MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Apel - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Informacje (https://musicproducers.pl/forum-informacje)
+--- Wątek: Apel (/temat-apel)

Strony: 1 2 3


RE: Apel II - Abigail Noises - 16.04.2016

In-Tegral, pisałem, że jeśli nie ma poprawy i zrozumienia, tym samym pijawce dobrze być pijawką to wtedy ban lub brak odpowiedzi w temacie jak pisze piral, choć każdemu należy się jakaś szansa (np. w przypadku zbytniej euforii) i czas by się wykazać.

Jednakże to wciąż dyskusja nie w temacie, który poruszył K.


RE: Apel II - piral - 16.04.2016

(16.04.2016, 14:13)Drumaholic napisał(a):
(16.04.2016, 14:02)piral napisał(a): Prosty sposób na pijawki: nie odpowiadać w ich tematach

Trudno odróżnić pijawkę od kogoś wartościowego, kto z podniecenia po prostu chce wrzucić swój numer. Może się potem okazać, że wywalenie takiej osoby z forum będzie wielką stratą. Znam kilka osób, które w parę miesięcy zrobiły progres jak stąd do Afryki i teraz sadzą tak sążne tracki, że one mogłyby większości z nas udzielać rad :)

Pewnie, że trudno, ale cierpliwość i wyczucie to jedna z rzeczy, których warto się nauczyć będąc/chcąc być producentem.


RE: Apel II - Dj SasU - 16.04.2016

Dobrze prawisz. Te niedowartościowane osoby pewnie sądzą, że dzięki takim zachowaniom będą "lepsi", a w rzeczywistości jest na odwrót :D


RE: Apel II - Deonite - 16.04.2016

(16.04.2016, 9:27)K napisał(a): Są na forum osoby mające ze sobą duże problemy i posiadające prawdopodobnie wiele kompleksów. Swoją frustrację przenoszą w szczególności na osoby młode lub posiadające niskie umiejętności. Naprawdę nie potrafię zrozumieć jak niektórym bardzo, ale to bardzo przeszkadza rejestracja 15-letniej osoby i jaką frajdę sprawia wyganianie z forum innej, która tworzy utwory niezbyt wysokich lotów.

Podpisuję sie obiema rękoma, że tak jest! Widziałem kilka takich przypadków, najważniejsza jest cierpliwość, zrozumienie i odpowiednia krytyka, a nie wodospad słów, jakby ktoś lał wodę...


RE: Apel II - Oszir - 16.04.2016

Zrobić skrypt który będzie podliczał średnią ilość użytych znaków w ciągu ostatnich 10 komentarzy i posty z muzyką wystawioną przez osoby "pijawki" (osoby używające znaków poniżej przyjętej minimalnej) przenosić automatycznie do ogólnego działu stworzonego dla "pijawek". Wydaje się proste jak je**nie
Jest popyt to trzeba zapewnić podaż jednocześnie utrzymując porządek na forum.
No i admin miałby mniej roboty...

Tylko czy jest to możliwe z technicznego punktu widzenia?


RE: Apel II - Shutara - 16.04.2016

(16.04.2016, 17:46)Oszir napisał(a): Zrobić skrypt który będzie podliczał średnią ilość użytych znaków w ciągu ostatnich 10 komentarzy i posty z muzyką wystawioną przez osoby "pijawki" (osoby używające znaków poniżej przyjętej minimalnej) przenosić automatycznie do ogólnego działu stworzonego dla "pijawek". Wydaje się proste jak je**nie
Jest popyt to trzeba zapewnić podaż jednocześnie utrzymując porządek na forum.
No i admin miałby mniej roboty...

Tylko czy jest to możliwe z technicznego punktu widzenia?

Pomysł ogólnie nie jest zły, ale imo na skalę naszego forum nieopłacalny. Staramy się w miarę szybko zajmować się takimi delikwentami (a nie jest ich znowu jakoś strasznie dużo), więc czy taki ktoś z automatu dostanie pouczenie, czy zrobi to ręcznie mod za kilka godzin - dla mnie bez znaczenia (nie wiem, jak to widzą inni)


RE: Apel II - Foortic - 16.04.2016

Porobiło się...
Nie podoba mi się pomysł karania "starszych" użytkowników tego forum za jakieś drobne ataki czy coś w tym stylu...
To oni najwięcej pomagają i zasługują na szacunek i zrozumienie... No bo jak tu wie nie wkurzyc skoro, ktoś kto ma ogromną wiedzę napisze bardzo treściwą wypowiedź w której poradzi co zrobić aby track brzmiał lepiej, poprostu poda odpowiedzi na tacy, a taki delikwent albo będzie miał to w głębokim poważaniu albo znieważy oceniającego że a to się nie zna albo wgl będzie się spierał że jak na trzy miesiące to jest zajefajno i koniec... Tak ma być... To jest naprawdę irytujące.

