MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Żywe instrumenty na syntezatorach - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Żywe instrumenty na syntezatorach (/temat-zywe-instrumenty-na-syntezatorach)



Żywe instrumenty na syntezatorach - tks21 - 23.04.2016

Nie wiedziałem gdzie napisać temat, więc ten dział wydaje mi się do tego chyba najbardziej odpowiedni. Mam 2 pytania a mianowicie czy na syntezatorach typu np. sytrus,synth1 i innych da się uzyskać dźwięk np gitary akustycznej? (Może głupie pytanie - mam jeszcze za małą więdzę ale pytam się z ciekawości :) ) I jak wygląda sprawa z innymi żywymi instrumentami na syntezatorach?


RE: Żywe instrumenty na syntezatorach - KBK - 23.04.2016

Do żywych instrumentów wykorzystuje się urządzenia zwane samplerami - czy to VST czy Hardware.
Ja na syntezatorze sprzętowym z funkcją samplera nagrywam próbkę gitary, którą następnie wrzucam pod generator i tam poddaję go obróbce obwiedni efektów itp, a na końcu przypisuję do klawiatury. Ot cała filozofia :)


RE: Żywe instrumenty na syntezatorach - In-Tegral - 23.04.2016

Da się, ale brzmienie nie będzie zadowalające, niestety... Trzeba szukać innej drogi


RE: Żywe instrumenty na syntezatorach - piral - 23.04.2016

Możesz próbować wykręcić brzmienia podobne do "żywych" instrumentów, ale to nigdy nie jest to samo. Jeśli nie masz instrumentów, możesz używać bibliotek do Kontakta.


RE: Żywe instrumenty na syntezatorach - OProject - 23.04.2016

Można prawie wszystko wykręcić na syntezatorach, tylko brzmi to sztucznie, czasem słabo :P
Ja na synth1 wykręciłem dzwonek rowerowy i mruczenie kota xd :E


RE: Żywe instrumenty na syntezatorach - tks21 - 23.04.2016

Dzięki Panowie i Pozdrawiam.
PS. Można zamknąć temat :)


RE: Żywe instrumenty na syntezatorach - sss - 23.04.2016

Hmmm w massive jest pressset spanish guitar i brzmi całkiemspoko. Ja mimo wszystko nie lubię korzystać z syntezatorów jeśli mają to być prawdziwe instrumenty w utworze. Chyba, że chodzi mi o jakąś zmienia barwę to wtedy. w sumie ja preferuję jakiś dobry sampler. W przypadku gitary to od siebie polecam darmowy Ample Guitar M Lite II


RE: Żywe instrumenty na syntezatorach - Knifeman - 23.04.2016

Jeśli posiadasz FL Studio i masz Shakurę to w niej zobacz, ten plugin został stworzony właśnie do takich celów.


RE: Żywe instrumenty na syntezatorach - Recoil83 - 23.04.2016

Witam do prawdziwych instrumentów tylko Kontakt, jest dużo darmowych bibliotek.


RE: Żywe instrumenty na syntezatorach - tks21 - 23.04.2016

Tak mam Sakure i są presety o nazwie Guitar1,2,3. Tylko wydaje mi się, że gitara w Sakurze jest bardziej orientalna(Pewnie da się to trochę zmnienić).Faktycznie w Massivie jest preset Physical Spain (mniej więcej o takie brzmienie mi chodziło) Dzięki :)


RE: Żywe instrumenty na syntezatorach - Zirds - 23.04.2016

Polecam zapoznać się z tym syntezatorem



(proszę moda o dodanie playera)


poprawiam player

Wystawiono 15:31:33, dnia 23.04.2016, przez Knifeman



RE: Żywe instrumenty na syntezatorach - tks21 - 23.04.2016

Myślicie, że można stworzyć podobny dźwięk gitary w 0:12 na którymkolwiek syntezatorze czy to raczej niemożliwe?(jestem amatorem wybaczcie moją nieznajomość tematu)




RE: Żywe instrumenty na syntezatorach - Zirds - 23.04.2016

Lepszym rozwiązaniem jest pożyczyć gitarę od kogoś i nagrać nawet przez mikrofon do Skype. Zawsze będzie to oryginalniejsze w brzmieniu niż barwy gitary syntetycznej :)


RE: Żywe instrumenty na syntezatorach - calldetenes - 11.05.2016

(23.04.2016, 16:46)Zirds napisał(a): Lepszym rozwiązaniem jest pożyczyć gitarę od kogoś i nagrać nawet przez mikrofon do Skype. Zawsze będzie to oryginalniejsze w brzmieniu niż barwy gitary syntetycznej :)

I tutaj się nie zgodzę, bo KONTAKT ma bardzo realne sample i do amatorskich produkcji w zupełności wystarczy


RE: Żywe instrumenty na syntezatorach - Kveon - 11.05.2016

(11.05.2016, 22:17)calldetenes napisał(a):
(23.04.2016, 16:46)Zirds napisał(a): Lepszym rozwiązaniem jest pożyczyć gitarę od kogoś i nagrać nawet przez mikrofon do Skype. Zawsze będzie to oryginalniejsze w brzmieniu niż barwy gitary syntetycznej :)

I tutaj się nie zgodzę, bo KONTAKT ma bardzo realne sample i do amatorskich produkcji w zupełności wystarczy
Nope, nope, nope. Żywy, nagrany, lepszy niż gitara z jakiegoś kontakta ;)


RE: Żywe instrumenty na syntezatorach - Voel - 12.05.2016

Dziwne, że nikt nie wspomniał o fl slayer w fl studio, jest tam dużo możliwości, nawet są takie długie rezonujące dźwięki gitarowe, jak przełączysz wajchę hold w pr. górnym rogu. ;)
No żywe wiadomo lepsze.


RE: Żywe instrumenty na syntezatorach - Mestor - 12.05.2016

Reason w NN-XT ma bardzo realistyczne gitarki, imitują nawet przesunięcia palców po strunach. Zrobiłem eksperyment i nagrałem taki kawałek pod kątem jak najbardziej realistycznego oddania gry na gitarze i większość osób (nie producentów) się nabrała:) Gitarka na żywo jak najbardziej, ale nie polecam przez mikrofon od skajpaja:) Testowałem też nagrywanie przez loopera (konkretnie nux-a) i efekt był świetny IMO najlepsze rozwiązanie.


RE: Żywe instrumenty na syntezatorach - Zirds - 12.05.2016

Nie no, wiadomo, że przez Looper, który służy do nagrywania dźwięków będzie lepszym rozwiązaniem niż mikrofon za 5 zł...