MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HIP HOP Fellabeat - Saddiddih - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HIP HOP Fellabeat - Saddiddih (/temat-hip-hop-fellabeat-saddiddih)



Fellabeat - Saddiddih - FellaBeat - 24.04.2016

Witajcie, po długiej przerwie powracam <hehe>
Oczytany, osamplowany i zmiksowany ^^
A tak poważnie, całkiem niezły kawałek mi wyszedł ale...
- ciut monotonny i brak mi pomysłu co by tam zmajstrować żeby było ciekawiej
- cos jest nie tak z basem <hmm>
- zastanawiam się czy dać skrzypce na przód, czy zostawić głos czy może oba kanały bardziej schować a dać bas na przód...
- jakoś tak cicho gra :(

Czekam na porady i opinie, a tymczasem zapraszam do słuchania :)
Pozdro !!!



RE: Fellabeat - Saddiddih - tks21 - 24.04.2016

Bardzo ciekawy projekt. W swojej monotoniczności jest coś fajnego, takie wprowadzenia ogólnie w klimat HH.Myślę że bit nadawałby się do filmiku(filmu?) o jakichś(jakiś?) raperach EastCoastowych z lat 90 (nie znam się za bardzo na podgatunkach rapu). Dorwij jakiegoś czarnoskórego kolege, który umie w miare rapować i z tekstem nawet prostym byłoby fajne :) (Nie chciałem się wymądrzać no ale mi chyba nie wyszło co ja tam wiem?)Technicznie za dużo nie powiem bo rap dla mnie jest skomplikowany jeżeli chodzi o instrumentalium,przejścia między ( sekwencjami?) ale uszami laika melodia jest dobra i wszystko gra na swoim miejscu.Pięć na Pięć ode mnie i good luck w dalszych produkcjach :) Pozdro


RE: Fellabeat - Saddiddih - MariQ - 26.04.2016

Bas jest trochę schowany, wycofany, mi się to akurat podoba, natomiast koniecznie zrób coś z bębnami! Te sample są raczej nie do odratowania, zamień je na coś mniej płaskiego, zwłaszcza tą kartonową stopę. No i cała sekcja rytmiczna trochę głośniej. Poza tym w porządku, całkiem przyjemna melodia, klimat dobry rzeczywiście do jakiegoś filmu, może też na wstęp do płyty by się nadał. 4/5 ode mnie.


RE: Fellabeat - Saddiddih - Maciek - 26.04.2016

Oj bębny do poprawy - taka stopa mi w ogóle nie pasuje do takiego werbla a hihat tez brzmieniowo zupełnie inne skrzypce. Dynamiki brak, za sztucznie to wszystko brzmi - jak kilka niepotraktowanych niczym losowo odpalonych w FL-u sampli z darmowej paczki. Perkusja to wraz z basem fundament numeru hiphopowego, wiec na te dwie rzeczy należy położyć szczególny nacisk. Generalnie perkusja dla mnie to fundament wszystkiego w każdym gatunku muzyki i jeśli ona nie brzmi dobrze, to cały numer nam lezy


RE: Fellabeat - Saddiddih - Shabboo Harper - 26.04.2016

Welcome back FellaBeat... :)
Interesujący projekt; minimalistyczny w swej treści; powściągliwy w Sound Design'ie; z efektownie ułożonym samplem wokalu. "Felerem" całości jest powtarzalność. Temat cechuje "mizerne" instrumentarium perkusyjne (bez "ikry"); aura typu "spokojny smutek" jest przekonująco zaaranżowana. Przy uwzględnieniu powyższych celnych uwag, Twój "Saddiddih" to potencjalny fundament pod przyzwoity Beat... Jednakże utwór w kategorii "solo track" brzmi zbyt monotonnie. ^^


RE: Fellabeat - Saddiddih - funkyfella - 4.05.2016

Zgodze się z poprzednikami. Ja uważam, że największy problem leży w perkusji. Jak na moje ucho zbyt płasko i monotonnie lub "sztywno". Zmień sample pogrzeb w rytmie i będzie hulać :) No i jaki glue compressor, żeby to ładnie skleić i załatwić problem "jakoś tak cicho gra". Do reszty nie ma sie do czego przyczepić, mi wszystko pasuje, możesz się z pogłosem pobawić delikatnym, bawiąc się delayem możesz z kolei urozmaicić aranżację .

Z wyobrażoną nową perkusją daje 4 :) Ale czekam na efekt :)


RE: Fellabeat - Saddiddih - Indigo - 10.05.2016

Ciekawe się tego słucha. Podobnie jak inni uważam, że trzeba wyciągnać drumsy. Jak one nie ruszą kawałka to nawet najlepszy sampel, melodia tego nie zrobią, takie mam zdanie. pozdro