Drugą sprawą jest to że nie powinno być tak że przychodzi sobie ktoś nowy i panoszy się jak nie wiadomo kto i myśli że jest bezkarny... Musi być ktoś kto go przytępi i nauczy jak ma się zachowywać... Nauczy, że jeżeli chce aby mu ktoś pomógł to niech sam pomoże na tyle ile umie. Wszyscy wiemy, że nawet zwykły Kowalski jest w stanie powiedzieć coś więcej o konkretnym utworze niż tylko że "fajny", "ogólnie spoko".

Proponuję aby ilość wymaganych postów przed wstawieniem swojego utworu podnieść do 50 w tym 20 treściwych wypowiedzi o produkcjach innych użytkowników. Takie rozwiązania pokaże, kto tu przychodzi po pomoc i sam pomaga innym a kto poprostu jak ta "pijawka" przychodzi tylko po oklaski...


RE: Apel II - Drumaholic - 16.04.2016

Domyślam się, że jesteś jednym z użytkowników, do których został skierowany ten post.

Naucz się używać przycisku raportuj i po problemie. Wtedy przyjdzie mod, wlepi odpowiednie nagrody i temat zamknięty (może nawet dosłownie :E ) Uważam, że "starsi" nie powinni zachowywać się jak zbawcy internetuf i powinni wiedzieć co wypada, a co nie. Jakoś sporej większości nie sprawia to problemu. Przejrzałem trochę topiców, i zazwyczaj powtarzają się Ci sami ludzie hejtujący dla zasady.


RE: Apel II - qnebra - 16.04.2016

Dziesięć jest wystarczającym limitem w mojej opinii, tylko żeby to było dziesięć dobrych i rzetelnych komentarzy, nie na zasadzie:

"Dobre :)
"Fajny wałek
"Spoko kawałek ziom
"Git


RE: Apel II - piral - 16.04.2016

@Foortic słucham? Przejrzyj historię swoich postów. Jak to się ma do tego co napisałeś?


RE: Apel II - Foortic - 16.04.2016

(16.04.2016, 18:53)piral napisał(a): @Foortic słucham? Przejrzyj historię swoich postów. Jak to się ma do tego co napisałeś?

Przynajmniej nie pisałem
"fajne"
"no może być"
"dobrze gra"
Pisałem to co myślałem... Fakt zdarzało się że pisałem i nie myślałem... Było też tak że pisałem żeby mieć więcej postów, "na siłę" ale teraz tego żałuję. Piszę mniej, dużo mniej ale staram się pisać konkretniej... Być może to jeszcze za mało ale staram się teraz aby moje posty były lepsze i wynosiły więcej...


RE: Apel II - piral - 16.04.2016

@Foortic dla mnie zmieniło się tyle, że zamiast pytać o różne rzeczy w różnych nowych tematach i pisać jakieś głupoty teraz starasz się wywyższać i pokazać jaki to jesteś doświadczony przez forumowy lincz


RE: Apel II - Foortic - 16.04.2016

(16.04.2016, 19:23)piral napisał(a): @Foortic dla mnie zmieniło się tyle, że zamiast pytać o różne rzeczy w różnych nowych tematach i pisać jakieś głupoty teraz starasz się wywyższać i pokazać jaki to jesteś doświadczony przez forumowy lincz
Korzystam z Google. Dlatego zakładam mniej tematów z pytaniami. Jak czegoś nie wiem to dopiero zakładam temat. ;)


RE: Apel II - doublesi123 - 16.04.2016

Zgadzam się z tym zupełnie przyznam się że jestem krótko na forum i mało komentuję ponieważ jak już gdzieś wcześniej wspominałem jestem bardzo zajetym człowiekiem ale trochę już tu widziałem i żeczywiście nie którzy łagodnie mówiąc nie mają dystansu że tak powiem


RE: Apel II - Ixipe - 16.04.2016

Taki ja.. kiedy się zarejestrowałem to nabiłem te 10 postow szybko żeby poznać czyjąś opinie... Trudno jest początkującemu napisać coś konstruktywnego pod produkcjami innych jeśli się nie zna zbyt dobrze... Coprawda ja większość postów nabiłem w off topic i do dzisiaj nie umiem pod innymi produkcjami coś poza "fajne" napisac a co do drugiej części regulaminu zgadzam się w stu procentach... Skąd ktoś może wiedzieć czy jeśli rzucasz w niego mięsem to robisz to z przymrużeniem oka, jeśli nie widzi twojej twarzy i mowy ciała, to jest to nie możliwe..


