MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Muzyka w dzisiejszych czasach. - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Offtop (https://musicproducers.pl/forum-offtop)
+---- Dział: Dyskusje (https://musicproducers.pl/forum-dyskusje)
+---- Wątek: Muzyka w dzisiejszych czasach. (/temat-muzyka-w-dzisiejszych-czasach)

Strony: 1 2


Muzyka w dzisiejszych czasach. - LoveEDM - 23.04.2016

Chciałbym się dowiedzieć jaka według was dzisiaj jest muzyka.Według mnie w tym wielkim świecie rządzą pieniądze i nie można się łudzić ,oczekiwać cudów ze strony wydawców ,którzy szukają piosenek z gatunku , który jest ''na czasie''. Ja osobiście staram sie utrzymywać dystans do tego i mimo wszystko nie przestawać się w ''produkcje'' bawić. A jakie jest wasze zdanie :) ?


RE: Muzyka w dzisiejszych czasach. - Zirds - 23.04.2016

Poczytaj o Wojnie Głośności, bo to teraz jest największym problemem masteringowców. Jak zrobić utwór by brzmiał jeszcze głośniej niż poprzedni, zachowując przy tym dynamikę bez przesterów etc.

Muzyka ciągle ewoluuje, sam możesz stworzyć nowy gatunek, który przejdzie bez echa dopóki go nie wypromujesz, chyba, że ktoś bardziej znany zrobi to samo, lub podobne do Twojego utworu i nazwie go po swojemu i się to przyjmie ;)


RE: Muzyka w dzisiejszych czasach. - qnebra - 23.04.2016

Jest taka jaka jest. Od samego początku hitami zostawały utwory łatwe, proste, przyjemne i chwytliwe dla przeciętnego słuchacza muzyki, więc to co napisałeś nie jest niczym odkrywczym.


RE: Muzyka w dzisiejszych czasach. - LoveEDM - 23.04.2016

Nie miałem na celu niczego odkrywać , chce tylko poznać zdanie innych a przy okazji dowiedzieć się ciekawych rzeczy bo może jest całkiem inaczej niż opisałem(chociaż wątpię w to).


RE: Muzyka w dzisiejszych czasach. - piral - 23.04.2016

Gatunek, który jest nagle na czasie nie bierze się jednak znikąd.


RE: Muzyka w dzisiejszych czasach. - Oszir - 24.04.2016

Jest też sporo ludzi którzy wolą przeszukiwać internet w celu odkrycia różnych perełek a to co się dzieje na głównej scenie mało ich interesuje :)


RE: Muzyka w dzisiejszych czasach. - Zirds - 24.04.2016

(24.04.2016, 0:48)Oszir napisał(a): Jest też sporo ludzi którzy wolą przeszukiwać internet w celu odkrycia różnych perełek a to co się dzieje na głównej scenie mało ich interesuje :)

No właśnie, ja też jestem poszukiwaczem skarbów. Nie słucham radia, ani nie oglądam TV. Nie słucham tej medialnej papki dźwięków, melodyjek, które brzmią jednakowo. Może się tempo, skala i wokal różni, a tak poza tym wszystko jest obecnie takie samo. Byleby brzmiało głośno...


RE: Muzyka w dzisiejszych czasach. - Mat.Mor.Raw - 24.04.2016

Ja już się kiedyś wypowiadałem o tym, co i kto wg mnie kształtuje trendy:

http://musicproducers.pl/temat-jak-ten-biznes-dziala-czyli-na-nic-nie-licz?pid=71065#pid71065


RE: Muzyka w dzisiejszych czasach. - OProject - 24.04.2016

Z gatunkami często jest tak ze powstaje, potem staje się "znany"... czyli najlepszy czas, potem idzie w komercje i z czasem upada... no i po iluś latach wraca w nieco odświeżonej formie xd

Wiadomo że w muzyce jak i wszędzie są ludzie którym zależy tylko na pieniądzach (np. w sporcie)
i to jest dramat ;) dobrze ze są też tacy dla których muzyka znaczy więcej niż parę papierków czy cyferek ;)


RE: Muzyka w dzisiejszych czasach. - tks21 - 24.04.2016

Ważne, żeby robić swoje. Nie każda muzyka "komercyjna" jest zła zresztą było wiele kawałków, które w swoich czasach były komercyjne a wpłynęły diametralnie na muzykę w późniejszych latach i były inspiracją dla wielu ludzi. Owszem zgadzam się co do muzyki w dzisiejszych czasach(ogólnie choć zdarzają się perełki). Szczerze... Mam dość takich zespołów jak One Direction czy jakoś tak Kwiatkowskich czy Pitbullów( kiedyś robił fajną muzę teraz.. to bez komentarza). No ale każdy lubi to co lubi. Nie mamy większego wpływu na to po prostu. :(


RE: Muzyka w dzisiejszych czasach. - Wasp - 24.04.2016

powiem jedno
najlepsza muzyka (nie zależnie od gatunku) była w 2giej połowie lat 90tych


RE: Muzyka w dzisiejszych czasach. - Mat.Mor.Raw - 24.04.2016

(24.04.2016, 11:54)WaspXT napisał(a): powiem jedno
najlepsza muzyka (nie zależnie od gatunku) była w 2giej połowie lat 90tych

Ten kto miał 15 lat w 2 połowie lat... itd...
Ten kto miał 15 lat w 2 połowie lat 60-tych, powie, że wtedy była najlepsza muzyka.
Ten kto miał 15 lat w 2 połowie lat 70-tych, powie, że wtedy była najlepsza muzyka.
Ten kto miał 15 lat w 2 połowie lat 80-tych, powie, że wtedy była najlepsza muzyka.
Ten kto miał 15 lat w 2 połowie lat 90-tych, powie, że wtedy była najlepsza muzyka.
Ten kto miał 15 lat w 2 połowie lat... itd...


