MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HARDSTYLE Rym1 - Emotional Hardstyle Track 2016 - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HARDSTYLE Rym1 - Emotional Hardstyle Track 2016 (/temat-hardstyle-rym1-emotional-hardstyle-track-2016)



Rym1 - Emotional Hardstyle Track 2016 - Rym1 - 18.04.2016

Siema . Wrzucam prawie ukończony kawałek , chciałbym się dowiedzieć co o nim sądzicie ! :) Dzięki za opinie . :D




RE: Rym1-Emotional Hardstyle Track 2016 - In-Tegral - 18.04.2016

Instaudio, please... :E

Edit : Nie wiem czemu ale z czymś mi się to kojarzy z jakimś starym klasykiem ( nie hs)
1. Całość ma potencjał, melodia wciąga i nie brzmi na generowaną.
2. Brakuje w tym wszystkim "ogłady" i wsadzenia dźwięków w swoje miejsce i je w tym miejscu "zamknąć"
3. Dźwięki wciąż brzmią zbyt prosto (nie mówię o kicku bo jest ok), zbyt pusto i dają po uszach, do poprawki EQ, Kompresja, Layering dźwięków i efekty przestrzenne.

Jako, że nie jest to skończony utwór zostawiam bez oceny, jak poprawisz niektóre rzeczy myślę, że będę mógł dać 4 śmiało.


RE: Rym1-Emotional Hardstyle Track 2016 - Rym1 - 18.04.2016

(18.04.2016, 13:40)In-Tegral napisał(a): Instaudio, please... :E


Proszę ! :)

https://instaud.io/ne0#0:00.2


RE: Rym1 - Emotional Hardstyle Track 2016 - Shabboo Harper - 19.04.2016

"Emotional Hardstyle "? Jakże akuratny tytuł... Melodyjnie jest wielce chwytliwie; zwłaszcza wstęp przy urodziwych Pad'ach wręcz "kusi" by "wtopić się" w ciąg dalszy Twej "story". Kick/Clap'y/Hi Hat'y harmonijnie "grzmocą, zgodnie ze standardem; Screech - obecny i już. W swej wariacji zbyt mocno interferuje z dźwiękami tła. Porządna separacja rozjaśni Twój miks. Uwagi In-T. - trafne. Koniecznie, jeśli przekonasz się do takowej sugestii, "pogruchocz" aranż jakimś "skrzywieniem" plus "garścią" tematycznych fx'ów. ;) Utwór cechuje spory potencjał...


RE: Rym1 - Emotional Hardstyle Track 2016 - Distance - 19.04.2016

Cześć, przede wszystkim kick daj głośniej i jeśli masz jakikolwiek limiter na masterze to dezaktywuj go. Co do melodii to tak jak wyżej, zaskoczyła mnie, ma spory potencjał, gdyby ubrać ją w fajne leady wyszłoby całkiem całkiem. Brakuje mi typowego dla HS saw leada pod melodią, ten główny synth, nie wiem w czym kręciłeś, ale jeśli sylenth1 to polecam pobawić się zakładką distortion i chorus, niby szczegół, ale potrafi nadać leadowi fajny charakter. :)

Pod pady dałbym jakiś bass żeby nie grały tak same. Nexus ma dużo presetów, są dobre na początek. No i jak zwykle, reverb. Dodaj go zdecydowanie więcej, na leady i większość FX'ów, to podstawa w euphoric hs, reverb nadaje pełni w utworze. :P

Podsumowując widać, że wiesz o co chodzi i wychodzi Ci to całkiem fajnie, jest parę technicznych niedociągnięć które wymieniłem wyżej, ale łatwo nad nimi popracować. Dlatego ode mnie leci + i zachęcam do dalszej pracy, bo jest duży potencjał! :)


RE: Rym1 - Emotional Hardstyle Track 2016 - OProject - 19.04.2016

Init jednoznacznie intro i melodia brzmi na stary trance ew. jakiś handsup czy coś (mam nadzieje ze sam pisałeś) :P
Nie podoba mi się ten strasznie wysoko grany synth, gdybyś go dał niżej, czy dodał mu 1 osc oktawę niżej ;)
Kick jest spoko, jednak nad sounddesignem jeszcze musisz duzo popracować, najlepiej usiądź i wykręć kilka synthów na pewno wyjdą ci lepsze ;)
Teraz pytanie czy dzwieki sam kręciłeś? :P

Także potencjał w melodii i aranżacji jest ale trzeba dużo pracy nad miksem, efektami i sounddesignem ;)
Aż się zdziwiłem że mi sie podoba :)


RE: Rym1 - Emotional Hardstyle Track 2016 - Adamzzz - 19.04.2016

Zgadzam się z przedmówcą, lead gra za wysoko. Dodatkowo, wydaje mi się, że w tym wypadku lepiej byś zrobił wyłączając/zmniejszając czas portamento. Przy takich transowych melodiach to raczej kiepsko brzmi. Dodatkowo możesz dodać więcej warstw do tego głównego leada żeby uzyskać coś ciekawego i potężnego, bo mam wrażenie że na razie gra tylko jeden syntezator... i to Sylenth xD
Kick brzmieniowo okej szkoda tylko że tok zupełnie się rozmywa pod natłokiem brzmień i crashów.
Reszta to już kwestia ukochanego przez nas wszystkich "miksu" :D
Jakoś mnie tutaj nic nie porwało, sorry. Wydaje mi się jakbym słyszał tę progresję akordów już po raz tysięczny. Do tego brak jakichś przeszkadzajek i zabawy efektami sprawia że odsłuch po dłuższym czasie trochę nuży... No ale skoro koledzy wyżej zauważyli w tym jakieś klimaty z dawnych czasów to może jakiś potencjał rzeczywiście drzemie :D
Tak czy siak, powodzenia w następnych zmaganiach z produkcją ;)


RE: Rym1 - Emotional Hardstyle Track 2016 - BAQ - 27.04.2016

Lead strasznie daje po uszach choć melodia jest naprawdę dobra . Dałbym Kick głośniej a troszkę obciął wysokich częstotliwości z leadu . Ten bass z początku wydaje mi się być troszkę za mocny . No ale i tak ci to idzie lepiej niż mi :P


RE: Rym1 - Emotional Hardstyle Track 2016 - Stik - 15.06.2016

Jedyne do czego mogę się przyczepić, to do kicku. Jest troszkę zbyt cichy, ale poza tym bardzo fajny kawałek, melodia wpada w ucho :)