RE: Apel II - Zirds - 16.04.2016

(16.04.2016, 21:38)Ixipe napisał(a): Taki ja.. kiedy się zarejestrowałem to nabiłem te 10 postow szybko żeby poznać czyjąś opinie... Trudno jest początkującemu napisać coś konstruktywnego pod produkcjami innych jeśli się nie zna zbyt dobrze... Coprawda ja większość postów nabiłem w off topic i do dzisiaj nie umiem pod innymi produkcjami coś poza "fajne" napisac a co do drugiej części regulaminu zgadzam się w stu procentach... Skąd ktoś może wiedzieć czy jeśli rzucasz w niego mięsem to robisz to z przymrużeniem oka, jeśli nie widzi twojej twarzy i mowy ciała, to jest to nie możliwe..

W Offtopic'u posty się nie nabijają.


RE: Apel II - Recoil83 - 16.04.2016

Ale offtop świat nie jest piękny a ludzie nie są dobrzy tyle w temacie, i nie popieram wyżywania się na innych.


RE: Apel II - elservis - 17.04.2016

(16.04.2016, 13:46)AdamWax napisał(a): Żali ciąg dalszy....:)

A mnie śmieszy porównywanie forum do tego co dzieje się w polityce. Co to ma wspólnego to nie wiem ......


Nikt nie porównuje ... po prostu elementem wspólnym każdego forum są ludzie i ich wzajemne relacje. Polemiki zaczynają zmieniać klimat .... jak nie jesteś "za".... to Cię zabijemy .... tak to teraz coraz częściej wygląda a jak już nie "zabijemy" to dostaje chociaż serię obelg. Ludzie korzystają z anonimowości jaką daje do pewnego stopnia Internet i coraz częściej mówią to czego w realnym świecie by nie powiedzieli. To że ludzie zaczynają sie zachowywać "czarno-biało" i często nonsensownie to nie jest wina samego forum ... Ale to już zajęcie dla socjologa a nie muzyka czy muzyka hobbysty-amatora ... Powiem Wam tak ... tego typu postawy banować i nie zastanawiać się czy to dobry muzyk czy nie ... inaczej zrobi się bagno a cała masa "pępków świata" będzie wylewać frustracje .... Przerabiałem to przez lata na wielu innych forach .... Większość "adminów" dochodzi po jakimś czasie do tego samego wniosku ..... "Jesteś prostakiem i chamem ? .... WON " niezależnie czy jest dobry na swoim poletku czy nie ... inaczej będzie toksycznie ......


RE: Apel II - thunderlifet - 17.04.2016

i bardzo słusznie tak należy postępować wszyscy jesteśmy ludźmi i powinniśmy tak traktować innych jak sami chcielibyśmy być traktowani pozdrawiam!!!
---
(16.04.2016, 22:08)Recoil83 napisał(a): Ale offtop świat nie jest piękny a ludzie nie są dobrzy tyle w temacie, i nie popieram wyżywania się na innych.
ale to właśnie przez takie niegrzeczne traktowanie i chamskie zachowanie (poniżanie innych) dzisiejszy świat jest taki jaki jest i może najwyższy czas coś z tym zrobić


__________________________[Zathura]__________
Proszę na przyszłość korzystać z opcji "edytuj" (punkt 4 regulaminu głównego)
napisano o 12:24, 17 kwietnia 2016



RE: Apel II - Zirds - 17.04.2016

(16.04.2016, 9:27)K napisał(a): Rejestracje w wyłącznie jednym, słusznym celu opublikowania własnego utworu będą nadal kontynuowane - zmienić tego w zasadzie nie zmienimy.

W takim razie proszę o wyłączenie opcji 10 postów. Lepszy jeden post z utworem niż 10 byle jakich postów obrażających innych userów. Obrażających w sensie pisania byle czego w komentarzu byleby mieć nabity post.