o co chodzi. Ten post jest głównie skierowany do "żalących się".


RE: Apel II - Drumaholic - 16.04.2016

(16.04.2016, 13:01)Zirds napisał(a): Po co wylewacie tu swoje żale? K jest adminem i nie będzie czytał waszych wypocin i nie będzie brał ich pod uwagę. Ten temat jest dopiskiem do Regulaminu, a nie tematem typu "Dyskusja".

A Ty co? Adwokat? :D

Pachnie moderator wannabe :E


RE: Apel II - Zirds - 16.04.2016

(16.04.2016, 13:06)Drumaholic napisał(a):
(16.04.2016, 13:01)Zirds napisał(a): Po co wylewacie tu swoje żale? K jest adminem i nie będzie czytał waszych wypocin i nie będzie brał ich pod uwagę. Ten temat jest dopiskiem do Regulaminu, a nie tematem typu "Dyskusja".

A Ty co? Adwokat? :D

Pachnie moderator wannabe :E

Nie. Wiem tylko jaki jest K na Forum. I wiem, że ten Apel był skierowany głównie w moim kierunku.


RE: Apel II - Herman - 16.04.2016

KBK ma sporo racji, trzeba wybrać między użytkownikami, którzy są tu od lat, a nowymi, którzy w 90% chcą tylko podzielić się twórczością. Faktycznie, szczególnie w działach pomocy można spotkać się z sytuacjami, że user jest hejtowany za to, że nie wie czegoś i pyta. Po to jest forum, by się zapytać, gdy szukajka nie pomogła i to było zawsze tępione, przynajmniej przeze mnie. Ideą forum nie jest odalienowanie się od wszystkich i wyłączenie opcji rejestracji, a dążenie do tego by nasze forum było miejscem dla każdego. Druga sprawa do pajace z 3miesięcznym stażem, którzy proszą o opinie, a po rzetelnych wpisach zaczynają się sadzić do innych że ci nie mają pojęcia. Po co w takim razie pisze taki na forum? Taki syf trzeba sprzątać priorytetowo i banowanie zacząłbym od nich. Osobiście polecam wszystkim, by pilnowali własnych gaci, od regulaminu jest ekipa forum, także w dziale Przedstaw Się, a nawet szczególnie tam. Nie oceniamy kogoś za to, że zdarzyła się gafa na początku, być może kilku wartościowych ludzi w ten sposób uciekło z forum. Jeśli chodzi o wiek rejestrujących się, to wybaczcie, ale ile mieliście lat gdy zaczynaliście zajmować się produkcją? Póki młody nie robi syfu i nie obraża to miejcie świadomość, szczególnie ci, którzy mają ponad 1000 postów, range Helpmate itp. Taki świeżak najbardziej ceni sobie Wasze wpisy, nie trzeba od razu prowokować do zadymy. To jest skomplikowane, trzeba mieć specyficzny punkt widzenia, by rozumieć zasady działania forum i umiejętność podejmowania odpowiednich decyzji, dlatego jeszcze nikt bana za "nadużywanie stażu" nie dostał.


RE: Apel II - Abigail Noises - 16.04.2016

Żali ciąg dalszy....:)

A mnie śmieszy porównywanie forum do tego co dzieje się w polityce. Co to ma wspólnego to nie wiem ? Piętnować osoby, które nabijają posty? Pewnie tak, i to jest oczywiste ale upomnieniem, krótkim privem, linkiem jak oceniamy utwory innych itd. Banować? Bez przesady – każdy może zacząć zbyt szybko, czy to z podniecenia bo chce pokazać światu swój track, czy z lenistwa bo nie przeczytał regulaminu. W ostateczności jeśli nie ma poprawy wszystko leży w gestii Admina. Jednak nabijanie postów to całkiem inny temat – zresztą wydaje mi się, że zgrabnie podpięty pod problem, który stricte opisał K. Jak to ma się do chamskich, prostackich wypowiedzi niektórych, które maja miejsce na tym forum? Dla mnie to piaskownica – dosłownie. Napiszę krótko – za ''downy'', ''debile'', wyśmiewanie, które trwa z reguły kilka dni albo nawet miesięcy (ile trzeba mieć w sobie zajadłości aby ciągnąć wciąż ten sam temat i przypi**dalać się wciąż do tego samego i do tych samych osób), jestem za banem i tyle. Dobre forum nie lubi próżni i zaraz wypełni się nie tylko trollem, o którym pisze kolega wyżej a i kimś wartościowym - czysta ruletka.

