MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Ikarus - Space Protector - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA Ikarus - Space Protector (/temat-electronica-ikarus-space-protector)



Ikarus - Space Protector - Ikarus - 20.04.2016

Utwór typu "znalazłem coś ciekawego na starej zdezelowanej kasecie" xD
Jest brudno ,dziwnie ,niestabilnie i mam nadzieje że faktycznie chociaż trochę ciekawie ^^




Brak prefixu, poprawiam

Wystawiono 17:31:11, dnia 20.04.2016, przez Knifeman



RE: Ikarus - Space Protector - L.G. - 21.04.2016

Trzeba by popracować nad głośnościami i trochę psują klimat te przerwania, mam odczucie jak by mi się łącze przycinało ;)
Fajny pomysł lecz brak dopracowania 3!
Pzdr.


RE: Ikarus - Space Protector - Lukas1 - 21.04.2016

nie jest zle


RE: Ikarus - Space Protector - OProject - 21.04.2016

L.G ma racje, za dużo tego gate czy stuttera xd
Za to bass bardzo fajnie brzmi, sam kręciłeś? :P
Mam wrażenie że całość brzmi jak w 128 kb/s nie wiem czy to wina jutube czy miksu ;)

W 2:27 to nie jest przypadkiem fałsz? no ale ja nie wiem, mamy tu ekspertów od tego... xd
Ogólnie gdybyś poprawił błędy, rozwinął to było by 4 albo nawet 5 xd


RE: Ikarus - Space Protector - Zirds - 21.04.2016

Utwór brzmi jakby się dusił. Brakuje mu dynamiki w częstotliwościach - ma strasznie ciemną górę.

Co do fałszu w 2.27 to chyba jest to zamierzony efekt końcowy - zmiana tonacji.
Za dużo dblue glitcha czy innego efektora typu "glitch". Sam utwór się niewiele zmienia, wchodzą jedne melodie, potem zanikają i znowu się pojawiają, a całość zniekształca to "glitchowanie".
Utwór spoko, ale gdyby był bardziej rozwinięty i nie miał nadmiaru FX i nie miał tak "dusznego" miksu to dałbym 5/5.. ale jedyne co mogę na razie dać to 3/5.


RE: Ikarus - Space Protector - Ikarus - 22.04.2016

Dzięki za opinie !;)

Tak wszystko się dusi i brzmi jakby było z słabej jakości bo chciałem właśnie żeby tak to brzmiało dlatego pisałem wcześniej "Utwór typu "znalazłem coś ciekawego na starej zdezelowanej kasecie"" ^^


RE: Ikarus - Space Protector - ak47soundsystem - 23.04.2016

Zaczyna się fajnie. Czekam na melodię, a tu pojawiają się te grube stuttery/gate. Niestety one są od czapy - bo wyszarpują straszne dziury w tkance. Potem akordy - ok - Klimat jakiś jest. Syreny ciekawe są namiastką jakiejś historii, ale wchodzą późno - no i oprócz nich nic nie ma w tej "historii" - gadania policjantów, strzałów, pościgów, .... przydało by się coś.

Perka słaba (brzmieniowo i rytmicznie - równa jak stół od bilarda). Najlepsze basy. Pady też ok.
Te glitche i szarpnięcia co jakiś czas w 90% przypadków się nie sprawdzają... Psują flow
Ten zgrzyt na koniec też niczemu nie służy. Jeździec odjeżdża w dal na tle zachodu słońca, ale w ostatniej chwili skręca w bok i ucieka z ekranu. Dziwne


RE: Ikarus - Space Protector - Shabboo Harper - 23.04.2016

Cytat:"Utwór typu "znalazłem coś ciekawego na starej zdezelowanej kasecie."


I... wszystko jasne.
Podoba mi się tenże "brud" i "skażenie" tematu przez przeróżne efekty (Flanger, Glitch, Phaser...?) lecz... li tylko w kategorii "eksperymentu". Utwór jest w pewnym stopniu niepospolity jednakże również i uciążliwy. W jednolitość brzmienia sprytnie wpleciona jest "garść" klimatycznych fx'ów i to jest właśnie "siłą" Twego "Space Protector".

PS. Piotrek, tyle dziś od "Pudziana o mrocznym głosie"... Sorry, it's NOT truuue. :D


RE: Ikarus - Space Protector - Abigail Noises - 24.04.2016

Jak ja lubię takie pomysły – niesztampowe, nowatorskie z jednoczesnym powrotem do korzeni. Założenie, które obrałeś: ''zdezelowana kaseta'' zostało spełnione. W takim tracku trzeba być dość obiektywnym aby oceniać, bo tu nie ma prawa ''syczeć'' góra a dół rozrywać membranę w monitorach. Z drugiej strony myślę, że niepotrzebnie wrzucałeś na YT – lepiej by brzmiało na SC. Za pomysł i wykonanie daje 4/5


RE: Ikarus - Space Protector - Recoil83 - 25.04.2016

Witam, utwór naprawdę mi się podoba, ale musiał byś popracować trochę na equalizacją, szczególnie ten Arp synth przewodni, i na końcu ten fałsz chyba specjalnie, ode mnie 5.


RE: Ikarus - Space Protector - PiotreX - 3.05.2016

Dobry, konsekwentnie budowany klimat i ładne klawisze :)