MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA abyssMB - Voyager - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA abyssMB - Voyager (/temat-electronica-abyssmb-voyager)



abyssMB - Voyager - abyssMB - 24.04.2016

Witam przedstawiam ostatnią produkcję - poświęciłem temu kawałkowi baardzo duużo czasu, oceńcie czy było warto ;)

<bubu>



RE: abyssMB - Voyager - Zirds - 24.04.2016

Utwór bardzo ładny aranżacyjnie, bogaty w barwy, jasny w brzmieniu, miejscami trochę przesadzony w ilości instrumentów, ale z drugiej strony ładnie odseparowane są, czysty miks...
Stopa jest strasznie słaba. Miejscami nawet zagłuszona. Strasznie wyciszona linia perkusyjna. Odczuwalna, ale mało "przejrzysta".
Gdybyś dodał trochę basu na stopie to byłoby bardzo ładnie :)

Mimo takiego małego niedociągnięcia i tak dam Ci 5/5. :)


RE: abyssMB - Voyager - TN. - 24.04.2016

Fajny czysty melodyjny numer nie ma monotonii dla tego zasługuje na 5


RE: abyssMB - Voyager - KBK - 24.04.2016

Bardzo klarowny miks. Aranż urozmaicony... Jedyne co na mnie zwróciło uwagę, to bas, który podczas wejścia oraz w końcowych partach mocno daje po uszach. Za całość należy się 5, bo naprawdę brzmi profesjonalnie.


RE: abyssMB - Voyager - Recoil83 - 24.04.2016

Bardzo dobry miks, miejscami wydaje mi się że jest za dużo dźwięków naraz, ale barwa użytych dźwięków nadrabia, słychać że spędziłeś nad tym utworem dużo czasu, dlatego ode mnie masz 5.


RE: abyssMB - Voyager - qnebra - 24.04.2016

Utwór porządny, bogaty aranżacyjnie i na bardzo dobrym poziomie. Jednocześnie brakuje mi w nim jakiegoś czynnika, jakiejś nieuchwytnej iskry geniuszu.


RE: abyssMB - Voyager - Shabboo Harper - 27.04.2016

Hey Marcin. Temat zdecydowanie w Twoim, myślę, że już "dostrzegalnym", stylu. To "ekstrakt" tego co w stopniu optymalnym cechuje Twoje produkcje. Jest atrakcyjnie potraktowana foniczność; jest urodziwy sample wokalu; jest misterny Kick, z soczystym "click'iem", akuratnym do (surowej) melodii. Dźwięki spójne; fx'y również ładnie wkomponowane w całość. Panorama bez zarzutu. Klimat "Space-Electronic" w prężnym natężeniu... Jednakże "coś" nie do końca mnie przekonuje... <hmm> Powtarzalność aranżu; brak subtelnego "zmiękczenia" całości w postaci jakiejś konkretnej "przerwy" w narzuconej regularności brzmienia... ... Naturalnie to Twój koncept, który w pełni szanuję. Technicznie very okey... :)


RE: abyssMB - Voyager - Mestor - 5.05.2016

Utwór ocieka przepychem dźwięków niczym wystrój pałaców bizantyjskich - robi pozytywne wrażenie :)
Stopa rzeczywiście "żywa" jak w niedzielny poranek na kacu, ale aranżacyjnie to niedociągnięcie nadrobiłeś i rzeczywiście słychać, że włożyłeś w to sporo pracy. Odpowiadając na twoje pytanie - tak, było warto :) Przy takim "natłoku" radzę przesłuchać kilka razy. Dźwięk dęciaka fajnie wkomponowany w syntetyki i wokale mogłeś pociągnąć dłużej. Ode mnie piona :)


RE: abyssMB - Voyager - abyssMB - 6.05.2016

Dziekuję za odsłuch, pozytywne przyjęcie i komentarze, bardzo przyjemnie je czytać :).

Jak napisała Ania :
Cytat:"Panorama bez zarzutu. Klimat "Space-Electronic" w prężnym natężeniu... Jednakże "coś" nie do końca mnie przekonuje..."
To samo odczucie cały czas mnie nękało - postanowiłem dalej męczyć temat - i wymęczyłem tę oto wersję

zapraszam do odsłuchu :) :



oceńce napiszcie co poprawić


RE: abyssMB - Voyager - Shabboo Harper - 10.05.2016

Marcinie, to takie "spontaniczne" déjà vu. Odnoszę wrażenie, iż jest intensywniej w instrumentarium perkusyjnym; również Background jest czytelniejszy w "dźwięcznej przestrzeni" (!)... Wszystko poprzez swą "witalność" przysporzyło utworowi nerwu; ostrości w tempie, jak również pewnej "waleczności" poszczególnych ścieżek o "hierarchię" w tymże temacie. Nie podoba mi się, w niektórych odcinkach wokal (np. 2:23-2:27), a także wszechobecny/uciążliwy Synth (od 1:45). Tenże w pewnym stopniu "kaleczy" melodyjność/Vibe Twego "Voyager'a 2". Dopieszczenie głośności ścieżek (zbyt mocny pogłos, np. Bells'ów) czy też minimalne różnorodne (w swej sile i "odległości") ułożenie niektórych akcentów w tle przysporzy całości większej ekspresji. Finalna część prezentuje się korzystniej; zdecydowanie. <takjest>