Co do psychiki i dystansu.... Po pierwsze łatwo pomylić brak dystansu z poczuciem swojej wartości. Najczęściej o braku dystansu piszą osoby, które same go nie mają lub same nigdy nie spotkały się w sytuacji, w której muszą odpierać atak wielu osób. Po za tym bronić się trzeba umieć, a nie każdy to potrafi – szczególnie taki user, który musi dyskutować nie z jedną a z kilkoma osobami - no bo przecież kolega kolegę wesprze, nie ma co, pośmiejemy się, zrobimy z kogoś głupka, udowodnimy mu swoje a na koniec posłuchamy jak bluzga na nas, doniesiemy, ktoś go tam zbanuje a my będziemy jeszcze przez kilka tygodni ''żartować'', że człek nie miał po prostu dystansu do siebie. I nie chodzi mi tylko o jeden pojedynczy przypadek.


RE: Apel II - Herman - 16.04.2016

@up

temat wyczerpany


RE: Apel II - In-Tegral - 16.04.2016

(16.04.2016, 13:46)AdamWax napisał(a): Żali ciąg dalszy....:)

A mnie śmieszy porównywanie forum do tego co dzieje się w polityce. Co to ma wspólnego to nie wiem ? Piętnować osoby, które nabijają posty? Pewnie tak, i to jest oczywiste ale upomnieniem, krótkim privem, linkiem jak oceniamy utwory innych itd. Banować? Bez przesady – każdy może zacząć zbyt szybko, czy to z podniecenia bo chce pokazać światu swój track, czy z lenistwa bo nie przeczytał regulaminu. W ostateczności jeśli nie ma poprawy wszystko leży w gestii Admina. Jednak nabijanie postów to całkiem inny temat – zresztą wydaje mi się, że zgrabnie podpięty pod problem, który stricte opisał K. Jak to ma się do chamskich, prostackich wypowiedzi niektórych, które maja miejsce na tym forum? Dla mnie to piaskownica – dosłownie. Napiszę krótko – za ''downy'', ''debile'', wyśmiewanie, które trwa z reguły kilka dni albo nawet miesięcy (ile trzeba mieć w sobie zajadłości aby ciągnąć wciąż ten sam temat i przypi**dalać się wciąż do tego samego i do tych samych osób), jestem za banem i tyle. Dobre forum nie lubi próżni i zaraz wypełni się nie tylko trollem, o którym pisze kolega wyżej a i kimś wartościowym - czysta ruletka.

Co do psychiki i dystansu.... Po pierwsze łatwo pomylić brak dystansu z poczuciem swojej wartości. Najczęściej o braku dystansu piszą osoby, które same go nie mają lub same nigdy nie spotkały się w sytuacji, w której muszą odpierać atak wielu osób. Po za tym bronić się trzeba umieć, a nie każdy to potrafi – szczególnie taki user, który musi dyskutować nie z jedną a z kilkoma osobami - no bo przecież kolega kolegę wesprze, nie ma co, pośmiejemy się, zrobimy z kogoś głupka, udowodnimy mu swoje a na koniec posłuchamy jak bluzga na nas, doniesiemy, ktoś go tam zbanuje a my będziemy jeszcze przez kilka tygodni ''żartować'', że człek nie miał po prostu dystansu do siebie. I nie chodzi mi tylko o jeden pojedynczy przypadek.

Adam, po części przyznam Ci rację, ciężko odpierać atak kilku osób - sam byłem w tej sytuacji, na początku po rejestracji na forum, ale wiesz co? Jakoś mnie to zbytnio nie ruszyło bo dobrze wiem, że na każdym forum są różni ludzie i trzeba się z tym pogodzić. Dalej, co do upomnienia tych pijawek na PW... Podaje Ci teraz przykład z ostatnich kilku dni. Bez nicków. Pewien użytkownik świeżo zarejestrowany zaczął nabijać posty wiadomo w jakim stylu, został upomniany przez jednego z użytkowników w kulturalny sposób na PW, krótką wiadomością, żeby jednak starał się pisać dłuższe te opinie bo ludzie potem mogą się odwdzięczyć tym samym bo po prostu tego nie lubią, wiesz jaką odpowiedź dostał? "Sorry ale chce swoją muzykę wstawiać ;)". Chyba tego komentować nie trzeba...


RE: Apel II - piral - 16.04.2016

Prosty sposób na pijawki: nie odpowiadać w ich tematach


RE: Apel II - Drumaholic - 16.04.2016

(16.04.2016, 14:02)piral napisał(a): Prosty sposób na pijawki: nie odpowiadać w ich tematach

Trudno odróżnić pijawkę od kogoś wartościowego, kto z podniecenia po prostu chce wrzucić swój numer. Może się potem okazać, że wywalenie takiej osoby z forum będzie wielką stratą. Znam kilka osób, które w parę miesięcy zrobiły progres jak stąd do Afryki i teraz sadzą tak sążne tracki, że one mogłyby większości z nas udzielać rad :)