Każde pokolenie nastolatków ma swoją najlepszą muzykę i jak stają się 30-40-50 latkami, to dla nich i tak najlepsza będzie ta muzyka "z tamtych lat". Bo wtedy były najsilniejsze emocje, pierwsze miłości, najbardziej intensywna wymiana doświadczeń i zainteresowań z rówieśnikami ze szkoły. Najbardziej zapamiętujemy muzykę, której słuchamy podczas przeżywania silnych emocji, i z taką muzyką potem się najbardziej identyfikujemy.

Natomiast, MY jako "wykwalifikowani producenci wysokiej klasy"...
...staramy się być ponad te podziały wiekowe. W każdych latach natrafimy na najlepszą muzykę - od strony kompozycji, brzmienia, miksu, mocy, pałera, siły wyrazu, itd...


RE: Muzyka w dzisiejszych czasach. - OProject - 24.04.2016

Mateusz ja zaczynałem słuchać muzyki w 2009 i od wtedy tylko muzyka elektroniczna lat 1988-2006 jest dla mnie najfajniejsza ;)
No wiadomo czasem wejdzie kawałek z 70's czasem z 10's... ;)


RE: Muzyka w dzisiejszych czasach. - Abigail Noises - 24.04.2016

Zgadzam się z Zirdsem i Oprojectem. Wojna głośności i kasa...To trochę zabija dzisiejsze produkcje. Najpierw były mp3, potem telefony i to na nich ma track brzmieć cool, bo tam jest najwięcej odbiorców.

Ktoś zna z Was taki hit ;)?





Co do muzyki z tamtych lat to nie zawsze tak jest – niektóre utwory, które kiedyś się podobały mogą z czasem wydawać się tragiczne. Ja do dziś się zastanawiam jak mogłem kiedyś być fanem niektórych zespołów.


RE: Muzyka w dzisiejszych czasach. - tks21 - 24.04.2016

Mateusz ma racje w tym co pisze. Ja np ciepło wspominam muzykę elektroniczną z lat 2007-2008( miałem wtedy 17-18 lat) i często na imprezach puszczano jak dla mnie nie zapomniane Guru Josh Project - Infinity 2008 (Pewnie wielu z Was zna ten kawałek) :) Ile się przy tym wytańczyło w klubach :)


RE: Muzyka w dzisiejszych czasach. - lovetrance01 - 25.04.2016

Sam mam dylemat w którą stronę się udać z własną produkcją. Robię olschoolowe kawałki, podchodzę do tego z pasją i mam przy tym świetną zabawę. Z drugiej strony labele nie są zainteresowane taką muzyką, przynajmniej nie te bardziej renomowane. Być może to też kwestia za małych umiejętmności. W każdym razie dostałem już odpowiedzi typu "fajny oldshoolowy utwór, ale nie dla nas" lub "interesuję nas tylko nowoczesne brzmienie". Wtedy właśnie cała przyjemność z robienia takiej muzyki gdzieś odchodzi..


RE: Muzyka w dzisiejszych czasach. - OProject - 25.04.2016

(25.04.2016, 12:51)lovetrance01 napisał(a): Sam mam dylemat w którą stronę się udać z własną produkcją. Robię olschoolowe kawałki, podchodzę do tego z pasją i mam przy tym świetną zabawę. Z drugiej strony labele nie są zainteresowane taką muzyką, przynajmniej nie te bardziej renomowane. Być może to też kwestia za małych umiejętmności. W każdym razie dostałem już odpowiedzi typu "fajny oldshoolowy utwór, ale nie dla nas" lub "interesuję nas tylko nowoczesne brzmienie". Wtedy właśnie cała przyjemność z robienia takiej muzyki gdzieś odchodzi..

No ale chyba nie tworzysz tylko po to by wydawać ;)


RE: Muzyka w dzisiejszych czasach. - piral - 25.04.2016

(25.04.2016, 12:51)lovetrance01 napisał(a): Sam mam dylemat w którą stronę się udać z własną produkcją. Robię olschoolowe kawałki, podchodzę do tego z pasją i mam przy tym świetną zabawę. Z drugiej strony labele nie są zainteresowane taką muzyką, przynajmniej nie te bardziej renomowane. Być może to też kwestia za małych umiejętmności. W każdym razie dostałem już odpowiedzi typu "fajny oldshoolowy utwór, ale nie dla nas" lub "interesuję nas tylko nowoczesne brzmienie". Wtedy właśnie cała przyjemność z robienia takiej muzyki gdzieś odchodzi..

Niestety labele głównie szukają czegoś odpowiedniego na obecne czasy. Kwestia tego czy wolisz robić to co najbardziej lubisz czy jednak potrafisz i chcesz się dostosować.


RE: Muzyka w dzisiejszych czasach. - lovetrance01 - 25.04.2016

Głownie robię muzykę z pasji. Ale tylko po przez wydawnictwa można trafić do szerszego grona odbiorców. A koniec końców o to chodzi; robisz muzykę, piszesz wiersze, malujesz obrazy dla ludzi, a nie do podziwiania swoich dzieł z domowym zaciszu. Przynajmniej ja tak to widzę, tak mogę się spełnić.


RE: Muzyka w dzisiejszych czasach. - OProject - 25.04.2016

No wiesz tutaj na forum są chyba takie nie wydane utwory co maja kilkaset czy kila tysięcy albo i więcej wyświetleń ;)
Zresztą pewnie więcej ludzi używa sc czy torrentow xd
No ale wydać fajnie tak czy siak, choć w naszej sytuacji nie łatwo :P