MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HIP HOP JVCKØB. - One In A Million - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HIP HOP JVCKØB. - One In A Million (/temat-hip-hop-jvck%C3%B8b-one-in-a-million)



JVCKØB. - One In A Million - JVCKØB - 17.04.2016

po długich zmaganiach z nauką mixu, wykręcania własnego bassu i dopasowywania tempa wokalu do melodii otrzymałem następujący efekt. Standardowo, opinie, rady mile widziane.




RE: JVCKØB. - One In A Million - SecretRank - 18.04.2016

0 efektów na dźwiękach.Mogłeś dać troszkę reverbu.Ta stopa(tompnięcie), uboga aranżacja, słabe przejścia.Brzmi jakbyś zrobił to w 10 minut, lub jest to Twój pierwszy/drugi kawałek w fl studio.
Ode mnie 2.


RE: JVCKØB. - One In A Million - Shabboo Harper - 19.04.2016

Cytat:"Koniec z dziwkami, zajmiesz się tym co jest naprawdę interesujące - haracze, narkotyki, wymuszenia, poznasz smak gangsterki!"

Jejkuu, "aż tak"? Strach się bać... ;) Jeśli takowe jest przesłanie Twego utworu to Background jest zbyt skromny, "ugrzeczniony". Główny dźwięk jest wręcz draczny. Bass zbyt "przymulony". Perca (odcinek 0:02-0:12) obiecująca acz potraktowana
zbyt ascetycznie. Rap brzmi trochę przypadkowo; zwłaszcza partia od 1:16...

PS. JVCKØB, podoba mi się Twoja zaciętość. Don't stop. <thumbsup>


RE: JVCKØB. - One In A Million - JVCKØB - 19.04.2016

Droga Shabbo, ten kawałek w żaden sposób nie ma być groźny, tak samo jak zacytowany tekst, jest to cytat z jednego z filmów, polskich filmów, który chodził mi po głowie podczas robienia tego kawałka. Cieszę się, że ktokolwiek zwraca uwagę na tytuły, hashtagi, czy to co jest napisane w opisie, zawsze staram się dorzucić do swoich kawałków jakiś tego typu smaczek ;)


RE: JVCKØB. - One In A Million - Martin - 20.04.2016

Trap jest z definicji ograniczony tylko do kilku wyrazistych dźwięków grajacych rytmicznie i jednej linii prostej melodii, ale dobrze zabrzmi jak będzie dobrze zmiksowane. Niestety tutaj zabrakło tego ostatniego elementu. Spróbuj może kompresora na sumie (50/50 że pomoże albo zabije brzmienie całości).


RE: JVCKØB. - One In A Million - mateuszFTW - 22.04.2016

Główna melodia sobie, tło sobie, a te wokale to już w ogóle jakby z kosmosu. Miks musisz jednak jeszcze poćwiczyć. A "Chłopaki nie płaczą" to jeden z moich ulubionych polskich filmów ;)


RE: JVCKØB. - One In A Million - tks21 - 22.04.2016

Wydaje mi się, że technicznie zaczynasz to ogarniać i myślę,że może z następnymi bitami powinno być tylko lepiej :) Jak dla mnie troszkę w tym chaosu, który powoduje jeden z główniejszych dźwięków(piszczałka- tak go nazwę nie znam się) Ale 3 ode mnie i Pozdrawiam :)


RE: JVCKØB. - One In A Million - Maciek - 22.04.2016

Jesteś na dobrej drodze, w porównaniu z tym co było jeszcze nie tak dawno a tym co jest teraz to słychać ze ciut do przodu to idzie. Momentami jeszcze jednak przekombinowujesz. Jeden szanowany rastaman z Jamajki raz mi powiedział - "czasem mniej to więcej" ;)
Przejdźmy do warstwy technicznej - poziomy, panorama i praca aby dźwięki nie były tak suche - to bym proponował opanować. Jeśli chodzi o pierwsze, to słuchaj ulubionych wykonawców zwracając uwagi na miejsce instrumentów w miksie - jaki jest stosunek głośności jednego do drugiego i jak są rozmieszczone - lewa, prawa, przód, tył. Drugie to umiejętne zastosowanie pogłosu.


RE: JVCKØB. - One In A Million - mario995 - 24.04.2016

Miks nie jest najlepszy i to chyba największy mankament. Aranż mógłby być trochę bogatszy. Pobaw się reverbem gdy miksujesz bo strasznie suche to wszystko
Tak czy inaczej działaj dalej, będzie lepiej :)


RE: JVCKØB. - One In A Million - Indigo - 10.05.2016

Witam.
bardzo podoba mi się brzmienie hi hat'u. Osobiście denerwuje mnie ta piszczałka :) może kwestia gustu. Bas też mi średnio leży w tym. Najmocnieszą częścią są bębny. całość 2/5. pozdro