MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Soundcraft Compact 4 jaki interfejs - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Soundcraft Compact 4 jaki interfejs (/temat-soundcraft-compact-4-jaki-interfejs)

Strony: 1 2


Soundcraft Compact 4 jaki interfejs - asjer - 20.04.2016

Witam, pytanie jak w temacie, co możecie doradzić. Szukam interfejsu pod ten mikser. Mbox 1gen? Do podłączenia bedzie jeden mikrofon, korg electribe, jakaś maszynka perkusyjna, syntezator, moduł dźwiękowy.


RE: Soundcraft Compact 4 jaki interfejs - Zirds - 20.04.2016

A ten mikser nie ma wbudowanego interfejsu?


RE: Soundcraft Compact 4 jaki interfejs - asjer - 20.04.2016

Nie jestem pewny, zatem jak go połączyć z laptopem?


RE: Soundcraft Compact 4 jaki interfejs - Recoil83 - 20.04.2016

Witam, mikser nie posiada interfejsu audio

http://soundcraft.com.s3.amazonaws.com/downloads/user-guides/080324-Compact-UG.pdf

Najlepszym wyjściem byłby zakup do tego interfejsu Focusrite Scarlett 2i2, chyba że chcesz kartę.


RE: Soundcraft Compact 4 jaki interfejs - asjer - 20.04.2016

Mógłbyś coś powiedzieć na temat Mboxa one? Odbiega mocno od focusrite 2i2?
Kartę pcmcia? Jak to się ma w porownaniu z interfejsem USB?


RE: Soundcraft Compact 4 jaki interfejs - Zirds - 20.04.2016

"Pcimpcia" ma mniejszą latencje


RE: Soundcraft Compact 4 jaki interfejs - Recoil83 - 20.04.2016

Mbox 1gen to stara konstrukcja Focusrite ma lepsze wsparcie, nic nie napisałeś o laptopie chodziło mi o kartę Pci-e.


RE: Soundcraft Compact 4 jaki interfejs - asjer - 20.04.2016

Ok, rozumiem.
Mniej jasne jest dla mnie natomiast połączenia miksera z interfejsem.
Kablem 2xJACK/XLR wyprowadzam dźwięk z pozycji MIX w mikserze i wprowadzam go do wejścia w interfejsie?

[Obrazek: focusrite-scarlett-2i2_1.jpg]
[Obrazek: Compact4.jpg]


RE: Soundcraft Compact 4 jaki interfejs - Zirds - 20.04.2016

[Obrazek: wiring_diagram_mixer.jpg]


RE: Soundcraft Compact 4 jaki interfejs - Maciek - 20.04.2016

Jak najbardziej - wychodzisz z miksera i wchodzisz w interfejs. Jest jeszcze jedna kwestia - porty midi in i out. Z tego co pamiętam Focusrite 2i2 jest ich pozbawiony a z doświadczenia wiem że lepiej jest je mieć - synchronizacja z Dawem przede wszystkim. No chyba że ta kwestia Cię w ogóle nie interesuje


RE: Soundcraft Compact 4 jaki interfejs - Zirds - 20.04.2016

(20.04.2016, 16:03)Maciek napisał(a): Jak najbardziej - wychodzisz z miksera i wchodzisz w interfejs. Jest jeszcze jedna kwestia - porty midi in i out. Z tego co pamiętam Focusrite 2i2 jest ich pozbawiony a z doświadczenia wiem że lepiej jest je mieć - synchronizacja z Dawem przede wszystkim. No chyba że ta kwestia Cię w ogóle nie interesuje

Komunikaty MIDI też działają przez USB.


RE: Soundcraft Compact 4 jaki interfejs - asjer - 20.04.2016

@Zirds, komunikaty MIDI przez USB działają tak samo jak przez MIDI/MIDI?


RE: Soundcraft Compact 4 jaki interfejs - Zirds - 20.04.2016

(20.04.2016, 16:21)asjer napisał(a): @Zirds, komunikaty MIDI przez USB działają tak samo jak przez MIDI/MIDI?

Tak. MIDI jest starym formatem. Kiedyś klawisze nie miały USB, a porty MIDI i tak się łączyło stary Moduł brzmieniowy z Syntezatorami. Porty MIDI pozostały by móc łączyć stare z nowym.
W dobie cyfryzacji wszystko się zastępuje uniwersalnym portem USB, nawet jak masz sprzęt z wyjściem tylko MIDI to możesz zakupić "adapter"/przejściówkę z MIDI do USB jak np w tym linku: Miditech MidiLink Mini interfejs MIDI/USB


RE: Soundcraft Compact 4 jaki interfejs - Maciek - 20.04.2016

Jak najbardziej się zgodzę, ale zawsze to jeden port usb wolny.
Poza tym nie wydaje mi się aby starsze sprzęty bezproblemowo się zachowywały ;)


RE: Soundcraft Compact 4 jaki interfejs - asjer - 20.04.2016

@Maciek jaki byłby wg. Ciebie odpowiedni interfejs?
- jakieś pozytywne opinie w stronę Steinberg UR22?


RE: Soundcraft Compact 4 jaki interfejs - Maciek - 20.04.2016

asjer ludzie chwalą te Focusrite'y. 2i2 oraz 2i4 - ten drugi ma midi i chyba więcej wejść i wyjść, ale to już musisz sprawdzić w opisie produktu. Moge Ci powiedzieć tylko czego nie kupować - E-MU 0404 w wersji usb. A z czystym sumieniem polecić mogę producentów takich jak Universal Audio, RME, MOTU...


RE: Soundcraft Compact 4 jaki interfejs - Zirds - 20.04.2016

Mogę polecić EMU0404 USB, ale nie ma wsparcia i sterowników do Windows 7 i wzwyż. Miałem bardzo długo i świetnie mi się na tym pracowało... Teraz szczerze bym już nie kupił EMU, a Focusrite Claret.


RE: Soundcraft Compact 4 jaki interfejs - Maciek - 20.04.2016

ja kiedyś miałem emu 0404 w wersji wewnętrznej i sprawowała się bardzo dobrze. po kilku latach kupiłem usb i poziom szumów był taki jakby mi emulowało Niagare


RE: Soundcraft Compact 4 jaki interfejs - asjer - 21.04.2016

Może kiepska była masa Maciek ;) Dziękuję Panowie za pomocne rady. Miłego dnia.


RE: Soundcraft Compact 4 jaki interfejs - asjer - 24.04.2016

Może ktoś coś powiedzieć na temat tego interfejsu?

M-audio Firewire 410